folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Halsizlik Çekenler İçeri

Halsizlik Çekenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Benimkilerde düşük gözümü zor açıyorum cidden..

25-Hidroksi Vit. D

▼22.71

ng/mL

30 - 100

Vitamin B12

▼120

pg/mL

126.6 - 505

Bu değerlerle doktora gitsen direk tedaviye başlar.

Bu 5 ay önceki şuan nasıl Allah bilir :)

Peki kan tahlilini isteyen doktor bu sonuçları görünce tedavi başlatmadı mı?

Diyetisyene vermek için yaptırmıştım herhangi bir doktora görünmedim :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Benimkilerde düşük gözümü zor açıyorum cidden..

25-Hidroksi Vit. D

▼22.71

ng/mL

30 - 100

Vitamin B12

▼120

pg/mL

126.6 - 505

Bu değerlerle doktora gitsen direk tedaviye başlar.

Bu 5 ay önceki şuan nasıl Allah bilir :)

Peki kan tahlilini isteyen doktor bu sonuçları görünce tedavi başlatmadı mı?

Diyetisyene vermek için yaptırmıştım herhangi bir doktora görünmedim :)

Hocam diyetisyenin bunu bilmesi lazım,D vitamini eksikliği kilo problemlerine de yol açıyor.Çok çabuk kilo alıp zor kilo veriyorsun.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

B12 eksikliğime nedeni araştırdı işte parazit olabilir gibisinden birçok test yaptı ama ne hikmetse temiz çıktı ki et yiyen bir insanım. Tedavi olarak bana dodex ampul iğne verdi 20 tane her gün götten iğne vurdum b12 600lere fırladı ama uzun vadede yine düşüyor. Uzun süre B12 eksikliği beyinde hasara ve kan değerlerinkzde diğer değerlere etki ediyor ki wbc denen akyuvar bilmem. neyi vardı benim. o değer de efsane düşük ki o wbc denen şey bağışıklıgi destekleyen bişeymis yani kolayca hasta olursunuz.

Hap var ama hap mideyi öldürüyor içmeyin.

Çokça ciğer de yerim et de yerim hiç ayırt etmem ama. yine de b12 eksik bende. Ayrıca folik asit de çok önemli. Maydanoz roka ne varsa gömün. Kuzu ciğeri b12 açısından en zengin besin haftada bir hiç olmadı ciğer gömün gol bol kırmızı et yiyin. Ben sorunu çözemiyorum dalgınlık, unutkanlık her şey var. Sonumuz hayrolsun.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

B12 eksikliğime nedeni araştırdı işte parazit olabilir gibisinden birçok test yaptı ama ne hikmetse temiz çıktı ki et yiyen bir insanım. Tedavi olarak bana dodex ampul iğne verdi 20 tane her gün götten iğne vurdum b12 600lere fırladı ama uzun vadede yine düşüyor. Uzun süre B12 eksikliği beyinde hasara ve kan değerlerinkzde diğer değerlere etki ediyor ki wbc denen akyuvar bilmem. neyi vardı benim. o değer de efsane düşük ki o wbc denen şey bağışıklıgi destekleyen bişeymis yani kolayca hasta olursunuz.

Hap var ama hap mideyi öldürüyor içmeyin.

Çokça ciğer de yerim et de yerim hiç ayırt etmem ama. yine de b12 eksik bende. Ayrıca folik asit de çok önemli. Maydanoz roka ne varsa gömün. Kuzu ciğeri b12 açısından en zengin besin haftada bir hiç olmadı ciğer gömün gol bol kırmızı et yiyin. Ben sorunu çözemiyorum dalgınlık, unutkanlık her şey var. Sonumuz hayrolsun.

Allah acil şifalar versin.Ankara da isen dana doktorumu öneririm.Çok bilgili bir prof.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı.

hocam elbette ki bağırsak florası için testler mevcut; ancak bu testler ne kadar işlevsel tartışılır. 1 ay kötü beslensen veya 5 gün antibiyotik kullansan bütün bağırsak floranı mahvedebilirsin, test ile anlık olarak iyi/kötü √ olduğunu görmek hayatında doğru dengeyi bulmanı sağlamayacaktır.

bağırsak floranı düzeltmenin veya stabil halde tutmanın yolu bellidir. diğer arkadaşın da yazdığı gibi kendine iyi gelmeyen besinleri bulacaksın.√  bunu yapmak zor değil zaten barizdir. Şeker, Gluten, Laktoz gibi insan vücudunun dengesini alt üst eden şeyleri ye'memek yeterlidir.

onun haricinde dikkat edilmesi gereken şey kimyasallardan uzak durmaktır√. pazardan aldığın meyvedeki böcek ilaçları yüzünden hiç meyve yemesen senin daha çok iyiliğinedir diyebilirim.

baklagiller, havuç gibi kök besinleri, kırmızı et, taze balık, kebap, kavurma, yumurta gibi tadı güzel olan yiyebileceğin bir sürü şey var. onun haricinde bağırsak floranı yerine getirmek için peynir, doğal ev yoğurdu, elma sirkesi gibi (?)prebiyotik ve (?)probiyotik içeren fermente gıdalar tüketmek kesinlikle gerekiyor. bağırsaklarında milyonlarca bakteri var. biz bakterilerle ortak yaşayan canlılarız. bakteriler olmadan biz de yokuz, bu çok net bir şey. asit konusunda senin dediğinin tam tersi geçerli(?); bu bakteriler bizim mide asidimize göre adapte olmuştur.

