folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Gözlük Çerçeve Ve Camlarının Çok Pahalı Olması

Gözlük Çerçeve Ve Camlarının Çok Pahalı Olması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

sürekli pc başında olduğum için gözler pek fehmetmiyor artıkın daha önceden kullanıp bıraktığım camları değişir kullanırım dediğim gözlüğüm vardı ama bulamıyorum. muayene olduktan sonra dedik alalım bi tane ama gel görki sattıkları gözlüğün parasına evin camları değişiriz. bildiğiniz fiyatta cazip kalitede mükemmeliyetçi gözlükçü varmıdır acaba.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Atasun'a git abi işte. Sadece pc başında takacaksan en ucuzlarından bi çerçeve alırsın. Orta seviye bilinmedik markaların(-in style gibi- belki biliniyordur) çerçeveleri de normal fiyattaydı en son ben alırken.

Şafak 1152!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Konusu açılmışken ben de bir soru sorayım.

Devletin, gözlük ve çerçeve camı için verdiği parayla (ne kadar olduğunu bilmiyorum) evde kullanmalık bir gözlük alma imkanımız var mı ? Babaanne gözlüğü olmamalı tabi :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

abi yakın zamanda alıcam devlet gözlüğü :) paylaşırım detayları

Ne Mutlu Türküm Diyene...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam atasun başta ucuz gibi geldi ama tek tek fiyatlayıp toplayınca 380 gibi bi rakam çıktı. ya biz para harcamayı unutmuşuz ya da bu tarz ürünler çok pahalanmış.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    Catapat bunu yazdı

Konusu açılmışken ben de bir soru sorayım.

Devletin, gözlük ve çerçeve camı için verdiği parayla (ne kadar olduğunu bilmiyorum) evde kullanmalık bir gözlük alma imkanımız var mı ? Babaanne gözlüğü olmamalı tabi :)

40 TL lik gözlük veriyor.Onuda muayene olduktan kısa süre alma hakkın var kısa süre içerisinde almazsan yanıyor ayrıca 2 yıl da bir veriyor gözlüğü .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

380 yine iyiymiş ben yanlış hatırlamıyorsam %40 inceltilmiş cam ve çerçeveyi 2 sene önce o fiyatlara almıştım. Yalnız şöyle bir şey yapıyorlar ona dikkat et dışarıdan 60 lira çerçeve tabelasını görüp aldanıyorsun sana 150-200 liralık çerçeve gösteriyorlar. Sen özellikle ben en ucuz çerçeve istiyorum diye belirtmen lazım.

@Catapat tam emin olmamakla birlikte en fazla üstüne 50-100 lira vererek alabilirsin diye düşünüyorum.

Şafak 1152!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Tbt nin gozlukcusi @vanhelsink dir kendisi ile gorusun yafdimci olsun

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

diyabet olduğundan dolayı 6 ayda bir gözlüklerim değişiyor pc işi yaptığından kol gibi gözlük paraları akıyordu zamanında. Şimdi çerçeve olayını aliexpress den çözdüm iyi bir gözlük çercevesinden 2 tane alıyorum. ucuza kapatıyorum çerçeve olayını.

Cam olayına gelirsek atasun'a abone olduğumdan dolayı (her seferinde 2 tane gözlük yaptırdığımdan) belli bir oradan indirim yaptırıyorum. Pc özel ıvızr zıvır ne varsa işte onları eklektiriyorum.

Sende öyle yapabilirsin devletin verdiği para çok çok az hele ki birde gözlerde hem uzak hem yakın bozukluk varsa camlar en boktan maliyeti 600 tl başlıyor.

Kısacası çerceveleri aliexpress den al (Turkey Post) tercih et.

Camlarıda özel birşey istemiyorsan atasun vs yerlerde yaptır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

çerçeve 1 defa alıyorsun da camlar sürekli değişince sıkıntı oluyor, kurdan dolayı bayağı uçtu mercek fiyatları, katalog fiyatı üzerinden değil de size bayağı bir indirim yapabilecek gözlükçü bulmanız lazım, toptan anlaşma yapıyorlar herhalde. katalog fiyatı 1000+ tl olan essilor camları 500 tl ye aldım ben tanıdık bir gözlükçü aracılığıyla.

TheM4D tarafından 25/Şub/19 15:07 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

yok hocam bizim gözümüz kör de kulaklarımızda sağır olmuş le bu kadar fiyat nedir 600 nedir ulan köpek gibi çalışıp sağlığımızdan oluyoruz sonra kazandığımızı harcıyoruzki sağlığımız yerine gelsin vay a.q

Toplam Hit: 3184 Toplam Mesaj: 32
gözlük