folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gitardan Anlayan Muritler Baksin:I

Gitardan Anlayan Muritler Baksin:I

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek

murid arkadaşlarım ben gitar sesini çok seviyorum hele - black ve gothic metal sesleri tonları benim çok hoşuma gidiyor

bu müzik türün araştırmak istiyorum ve bu tür gitarlar  uğraşmayı planlıyorum ama gitar hakkinda bilgim 0 bi black metal için nasil bi gitar gerekiyor

özellikleri vb sora kaziklanmakta istemyiorum neye dikakt etmelimim  abuk zubuk cvpvermezseniz sevinirim:/

Bozamaz Aramızı Yarasa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    dostum biraz ağırdan al istersen.Zira direk blackle başlamak kötü olur biraz.Çünkü çok teferruatlı,gitara başladığında zaten anlarsın.Amfidir gitardır pedallardır kablolardır....Black çalmıyorum,dinlemiyorum da pek ama az buz bilgim var.Şöyle ki:Black metal için sağlam teçhizat lazım.Gitarın manyetikleri iyi olcak bikere,ağacıda.Sonra anfininde bi okdar iyi olması lazım.Eğer güzel bi gitar isterim dersen:B.C rich ironbird.Anfide de çok seçenek yok ama bunda bişey söyleyemem çünki black çalmıyorum:).Gitar 600 $ yurtdışında tr de varmı bilmiyorum.Mutlaka daha çok ilgilenen biri vardır yukarı çıksın konu bari:)

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    herşey taşşaklı bi pedala bakar hacı... gitara çook çok para dökmesende mükemmel tonlar yakalayacam dersen pedal + amfi derim sana... pedalın iyiyse çıldırtırsın ortalıgı onda da fiyat sınırı yok.. paran varsa iyi bi sistem kurarsın ögrenme kısmı zaten merakın varsa ögrenirsin... kolay gelsin :D

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    önemli olan pedaldır o tonları yakalayabilmen için ayrıca orta seviye bir gitar işini görür ama pedal iyi olmalı

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Valla sana tavsiyem direk elektrodan öğrenmeye çalışma. İlk klasikten başla yavaş yavaş samanyolunu falan çaldırsınlar sana :D Eller falan gitara tam alıştığı zaman elektroya geç ve hangi tarzı yapmak istiyorsan yavaş yavaş öğrenmeye başla.

Pedal ve amfi en önemlisidir. Ne kadar kalite istersen okadar fiyat biçmen gerekiyor :)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

Branxian bunu yazdı:
    -----------------------------

Valla sana tavsiyem direk elektrodan öğrenmeye çalışma. İlk klasikten başla yavaş yavaş samanyolunu falan çaldırsınlar sana :D Eller falan gitara tam alıştığı zaman elektroya geç ve hangi tarzı yapmak istiyorsan yavaş yavaş öğrenmeye başla.

Pedal ve amfi en önemlisidir. Ne kadar kalite istersen okadar fiyat biçmen gerekiyor :)

bana da hep böyle dediler ilk önce klasik al sonra elektroya geçersin falan dediler ama ben yine de elektro dan başladım ve şu an da gayet iyi gidişatım yeni yeni teknikler öğreniyorum bence bunlar sadece halk arasında dolaşan söylentiler hem bikere adamın yapmak istediği müzikle klasik gitarın uzaktan yakından bi alakası yok ama illa da elektro dan başlamam derseniz akustik le başlayın en azından rock ensturmanı :) ama bence bu da gereksiz

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

@Dreampark87

Dogru haklı olabilirsin ama klasik gitar daha basit olduğundan alışması daha kolay oluyor ve elektroya geçildiğinde fazla sıkıntı yaşanmayacağına inanıyorum.

Not: Ben davul çaldığımdan,  gitar çalmıyorum. Ondan mantıken düşünerek bu cevabı verdim.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek
    Hocam bence bir pedalla birlikte Cort evl k-4 seni bir kaç sene idare edecektir..ben kullandım ve çok memnun kaldım..şiddetle tavsiye ederim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek
    dreampark87 bunu yazdı:

Branxian bunu yazdı:

bana da hep böyle dediler ilk önce klasik al sonra elektroya geçersin falan dediler ama ben yine de elektro dan başladım ve şu an da gayet iyi gidişatım yeni yeni teknikler öğreniyorum bence bunlar sadece halk arasında dolaşan söylentiler hem bikere adamın yapmak istediği müzikle klasik gitarın uzaktan yakından bi alakası yok ama illa da elektro dan başlamam derseniz akustik le başlayın en azından rock ensturmanı :) ama bence bu da gereksiz

aynen öyle..bana da hep klasikle başla dediler..gerçi ben zaten klasiği daha fazla seviyordum o zamanlar..hiç kursa gitmeden tamamen öğrendim..daha sonra elektro gitara geçtim..hiç klasik çalmasaydım direk elektro ile de öğrenebilirdim çünkü aralarında bir fark yok..hatta elektro gitar çalmak daha kolay..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek
    al bi elektro hayatına bak :D her boku çal sonra

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek
    tabi t.şşaklı bide distörşın hahaha

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
Toplam Hit: 5998 Toplam Mesaj: 57