folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Halsizlik Çekenler İçeri

Halsizlik Çekenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

B12 eksikliğine olaydan 2 sene önce kullandığım roaccutene sebep olmuş, karaciğer fonksiyonlarımi bozmuş. 2 sene sonra b12 olarak dönmüş. 

ne kullandın b12 eksikliği için ?

Dodex ampul hocam, hala 3-5 ayda bir yaptırıyorum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Ilk posta istinaden, 

Ayni olay benim de başımdan geçti, 

16 yaşındaydım ve sporcuydum. 75kg güzel fit vücudum vardı. 

Piç doktorlar israrla psikolojik dedi, en son norolog kadın doktor şeker veya b12 olabilir dedi. Bu arkadaş gittiğim 5. Doktordu. Endokrin bile bakmamıştı b12ye. Bir dodex ampulle kendime gelmiştim. 

6 aylik geçen sürede saç dökülmesi, unutkanlık, ciddi kilo kaybı yaşadım ve psikolojim harbiden bozulmuştu sonunda. 

B12 eksikliğine olaydan 2 sene önce kullandığım roaccutene sebep olmuş, karaciğer fonksiyonlarımi bozmuş. 2 sene sonra b12 olarak dönmüş. 

Çok geçmiş olsun.

Malesef ama doktorlarımız çok zayıf bu konuda.Derdimi çok iyi anlatan bir hastayımdır en ince ayrıntısına kadar söylerim doktora.Kolumu kaldıracak halim yok diyorum sürekli uykum geliyor uyusamda uykumu alamıyorum diyorum yürürken çoğu zaman ayaklarım uyuşuyor karıncalanıyor başım dönüyor hissi oluşuyor diyorum bir psikoloğa görünün diyor.Okadar alışmışlar ki her başı döneni psikologa sevk etmeye,psikyatri servisleri önünde tanzim kuyruğundan fazla adam var.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Ilk posta istinaden, 

Piç doktorlar israrla psikolojik dedi, en son norolog kadın doktor şeker veya b12 olabilir dedi. Bu arkadaş gittiğim 5. Doktordu. Endokrin bile bakmamıştı b12ye. Bir dodex ampulle kendime gelmiştim. 

6 aylik geçen sürede saç dökülmesi, unutkanlık, ciddi kilo kaybı yaşadım ve psikolojim harbiden bozulmuştu sonunda. 

sırtımda çıkan sivilceler için kullanmıştım o ilacı, çok nalet bişi. dilin damağın kuruyor, dudakların çatlıyor, ayda bir karaciğere baktırman gerekiyor.

3-5 sivilceyi kurutacam diye tüm vücudu kurutuyosun.

bu eczanede satılan supradyn tarzı haplar b12 yetersizliğine iyi gelir mi acaba?

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Ilk posta istinaden, 

Çok geçmiş olsun.

Malesef ama doktorlarımız çok zayıf bu konuda.Derdimi çok iyi anlatan bir hastayımdır en ince ayrıntısına kadar söylerim doktora.Kolumu kaldıracak halim yok diyorum sürekli uykum geliyor uyusamda uykumu alamıyorum diyorum yürürken çoğu zaman ayaklarım uyuşuyor karıncalanıyor başım dönüyor hissi oluşuyor diyorum bir psikoloğa görünün diyor.Okadar alışmışlar ki her başı döneni psikologa sevk etmeye,psikyatri servisleri önünde tanzim kuyruğundan fazla adam var.

Ya herseyim yolunda, sorun yok diyorum pic doktorlara. Yok yok senin psikolojin bozuk diyor, anneme de dönüp diyor ki psikolojisi bozuk bunun, kız arkadaşından ayrılmıştır falandir :D şaka gibi memleket amk

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

hocam sana zahmet şu ilaçların 2 sininde bi kare de resmini çekip buraya atarmısın, zira doktorların ilgisizliğinden çoğumuz muzdaribiz.
    hangisinin nasıl kullanıldığını da yazarsanız çok sevirinirm.

zaten Devit 3 dediğiniz ilacı google görselde aradım bulamadım

rahmandaburda tarafından 14/May/19 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Eşimde anemi ve halsizlik vardı onun için keçiboynuzu özü aldık kan değerleri normale döndü ve . Sonra ben de başladım içmeye gerçekten çok fark ediyor . dr carob marka olanını tavsiye ederim. Ayrıca halsizlik çekmemek için haftada 1 gün ciğer yemenizi tavsiye ederim , bahsettiğiniz bütün vitaminleri içieriyor.

