folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Halsizlik Çekenler İçeri

Halsizlik Çekenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 5-6 senedir İBS denilen bir hastalık ile uğraşıyorum.Diğer bir adı İrritabl Barsak Sendromu.

Yıllarca bir çok doktora gitttim tahliller testler falan ne yazıkki bu hastalığın bir tedavisi yok sadece ağrıları azaltıcı ilaçlar verip gönderiyorlar.

2-3 yıldır üzerimde aşırı bir halsizlik var,elimi kaldıracak halim yok, gün içerisinde sürekli uykum geliyor,  gece 12 de uyuyorum sabah 11 de kalkıyorum ama halen uykum var sanki sadece 3 saat uyumuşum gibi yorgun ve uykulu hissediyorum.

Geçenlerde son çare olarak bu işin uzmanı Prof. bir hekime gözüktüm.Tedaviye başlamadan önce ilk söylediğim şey,hocam artık son çarem sizsiniz,halsizliklerime ve yorgunluğuma bir çare bulamazsanız artık ben hekim kapısından içeriye girmeyeceğim ve kaderimi çekeceğim dedim.

Uzun bir test istedi gene fakat içerisinde doktorların her zaman istediğinden farklı testlerde vardı.Özellikle vitamin D ve Vitamin b12.

İlk başta basit geldi bana,iştahımda sorun yok kilomda sorun yok bu hoca bu vitaminleri neden istedi diye.

Sabah erken aç karnına hastaneye gidip kan tahlillerimi verdim ve çıkan sonuç;

30-100 arası olması gereken D vitamini 11

200-900 arası olması gereken B12 vitamini 160

Sonuçları alıp doktora gittim,bana iki tane ufacık ampul verdi,bunun birini (D) ekmeğe damlatıp yiyeceksin diğerinide malum yerden enjekte ettireceksin dedi.

Pazartesi hemen dediklerini yaptım ve salı sabahı arkadaşlar yataktan zımba gibi uyandım.ilk başta psikolojiktir deyip geçiştirdim fakat gün içerisinde gelişen halsizlik yorgunluk o sabah artık gitmişti.Ama ben halen ikna olamıyordum çünkü 3 yıldır yaşıyordum ve artık umudum tükenmişti iyileşeceğime dair.Ertesi günü oldu gene çok dinç kalktım yataktan,ağrılarım halsizliklerim uykulu halimden eser yoktu.Yıllarca Ankara'da 50 doktor gezmişimdir arkadaşlar hepsine sıkıntılarımı anlatmama rağmen hormon testi kan testi idrar testi istediler fakat hiç biri D ve b12 vitamin değerlerini istememişti.D ve b12 vitamin eksikliklerinin nelere sebebiyet vereceklerimi araştırdığımda benim yaşadığım süreci resmen ortaya koyuyordu.Doktorların sıkıntılarımı bilmelerine ve vitamin eksikliklerinin bu tür sıkıntılara sebebiyet verdiklerini bildikleri halde benden bu değerleri istememesine gerçekten çok kızıyorum.Benim hayatımdan 3 senemi aldılar.Belki size çok basit gelecek arkadaşlar ama çok sıkıntılıı bir dönemdi,Sürekli uykusu olan,dermensız güçsüz yorgun olan biri olarak hayal edin kendinizi.Tv izlerken bile izlediğim şeylere,kitap okurken okuduğum kelimelere odaklanamıyordum halsizlikten.

Daha fazla uzatmak istemiyorum arkadaşlar,gün içerisinde yorgunluk ve halsizlik hissediyorsanız,ara ara geceleri terliyorsanız,ayağa kalkınca baş dönmeleriniz oluyorsa,15 saat uyusanızda uykunuzu almadan kalkıyorsanız,bacaklarınız karıncalaşıyor ve kaslarınız çok çabuk karıncalanıyorsa,vücudunuz da hafif ateş basmaları oluyorsa, merdiven çıkarken veya ufak bir efor yaptığınızda nefes nefese kalıyorsanız muhakkak D ve B12 vitaminlerinize baktırınız.Benim yazdıklarım haricinde aşağıya bir liste bırakıyorum,D vitamini eksikliğinde neler olacağına dair.

Şuan bu yazıyı o kadar dinç ve enerjik bir ruh haliyle yazıyorum ki bu beni çok mutlu ediyor.İnsanlara faydalı olmak benim çektiğim çileyi çekmemeleri için gerekirse Youtube kanalı açıp bunu yaymak istiyorum.Bazı doktorların lüzumsuz gördüğü şey sizin için malesef çok değerli olabiliyor.

(Dip Not:) D vitamini düşüklüğü malesef kanser sebebi arkadaşlar.Bağırsak veya bağışıklık sisteminiz zayıfsa muhakkak 2 ayda bir ölçtürmeniz ve takip etmeniz gerekiyor.

Sağlıcakla kalın.

