folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder General Mobile GM 5 Plus Gözlemlerim

General Mobile GM 5 Plus Gözlemlerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

Discovery modelinin cevremde kullan 10 kisiden 9 u sarz soketi sorunu yasadi. Ve dandik firma hepsine kullanici hatasi diyerek soket parasi gecirdi. Isin komigi degisen soketlerde ariza yapti ve tekrar ucret odediler. Ve kesinlikle kullanici hatasi degildi cihazin kronik problemiydi tumunde olan.

istanbulda değilim yaşadığım yerdeki servise götürdüm bu konu ve ekran bulutlanma sorunundan dolayı ücret çıkardılar bana yüksek bir meblağ neyse biraz tersleştim adamlarla en son dedi ki gel dedi dışarı çıkardı istanbuldaki servise gönder onlar ücretsiz olarak değiştirirler bizim onlar kadar yetkimiz yok dedi ha şöyle adam ol dedim :) bundan sonra hep oraya gönderin aklınızda bulunsun şehirlerdeki servisleri siktir edin istanbuldaki ücretsiz yapıyor

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu cihaza sahip olanlar boştaki ram kaç sizin ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Bugün telefonu boştayken elime bir  aldım yanıyor.  Sonuç batarya 55 derece.  Nedenini bilmiyorum.  Dün de ekranın sol üst köşesinde sararmış meydana geldi bayramdan sonra garantiye vereceğim. 

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@exchanger

İşlemcinin aşırı ısınmasından ekran yanmış ekranın değişecek. Kabul etme sıfıırıyla değişim iste.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@exchanger

İşlemcinin aşırı ısınmasından ekran yanmış ekranın değişecek. Kabul etme sıfıırıyla değişim iste.

Tamamdır hocam sağolasın tavsiye için.  Hayır telefondan çok memnunum ama bayram için adana sıcağına gelince telefon manyağı sanırım :D yaniyürük

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

@exchanger

Tamamdır hocam sağolasın tavsiye için.  Hayır telefondan çok memnunum ama bayram için adana sıcağına gelince telefon manyağı sanırım :D yaniyürük

İstanbuldaysan Profilo Avm'ye git orada servisleri var hocam. 1 saate yapıp veriyorlar. Ancak sen diret yeni telefonun içinin açılmasını kabul etmiyorum de. Zamanında bağırış çağırış Discovery 1 değiştirtmişliğim var. Arka kapağı tertemiz giden telefona başkasının kapağını takmışlar kapak çizik içinde ve çatlamış. Diyorlar kapağı bu. İyiki göndermeden önce makro fotolarını çekmiştim gösterince göt oldular.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

arkadaşlar telefon dandik. android one projesine güvenip almayın. kronik sorunları var. sesli görüşme kalitesi iyi değil ses boğuk gidiyor karşıya. aynı sorun gm4g modelinde de vardı çözemediler.çözemezler de. pil aşırı hızlı tükeniyor. inanılacak gibi değil ama 3 amperlik pil günü çıkartamıyor. tahminlerime göre ekran ve gpu çok pil harcıyor. gpu overclocklu geliyor sanırım o yüzden pili çabuk tüketiyor. telefonda oyun oynayan biriyseniz kesinlikle yanaşmayın bu gm ye. ısınma sorununu inkar edenlerin eline dizine dursun. aşağı yukarı her işlemde ısınıyor telefon. normal internete bakarkan çok fazla ısınmıyor ama oyun oynarken ve şarjdayken elinizi yakıyor. vr gözlüğe takmıştım 10 dk sonra çıkardığımda telefonu tutamıyordum o derece ısınmış. bunlar doğru ve tarafsız bilgilerdir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Telefonu tam 1 ay 1 gündür kullanıyorum. Lg G2'yi servise verdiğim gün gidip almıştım. Telefonun bazı sıkıntıları var.

Öncelikle söyleyeyim çift simli kullanıyorum. Bir simle konuşurken diğeri kapanıyor. Çağrı alamıyor. Onun dışında telefon beklemedeyken bazen iki hattıma da ulaşılamıyor. Çağrıdaki ses kalitesi kötü. Sesler boğuk geliyor. 

Snapchat uygulamasında telefonun ön kamerası odaklama yapmıyor. Ayrıca iki kamerasından da çok iyi performans beklemeyin. Ben yanımda lens kamera taşıyorum. (Sony qx10)

Batarya konusuna gelecek olursak interneti hiç kapatmıyorum, sık sık telefon görüşmesi yapıyorum, mesajlaşıyorum, oyun oynamıyorum tam gün götürüyor. Yanıma tunçmatik'in 5000mA'lık power bankını aldığımda kafam rahat. 

Ben telefonla birlikte gelen usb type c aparatını cebimde şarj olurken kırdım. Garantiye gönderdiğimde 2 gün içinde yenisini gönderdiler. 

Yazılımsal olarak telefonu yan çevirdiğimde otomatik olarak google aramaya girmesi, qx10'la çekim yaparken beni çıldırtıyor. Ayrıca ses açma kapama tuşlarının sağ tarafta olmasına LG'den sonra pek alışamadım.

Bu arada lg g2 servisten g3 olarak geldi. Çift simli olsaydı g3ü kullanmaya devam edecektim. Telefonun performansı çok iyi, ısınma sorunu telefonla konuşurken ve şarjdayken oluyor. 1 aydır kullanıyorum baya alıştım. Şimdilik bir sorun yok. 

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Yarisi sorunlu yarısı memnun ne is anlamadım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Ne kaa ekmek o kaa küfte..

1000 liralık telefonun kusursuz olmasını beklemek hayalcilikten öte bişey değil.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
Toplam Hit: 5888 Toplam Mesaj: 43
general mobile gm gm5 5 plus