Gündem Konusuna Ne Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Biz bu adama yardım edemiyoruz ya , yazık bize... Ne kadar küfretse az. 

Firex sayesinde yazılım öğrenen , reverse işlerini çözen , geçmişte kendisinden bi şekilde yardım görmüşlerin bu adama el uzatması lazim... 

Kendisiyle sohbet etmeye çabaladim ama geçmişten bi tanişikligimiz olmadigi icin iletisim kurmaktan kaçiniyor... 

Harbi hacı vallahi doğru. 

Özellikle bir eleman var adam paso herifi kışkırtmaya çalışıyor 10 yaşındaki bebe gibi. Tartışmaya girmek istemiyom da insan olmak demek erdemli olmak demektir. 

Mevlananın lafı var kusurları örtmede gece gibi ol diye. 

Hadis var "kim bir insanın kusurunu örterse Allahda onun kusurunu örter" diye.

Adam Sahra çölü sevenleri derneğine küfür etse lan sen bana küfür ettin diye ortaya atlıyonuz. Ben de küfürü, hakareti yanlış buluyorum da tekrar ediyorum bu adamın durumu belli. 

Bu adam üzerinden stand up yapmaya çalışmak o adamı değil sizi küçük düşürüyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu amk multisinede zamanında yönetimdeyken nasıl koyduysam karı gibi her yazdığım konunun altına gelip olmayan aklınca laf sokmaya çalışıyor. Kuyruk acısı varsa Bisiktirol ilacını yazıyorum kendisine. 

Tuvalete taş atıp üstüme pislik sıçratmak istemediğim için bende isim belirtmiyorum. 

mkyb tarafından 13/Ara/20 15:22 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

hepinizin mi kafası iiyi lan  herkes birbirine sarma peşinde. bi sakin olun. 

firex le hiç bi muhabbetim olmadı. takipte etmedim yazdıklarını ve ona yazılanları.

ilk defa bu konuyu okuyunca ayıktım bişeyleri. 

firexe haksızlık edildiği kanaatına vardım. 

sadece küfür edenler değil küfür ettirenlere ve art niyetli kışkırtmalara da ban gelmesi taraftarıyım. 

bi gün bende kafayı kırarsam benim hakkımda söylediklerinize dikkat edin derim.

hem kutu kola gibi sikim var hem de çift tabanca dolaşırım. 

haha şaka lan gülelim sakinleyelim biraz dedim :D

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kusura bakmayın ama sağlık gerçekten önemli, bağzı şeyler yaşanmadan bilinmiyor, muhattap olmayın kışkırtmayın adamı.

Sanki sizler sütten çıkmış ak kaşıksınız.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Mevzuyu şahıs düzeyine indirmişsiniz, lakin genel olarak bir laf sokma/kapak yarışı muhabbeti var. Firex'in yazdıklarından durumunun normal olmadığını ve ona göre cevap verilmesi gerektiniği bazı müritler göremedi. Empati zaten yok oldu, Firex'i kimse de anlamaya çalışmadı, üzücü geçmişte bende bu sitede benzer durumları yaşadım gerçeği veya mevzuyu anlamak yerine müritler, konuyu laf sokabileceği zemine taşıyıp ordan cevap yazıyorlar.

Muhtemelen bir çok defa Firex'le kavgada etmiş olabilirim, Muhtemelen etmişimdir.

Son 2-3 yıldır fazlası ile gelişen bir durum, öze dönmek çok zor değil, Sırf tahribat mürit'i diye büyük kolaylıklar ve elimden geleni yaptığım insanlar var. Tanımam etmem, menfaatimde yok, sadece Tahribat Müridi.

Sakinleşelim biraz.

MuTReFT tarafından 13/Ara/20 15:37 tarihinde düzenlenmiştir

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    EmiRReiS bunu yazdı

Alp'i yıllardır tanırım. Şu forumda aklı başında, zeki, farklı düşünebilen ve programlama olarak da ülkede sayılı insanlardan birisidir.

Bir kaç yıl önce çalıştığı şirkette bazı sorunlar yaşadı ve yöneticisi olacak o çocuğu alp ile çok uğraştı ve kovdurdu. Sonrasında Alp hakkını savunmak için dava açtı. O dönem muazzam şekilde dava üzerine çalıştı. Dosyalarının, yazıların bir kısmını o dönem göndermişti gerçekten başarılıydı. 

Dava açtığı firma oldukça büyük ve güçlü bir holdingin alt şirketlerinden birisiydi. Alp ile çok uğraştılar. Dediği gibi sosyal medyadan takip edip, orada yazdıklarını bile davaya dökmeye çalıştılar. Çocuğu baya takip edip uğraştılar.