- Genel vücut ağrısı
    - Yorgunluk
    - Yürümekte zorlanma (denge problemi)
    - Kemik ağrısı
    - Kuvvet kaybı
    - Saç dökülmesi
    - Baş ağrısı
    - Depresyon
    - Değişken ruh hali
    - Uykusuzluk
    - Eklemlerde ve parmaklarda ağrı
    - Gözaltı morlukları
    - Aşırı terleme
    - Kilo vermekte güçlük çekme
    - Sürekli üşüme

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

keşke benim hastalıklarımında çözümü olsa :D her geçen yıl piyangodan bir tane daha çıkıyor thank god :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

solgar vm 2000 öneririm. ilk ay günlük 2 tablet, sonrasında günlük bir tablet, 1 ay sonra birer gün arayla kullanın. 10 günden sonra etkisini farkedersiniz. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abi ciddi bir hastalığınız yok ise ben size beleş bir yöntem vereyim

KOLU BAACĞI KOPUK KANSER ADAMA YARAMAZ 

akşamları sessiz bir yerde mümkünse sahil 

1 akşam yürü 1 akşam yat 1 akşam yürü 1 akşam yat30 dk hızlı tempo yürüyün 

1 ay sonra o kronik rahatsılıkların %80i geçmezzse ben burdayım 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

abi ciddi bir hastalığınız yok ise ben size beleş bir yöntem vereyim

KOLU BAACĞI KOPUK KANSER ADAMA YARAMAZ 

akşamları sessiz bir yerde mümkünse sahil 

1 akşam yürü 1 akşam yat 1 akşam yürü 1 akşam yat30 dk hızlı tempo yürüyün 

1 ay sonra o kronik rahatsılıkların %80i geçmezzse ben burdayım 

Hocam mesleğimden ötürü sporun içindeyim zaten,hiçbirşey (güneş ışığı hariç) D vitanini karşılamıyor ek takviyeye ihtiyacım var İbs rahatsızlığından dolayı.Haftada en az 2 kere 7-8 km koşuyorum,her nekadar g.... soluyarak yapsamda yapmak zorundayım.Bana o koşular ölüm geliyordu ama şu enerjiyle çok rahat koşarım ve zevkle yaparım.Sporu çok seviyorum fakat spordan sonra kendimi çok yorgun ve bitik hissediyordum.Artık bu sorumda ortadan kalktığına göre kimse tutamaz beni :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

hocam ibs için neler yaptın? en çok sorunum ne yesem gaz yapıyor başta laktoz içeren besinler.Bir de dışarı cıkacağım tvlt geliyor rahat değilim :(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

solgar vm 2000 öneririm. ilk ay günlük 2 tablet, sonrasında günlük bir tablet, 1 ay sonra birer gün arayla kullanın. 10 günden sonra etkisini farkedersiniz. 

Hocam bahsetiğin vitamine baktım,hem D vitamini oranı çok yüksek hemde içeriğinde kalsiyum ve taurin var.D vitamini fazla alındığı taktirde ki verdiğin vitamindeki değeri yüksek kalsiyum fazlalığı yapıyor ve bu böbrekleri etkiliyor.Solar içerisinde hem yüksek D vitamini hemde kalsiyum var.Malesef ikisi birleşince böbrekleri bitiriyor.Prof.bana bunu verdiğinde her 2 kullaımdan sonra mukaklak böbrek karaciğer ve kalsiyum değerlerine bakacaz dedi.Kat çıkayım derken temeli yıkmayalım.Sen kullanıyorsan muhakkak değerlerine baktır,böbrek sağlığın için.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

hocam ibs için neler yaptın? en çok sorunum ne yesem gaz yapıyor başta laktoz içeren besinler.Bir de dışarı cıkacağım tvlt geliyor rahat değilim :(

Hocam ibs teşhisini nasıl koydular ? Kolonoskopi yaptırdın mı ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

benimde d vitamini 3 çıkmıştı, 4 kutu o yağdan kullandım, ayrıca suya atılan bi ilaç daha var,

b12 malum enjeksiyon, tedavi en az 6 ay sürüyor fazlası atılıyor diye biliyorum.. kolay kolay toparlamıyor, anlık yüksek çıkabilir ama süreç uzun, o sebeple lahana ile b12 kürü var onu tavsiye ederim..

sanırım yiyecek içecek topluca bir düzenleme yapmak lazım,

geçmiş olsun..

boş
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    Memento_mori bunu yazdı

benimde d vitamini 3 çıkmıştı, 4 kutu o yağdan kullandım, ayrıca suya atılan bi ilaç daha var,

b12 malum enjeksiyon, tedavi en az 6 ay sürüyor fazlası atılıyor diye biliyorum.. kolay kolay toparlamıyor, anlık yüksek çıkabilir ama süreç uzun, o sebeple lahana ile b12 kürü var onu tavsiye ederim..

geçmiş olsun..

B12 atılabiliyormu bilmiyorum fakat D vitaminin fazlası zehirleme yapabiliyor.Tıpta hiperkalsemi olarak geçiyor sanırım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    Memento_mori bunu yazdı

geçmiş olsun..

Bu arada sormayı unuttum sizde de halsizlik baş dönmeleri veya ana başlıkta belirttiğim şeyler oluyormuydu

Toplam Hit: 38724 Toplam Mesaj: 101
i̇bs d vitamini b 12 vitamini