Gm 5 Plus & Xiaomi Mi5 Prime Tercihi (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Uzun zamandır telefonu değişmeyi düşünüyorum. Telefonu canı çıkana kadar kullandığım için uygun bir telefon arayışı içindeyim. 

General Mobile 5 plus gerçekten iyi telefon, ikinci seride falan hatalarının çoğu giderilmiş diyorlar. Bunun dışında Mi5 modeli içinse şunu diyeyim tam istediğim özelliklerde bir telefon. Lâkin 64 GB modelini düşündüğüm için o da şu an 1500-1600 TL.  Benim kararsız kaldığım nokta şu Mi 5'in (64 gb) 1300 altına düşmesini mi beklemeliyim yoksa taksit taksit ödeyerek Gm mi almalıyım?

Tercihlerim:

5 inç ekran(4.3 inç'ten gına geldi)

Garanti önemli değil(root olmadan kullanamıyorum telefonu)

Batarya süresi(Xperia cihazıma miui kuruyordum muazzam şarj süreleri veriyordu. Aklımı Mi5 bu yüzden çok karıştırıyor.)

Yardım edin.. 

[Mi5 getirtmekte ayrı bir sıkıntı keşke forumda biri bi güzellik yapsa]

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

General mobile alma bence, xiaomi nin başka telefonları da olabilir. 

Ben xiaomi Redmi note 3 Pro alacam mesela. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

General mobile alma bence, xiaomi nin başka telefonları da olabilir. 

Ben xiaomi Redmi note 3 Pro alacam mesela. 

Aynen hocam o da güzel telefon. Ben o kadar büyük telefon kullanamam. O yüzden hiç düşünmedim o modeli. Bence telefon tek el ile kullanılmalı. Şimdi dersiniz mi5 o kadar küçük değil diye :) benim eller iri sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. :)

Bu arada neden Mi5 değilde onu tercih ettin?

adamhakli tarafından 21/Haz/16 02:08 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Bende iki telefon arasında kaldım yalan yok. DH de güzel bir inceleme denk geldi MI 5 için. Oldukçada faydalıydı, ana konu üzerinden ulaşabilirsin. Mutlaka izle derim. Şahsım adıma GM'in ucuz ve Türk firmasına destek anlayışı ile almayı düşünüyordum; ancak benim içinde performans daha ön plana çıktığı için Note 3 (gelirse ilerleyen aylarda 4) ya da MI 5 düşünüyorum. Fiyatlarında kolay kolay düşeceğini pek sanmıyorum, malum dolar fiyatları ve kar payları güz önüne alınırsa. Para sıkıntı değilse 128 Gb tavsiye ederim. Yoksa ikinci tercih Mi 5 64 Gb al gitsin. düşünme bile.

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

xiaomi zaten çok uygun fiyata telefon ürettiği için düşmesini beklemeyin dolar düşmedikçe telefon düşmez general mobilde da da aynısı zaten ucuz ürettikleriçin daha da düşmüyor telefon.

farkı nedir dersen evet xiaomi mükemmel bir telefon fiyati çok iyi ancak türkiyde adam gibi satan bir firma yok yani destek alableceğin bir yer yok

ne yapabilirsin ? 

ya riske girecksin yurt dışından xiaomi mi5 alacaksın bozulursa tamir ettiremeyeceğini teknik destek alamayacağını unutma 

yada türkiyede düzgün bir ithalatcı getirene kadar general mobile al , mi5 yi bir firma getirirse satar mi5 e geçersin.

mi5 i ve ona benzer telefonları türkiyeye getirmek çok büyük risk , hadi samsung apple htc lg olsa bi sıkıntı cıksa teknik servise ver yaptır  wifi modülü bozulsa usb girişi bozulsa yaptıramazsın telefonu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

xiaomi zaten çok uygun fiyata telefon ürettiği için düşmesini beklemeyin dolar düşmedikçe telefon düşmez general mobilde da da aynısı zaten ucuz ürettikleriçin daha da düşmüyor telefon.

farkı nedir dersen evet xiaomi mükemmel bir telefon fiyati çok iyi ancak türkiyde adam gibi satan bir firma yok yani destek alableceğin bir yer yok

ne yapabilirsin ? 

ya riske girecksin yurt dışından xiaomi mi5 alacaksın bozulursa tamir ettiremeyeceğini teknik destek alamayacağını unutma 

yada türkiyede düzgün bir ithalatcı getirene kadar general mobile al , mi5 yi bir firma getirirse satar mi5 e geçersin.

mi5 i ve ona benzer telefonları türkiyeye getirmek çok büyük risk , hadi samsung apple htc lg olsa bi sıkıntı cıksa teknik servise ver yaptır  wifi modülü bozulsa usb girişi bozulsa yaptıramazsın telefonu.

sanki Samsung HTC Wi-Fi modulu bozulunca tamir ediyorlar aq komple anakarti degistiriyor adamlar. Bende bayramdan sonra mi alacam

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Elinde ne kadar nakit var hocam? Facebook ta Çinden telefon getirip uygun fiyata imei atıp satan gruplar var pm atarsan link atayım. Adam ayağına kadar getiriyor telefonu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Hocam git oneplus 3 ' e bi bak derim

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

İzmirde MI 5 satan bir yer var. Adamlar güvenilir duruyor. Gidipde yüzyüze konuşma fırsatım olmadı, kısa zamanda gidicem ama inşallah. İlgilenirsen linktir vs derken yardımcı olmaya çalışırım. Yurt dışından millete getirteyim diye uğraşma. İstanbuldaysan zaten sürüyle ithalatçı garantili sıfır satan adamlar var ya da dediğim gibi İzmirde 1-2 yer var şu an aynı derecede. Yardır gitsin. ^^

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Sahibinden.com a bak hoca İstanbul ve İzmir de elden alma şansın var xiaomi yi

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Gm 5 plus kullanıyorum.  Benim kullanımıyla şarjı 1 günü kurtarıyor bazen ikinci günü bile görüyor ama arkadaşımda da var o baya uğraşır telefonla elinden düşmez o mesela günde iki defa şarj ediyor.

Ancak şunu söyleyeyim hızlı şarj olayı o kadar efsane bir şey ki.  Atıyorum acil çıkacaksın tuvalete girmeden bi takıyorsun telefonu sen tuvalete girip üzerini değişen kadar %40-50 artıyor şarj.  İlk yarım saatte 0dan 50ye gerçekten çıkıyor yani ve ciddi anlamda hayat kurtarıyor. O yüzden şarj konusunda sıkıntı çekmiyorsun çok kullanıyor olsan bile.

Bütün bunlara rağmen xiaomi gerçekten güzel telefon.  Almışken daha iyisini alayım diyorsan al mutlaka.  Birisi 1000tl ye bulabileceğin en üst düzey telefon,  diğeri 1500-2000 bandındaki en iyi telefonlardan biri.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
Toplam Hit: 4737 Toplam Mesaj: 51
xiaomi general mobile gm 5 plus mi5