Gunnar Marka Bilgisayar Gözlüğü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    BosphorusPasha bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

para tuzağı diyenler sürücü gözlüklerinin ne işe yaradığını bir araştırsın , gözleri nasıl rahatlattığını 

ondan sonra bunun bilgisayar için olduğunu hayal etsin. işte burada para tuzağı olmadığını anlayacaklardır zaten.

rahat etmek istemeyende almaz zaten facebook + twitter takılanların pek ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.

https://www.google.com/search?q=sürücü+gözlüğü&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=PJgHU-qXGome7AapwoGIBw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=661

tzbl6.jpg%20%28243×202%29

anti_far_gozluk_ve_kilif-e1357821779997.jpg%20%28495×425%29

1332337292873.jpg%20%28460×260%29

bu aletlerde polarize iltresi olduğu için bu şekilde rahatlık sağlıyor. sıradan polarizesi olan güneş gözlükleri de aynı işlevi görür hatta daha fazla özelliği olduğundan daha yararlıdır. ismini değiştirip satıyolar :) 

bilgisayar gözlüğüne gelince, olay yalan değil.

gözlükde antirefle kaplaması olduğundan bilgisayar ekranından gelen yansımayı keser. göz kuruluğunu ortdan kaldırır.

gözlükçüyüm git bi gözlükçüye sıfır numara veya varsa 0.25 numara al, -0.25 organik et veya antirefleli de verirler.  hiç numara yoksa direk 0 numara organik et antirefleli cam iste basit bi çerçeveye de taktır camı 150 200 tlye mal edersin işte. daha iyi bişey istrsen de özel cam yaptır kendine. 

antirefleli %30 koyulaştırılmış bi cam olabilir mesela. sen bilirsin yine de.

bu gözlükte zaten 249 tl en yükseği.

0 numara organik antirefleli gözlük diye araştırdım buldum diyelim.

bunu doktor yazıyormu. yoksa özelden mi alıyoruz.

hiç gözlükçüye işim düşmedide

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    oldwolf bunu yazdı

Bu pc'nin gözü nasıl bozduğunu açıklayabilecek olan var mı aranızda?

1995 3. çeyreğinden buyana pc kullanıyorum. Son 11 yılda günde ortalama 10 saat pc başındayım. 2 yıl önce farkettim gözler uzaktaki yazıları iyi okuyamıyor. 2 yıldır gözlük kullanıyorum. Böyle bozuyor hocam. Uzun süre pc karşısında kalıyorsan lazım tabi..

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    opusdei bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

1995 3. çeyreğinden buyana pc kullanıyorum. Son 11 yılda günde ortalama 10 saat pc başındayım. 2 yıl önce farkettim gözler uzaktaki yazıları iyi okuyamıyor. 2 yıldır gözlük kullanıyorum. Böyle bozuyor hocam. Uzun süre pc karşısında kalıyorsan lazım tabi..

sen turizmci değil misin ne bilgisayarı bu kadar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

panxer'in paylaştığı görüntü farklılığını "crizal cam" aynen yapıyor. amber kapmalası, beyaz tonları daha rahat görmeyi sağlayacağı için rahatlatacaktır. bi de araya antirefle serpiştirsen tamam işte..

sadece pc başındayken yukarı da bahsettiğim gözlüğün amber harici olanını kullanıyorum. amber i de yaptırmadığıma pişmanım.

gunnar işe yarayabilir, ama bence kendinin yapabileceği karışımlarla daha iyi bi gözlük yaptırabilirsin. gunnar camlarının crizal olduğunu sanmıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    attackatak bunu yazdı

panxer'in paylaştığı görüntü farklılığını "crizal cam" aynen yapıyor. amber kapmalası, beyaz tonları daha rahat görmeyi sağlayacağı için rahatlatacaktır. bi de araya antirefle serpiştirsen tamam işte..

sadece pc başındayken yukarı da bahsettiğim gözlüğün amber harici olanını kullanıyorum. amber i de yaptırmadığıma pişmanım.

gunnar işe yarayabilir, ama bence kendinin yapabileceği karışımlarla daha iyi bi gözlük yaptırabilirsin. gunnar camlarının crizal olduğunu sanmıyorum.

herkes değişik bir yerden tutmuş. tama gunnarı biraz için erteleyimde.

gözlükçüye gidip gözlük istiyorum dedim özellik soracak

antifefi söylemişlerdi

şöylemi demeliyim

"gözlük isitiyorum özellikleri antiref,crizal amber özellikli cam olsun"

bu mu yani  komik mi olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

antifefi söylemişlerdi

şöylemi demeliyim

gözlükçü bu işten para kazanacak. neden komik olsun ki? gözlerim çok yoruluyor, ara ara batma oluyor falan anlat işte..

crizal alırken sertifikasını mutlaka al. kandırılma ;) ve iyice kontrol et gözlüğü. crizal in üzerinde ki kabı attırmak için özel bi jel ile silmeleri gerekiyor. onu falan ayrı olarak sor ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

antifefi söylemişlerdi

şöylemi demeliyim

:) crizali hiç işin içine sokma sıradan 0 numara sadece essilor crizal kaplama için 300 tl verirsin tek cam için. gereksiz. crizal camın görüş ile bi alakası yoktur. crizal nedir? 

crizal gözlük kullanıcılarının ihtityaç duyduğu bi özelliktir buhar oluşumunu engeller oluşsa dahi 6-7 saniye de çözülür. 