Sonrasında ne olduysa doğru yada yanlış Alp sürekli izlenme takip edilme düşünesine sahip oldu. Belki doğru söylüyor belkide gerçekten bu dönemde yaşadığı süreç psikolojik olarak onu yıprattı.

Hal böyleyken, sürekli adamla foruda dalga geçiliyor. Misal bir konuda izlenme üzerine Alp yazı yazıyor hemen şizofren muhabbeti dönüyor. Bu doğru değil. Hadi adamın kaç yıllık üye olmasını geçtim, insan bi düşünür ulan sorun ne ne derdi var, anlamaya çalışır. Yada yazdıklarına taşak geçer gibi cevap verilmez.

Her konuda admin yalakası deniyor. Alp'in yönetimle ne ilgisi olabilir ? Aklı başında olan herkes bu durumu anlar ve adamla uğraşmaz. İşte yönetim dediğiniz kişilerde bu durumun farkında ve yeter lan sktir git demektense forumda kalmasını istiyor. Alp durduk yere müritlere küfür etmiyor, benim gördüğüm kadarıyla her konuda kışkırtılıyor.

Adam burada yazarken o gözlenme korkusunu yeniyor anladığım kadarıyla, dolayısıyla uğraşmayın adamla.

Bazı konularda yazdığı gibi zor durumlar atlattı. Bizde birer düşünebilen insan olarak üzerine gidip, uğraşmazsak böyle saçma durumlar oluşmaz.

Bende dün arkadaşı araştırdım nedir ne değildir ne yapmış felan diye, Geçmişte savunma sanayiden tutun tomografi cihazlarına kadar çoğu sektörde çalışmış. Eski konularda yardımlarını vb de hatırlıyorum öyle boş beleş bir insanda değildi. 

Birçok yazılımcı bu kadar kodlama, asosyallik vb ile uğraşınca ister istemez süpheci oluyor, ayrıca emireis'in de dediği gibi dava sürecinde uğraştılarsa psiklojisini bozmayı başarmışlardır.

Ben Tahribatında türkiye gibi artık hoşgörüsü kalmadığını düşünüyorum, küstüre küstüre adam kalmadı forumda.

Ha küfür ediyor diyonuzda bende konuları takip ediyorum resmen kıskırtıryorsunuz, çünkü forumda başka birşey kalmadı. En hit alan konu gündem konusu birbirinizi yiyorsunuz, ne proje ne fikirler kalmadı yani yazık. 

Herkesin zor zamanları oluyor, ben saatlerde arabanın içinde ağladığımı hatırlarım yada şaçma sapan birşeylerden kavga çıkardığımıda, biraz anlayışlı olmak gerek. Her ay FireX için konu açmaya gerek yok.

Geçmiş dönemde Futuriste taktınız çok yazıyor diye konulara, Mykb taktınız herşeyi biliyor diye, Shockman taktınız her konuyu eleştiriyor yalan haber yayıyor diye. Şimdide FireX taktınız. Yapmayın nefes aldığımız 1 platforma kaldı onunda değerini bilerim.

Futuriste takan oldu mu ya kim o güzel görüşlü güzel tespitli mübarek kişiler , iyi iyi ben de kimse niye uğraşmıyor bu kafa açıcı vidanjör futurist ile diyordum jashdkjashdas

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Her mesaja yorum yapma zorunluluğunuz yok. Yazılan mesajı beğenmediğin için muhalif olmak zorunda da değilsiniz. İsteyen istediğini yazar diğeride beğenmiyorsa görmemezlikten gelir geçer. Bilmiyorum yaşlarınız kaç fakat eziklik sendromundan mıdır nedir kendinizden daha alt seviye birisini gördüğünüzde ezip üstüne çıkmaya çalışıyorsunuz. Çoğu dallamanın gerçek hayatta siklenmeyip burada ahkam kestiğini düşünmeye başladım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Hayat her zaman istebdiği gibi gitmiyor. Bu adam Serkan İnci denen ne olduğu belirsizden daha zengin ve varlıklı olabilirmiş. Ben biraz da kadere inanıyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Bence üstünde gerçekten bir şeyler deniyorlar, sinyal dediği olay da MKUltra türevi bir proje olabilir; TR'de uygulandığını da biliyorum.

Küfür hoş olmamış tabi ama durumuna bakınca da bir şeyler ters gidiyor ki öfkesini böyle kusabilmiş anlaşılan.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

:D

garga tarafından 13/Ara/20 16:17 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
Toplam Hit: 33844 Toplam Mesaj: 162
gündem konusu