İndia İndia !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

rahmandaburda bunu yazdı

hocam sana zahmet şu ilaçların 2 sininde bi kare de resmini çekip buraya atarmısın, zira doktorların ilgisizliğinden çoğumuz muzdaribiz.
    hangisinin nasıl kullanıldığını da yazarsanız çok sevirinirm.

zaten Devit 3 dediğiniz ilacı google görselde aradım bulamadım

Hocam ilaç isimlerini paylaşıyorum fakat lütfen ama lütfen kan değerlerinize ve doktorunuzun onayını almadan kullanmayın.Unutmayın herşeyin fazlası zarar...

Şu sitede bir resim paylaşılmış ikisinide yan yana görebilirsin.Not : Devit 3 enjekte edilmiyor sadece içiliyor B12 ise içilmiyor enjekte ediliyor.

https://www.pintaram.com/u/elf2k/1360348221704942623_1293079565

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Ilk posta istinaden, 

Piç doktorlar israrla psikolojik dedi, en son norolog kadın doktor şeker veya b12 olabilir dedi. Bu arkadaş gittiğim 5. Doktordu. Endokrin bile bakmamıştı b12ye.

Bir dodex ampulle kendime gelmiştim. 

6 aylik geçen sürede ;saç dökülmesi, unutkanlık, ciddi kilo kaybı yaşadım, ve psikolojim harbiden bozulmuştu sonunda. 

Çok geçmiş olsun.

Malesef ama doktorlarımız çok zayıf bu konuda.

Derdimi çok iyi anlatan bir hastayımdır en ince ayrıntısına kadar söylerim doktora.

Kolumu kaldıracak halim yok diyorum, sürekli uykum geliyor, uyusamda uykumu alamıyorum diyorum. Yürürken çoğu zaman ayaklarım uyuşuyor, karıncalanıyor, başım dönüyor hissi oluşuyor diyorum; bir psikoloğa görünün diyor.

O kadar alışmışlar ki her başı döneni psikologa sevk etmeye,

psikyatri servisleri önünde tanzim kuyruğundan fazla adam var.

Ya herseyim yolunda, sorun yok diyorum pic doktorlara.

Yok yok senin psikolojin bozuk diyor, anneme de dönüp diyor ki psikolojisi bozuk bunun, kız arkadaşından ayrılmıştır falandir :D

şaka gibi memleket amk

İkinize de geçmiş olsun, lâkin okurken gülmekten öldüm. ^^D` 

Harbiden, şaka gibi memleket.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Ilk posta istinaden, 

Çok geçmiş olsun.

Cilt sorunu icin gittigim cildiye uzmani olay yerine bakmadan ilac yazmaya calisti abi tamamen otomatige baglamis durumdalar. Zorla rica minnet adama cilt problemi olan yeri gosterdim ama iyi biliyorum hic siklemeden aklindaki ilaci yazdi cunku 1 aydir dogru duzgun faydasi yok ilaclarin.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Doğal gıdaları tavsiye edenler olmuş. Onunla alakâlı bir şey yazmak istedim.

Bu tür eksiklikler yaşayan insanların genellikle vücut fonksiyonları arızalı oluyor. Örneğin bağırsakta emilim problemi oluyor ve gıdalardan alması gereken takviyeyi yeterince sağlayamıyor. Dahası, biz kahvaltıda çay ve yoğurt; öğlen ve akşam yemeklerinde özellikle kırmızı et ve tavuk etinin yanında ayran içmeyi alışkanlık haline getirmiş bir milletiz. Bunlarsa yumurta, peynir, ciğer ve kırmızı etteki b12 ve demirin vücutta emilimini azaltan gıdalar.

Yapılması gereken, çay tüketimini azaltmak ve mümkünse kahvaltıda içmemek. Et ürünlerini ayran ile içmemek. Pekmez içerken üstüne limon sıkmak yahut portakal suyu ile karıştırmak. C vitamini demirin emilimini ve vücuda geçişini arttırmaktadır.

Evet bu bilgileri doktor müsveddelerinin zamanında benim de benzer sorunlarına çare bulamamış olmaları vesilesiyle kendi göbeğimi keserek ulaşmıştım. Her yerde yazan şeyler ancak sizin sorununuzun ne olduğu çerçevesinde verileri organize etmek esas mesele.

Toplam Hit: 38655 Toplam Mesaj: 101
i̇bs d vitamini b 12 vitamini