üzerinde toz tutmamasına yardımcı olur 

su yağ lekeswi tutmaz,

japon yapıştırıcısı döksen bile üzerinden akar gider

antirefle kaplaması crizal camda standarttır zaten

camın üzerindeki yansımaları keser yani fotoğraf falan çekilirken cam parlamaz flas yüzünden

parmak izi kalmaz camın üstünde. 

yani crizalin senin isteklerinle alakası yok. 

sana sadece 0 numara antirefleli gözlük lazım.

gözlükçüye deki

ben bilgisayarbaşında çalışıyorum gözlerimde kuruma oluyor 

0 numara antirefle kaplamalı organik cam istiyorum de.

bide çerçeve al yapsınlar reçeteye falan gerek yok. 

zaten doktorada gitsen numara yoksa devlert karşılamaz ama numara varsa karşılar az bi miktar çerçece cam dahil 50 tl falan. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    BosphorusPasha bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

antifefi söylemişlerdi

şöylemi demeliyim

:) crizali hiç işin içine sokma sıradan 0 numara sadece essilor crizal kaplama için 300 tl verirsin tek cam için. gereksiz. crizal camın görüş ile bi alakası yoktur. crizal nedir? 

crizal gözlük kullanıcılarının ihtityaç duyduğu bi özelliktir buhar oluşumunu engeller oluşsa dahi 6-7 saniye de çözülür. 

üzerinde toz tutmamasına yardımcı olur 

su yağ lekeswi tutmaz,

japon yapıştırıcısı döksen bile üzerinden akar gider

antirefle kaplaması crizal camda standarttır zaten

camın üzerindeki yansımaları keser yani fotoğraf falan çekilirken cam parlamaz flas yüzünden

parmak izi kalmaz camın üstünde. 

yani crizalin senin isteklerinle alakası yok. 

sana sadece 0 numara antirefleli gözlük lazım.

gözlükçüye deki

ben bilgisayarbaşında çalışıyorum gözlerimde kuruma oluyor 

0 numara antirefle kaplamalı organik cam istiyorum de.

bide çerçeve al yapsınlar reçeteye falan gerek yok. 

zaten doktorada gitsen numara yoksa devlert karşılamaz ama numara varsa karşılar az bi miktar çerçece cam dahil 50 tl falan. 

teşekür ederim

diğer arkadaşada tabi.

crizali evet aciliyeti olan bir şey değilmiş ama güzelde bir özellik. 300 bu özellik için pahalı biraz tek cam için üstelik. değer tavisyeye uyucam bir araştırayım. gözlük kullanmıyorum. bu ekstra birşey olacak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

göz kururluğuna neden oluyor. saydam katmanının bozulmasına yol açıyor diye biliyorum kısaca

bilgisayar ve tv gibi elektroniklerin gözü nasıl bozduğunu anlatayım.

normal insan, dakikada ortalama 22 kez göz kırpar. pc başında yada tv başında, gözler sabitlendiği için, bu sayı dakikada 1-2 ye kadar düşer. işte bu sebepten göz kuruluğuna müteakip, gözler bozulur.

1992 senesinde commodore 64 ile başlayan bilgisayar maceram, şuanda extra extra daha da yoğun olarak devam etmektedir.

2001 senesinde, bilgisayar işlerini yaptığım bir gözlükçü ile muhabbet sonrası, camları sıfır derece olan, fakat camın üzerinde ultraviyole kırıcı özel bir boya olan bir gözlük aldım. uzun bir süre kullandım. ama farkettimki sonucu değiştirmiyor. bende ne yaptım, bilgisayar başına falan geçince bilinçli olarak gözlerimi daha fazla kırptım.

sonuca gelirsek, 34 yaşımı bitiriyorum ve gözlerim hala 0 derece. atmaca gibi gözlerim var. :) tavsiye ederim.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    crimeangel bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

göz kururluğuna neden oluyor. saydam katmanının bozulmasına yol açıyor diye biliyorum kısaca

bilgisayar ve tv gibi elektroniklerin gözü nasıl bozduğunu anlatayım.

normal insan, dakikada ortalama 22 kez göz kırpar. pc başında yada tv başında, gözler sabitlendiği için, bu sayı dakikada 1-2 ye kadar düşer. işte bu sebepten göz kuruluğuna müteakip, gözler bozulur.

1992 senesinde commodore 64 ile başlayan bilgisayar maceram, şuanda extra extra daha da yoğun olarak devam etmektedir.

2001 senesinde, bilgisayar işlerini yaptığım bir gözlükçü ile muhabbet sonrası, camları sıfır derece olan, fakat camın üzerinde ultraviyole kırıcı özel bir boya olan bir gözlük aldım. uzun bir süre kullandım. ama farkettimki sonucu değiştirmiyor. bende ne yaptım, bilgisayar başına falan geçince bilinçli olarak gözlerimi daha fazla kırptım.

sonuca gelirsek, 34 yaşımı bitiriyorum ve gözlerim hala 0 derece. atmaca gibi gözlerim var. :) tavsiye ederim.

bu dediğini bende yapıyorum. bilinçli kırpıyorum. bazen kalkıp yüzümü yıkıyıp gözüme su değmesini sağlıyorum

Toplam Hit: 7344 Toplam Mesaj: 51