Mesela sen reflü oldum diye mide asit ilacı alıp midenin asit dengesini bozarsan, normalde işine yarayacak bakterilerden çok, sana zarar veren kötü bakteriler çoğalmaya başlar. Sen reflüyü tedavi ettim diye sanırken aslında reflüyü daha kötü duruma götürüp, kendini mide ilacındaki kimyasallara bağımlı edersin. Onun yerine düzgün beslenip, bağırsak floranı düzeltsen zaten reflü olmayacaksındır.

Mümkün olduğunda doğala yönelip, mümkün olduğunca Az kimyasal sokmak lazım vücuda. Paketli ve Hazır HİÇBİR şeye güvenmemek gerekiyor. Hazır aldığın kefirde bile saçma sapan bir sürü kimyasallar olabilir ve bunlar sana yarardan çok zarar verebilir.

Açıkçası katılıyorum sana ben çok, da; benim problemim kilo alamamaktı, onu da biraz aksi şekilde cipslere gömülerek aldım gibi. Ancak bu seferde, çok acayip oldu. Nasıl söylesem, görüntü acayip bozuldu.

Fabrikasal ısıl işlem görmüş şeylerden uzaklaşmam lâzım, okuduklarımdan anladığım bu benim. Ve eski alışkanlıklarımdan Bakliyat grubuna yönelsem dâhâ iyi olacak;Mercimektir,bulgurdur, nohuttur, taze ve kuru fasulye'dir gibi gibi. Ama o halde de kilo alamıyorum gibi. Öyle löp et pek de hoşuma gitmiyor, daha çok köfte ve kuşbaşı kavurma. Lâkin bunu da taze nadir tüketiyorum. Soğuk zincirle gelen ürünler bunlar. Ülkede kasap kalmamış.

Balık olarak hamsi, levrek,istavrit;  ender olarak da çiftlik âlâ'sı bi'de şimdi aklıma gelmeyen sırtı kaplan desenli balıktan tüketiyorum. Tavuk eti de tüketiyorum. Lâkin böyle düzende beslenince Kilo alamıyorum, ilginç. Tabi bunların büyük kısmı, doğal-yaban et ürünleri değil. muhtemel ondan diye düşünüyorum. Bir de çok Yol yürüyorum. 

Gluten ve Laktoz intoleransı da yok yani bende; gaz ve şişkinlik de  yapmıyor bu ürünler. Lâkin benim vücut kilo almakta sıkıntılı gibi. Spor da yapıyorum ama, yine yok yok, şaşkınlığım bundan. 

Bisküvi ve hazır(?) şeker çok yerdim eskiden, ondan da uzaklaştım. Mesela Bi tane çocuk kafası büyüklüğünde Granny elmasının ancak zorlasam yarısını yiyebiliyorum, aşırı şekerli. 

Ev yoğurt'u, sirkesi nadir ama dana-tavuk ciğeri yapar yerim şahsen. Koyun ciğeri akışkanlığım yok.

"Tam tersi" dediğin yerden hemen sonra gelen cümlendeki şeyi söylemek istemiştim bende. Sirke, Yoğurt, Turşu hep market ürünü tüketiyorum. Bunların evde yapılan şekliyle, gelen fermente'tik(?) bakterilerden faydalanmak gerektiğini, düşünüyorum. 

Da, bu Pro- ve Pre'biotik kelimelerindeki ön ekler biraz kafamı karıştırdıydı, sen söyleyince bir daha bakasım geldi. Bu ekrana çıkan bir Fito'bilmem ne'ist bi doktor vardı, onu hatırladım, o çok kullanıyor bu ifadeleri.(böyle kısa boylu ve boyunlu, kıvırcık saçlı, açık alınlı. çoğunlukla takım ceket'le sabah programlarına çıkıyor. Gömleğinin yakaları genelde drakula gibi alt çenesine yapışık ve üstüne çıkıyor) 

ha, sohbet için de, ayrıca tşkler. 

RitmFarbRacourci tarafından 12/May/19 16:35 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Berkant_1997
    Berkant_1997's avatar
    Erkek

aynı sorunları bende yaşıyorum hadi hayırlısı 

Tamu Otobüsü
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Bu D ve b12 vitaminlerini eczanelerde satılan vitamin ilaçlarıyla gidersek işe yarar mı? 

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı.

hocam elbette ki bağırsak florası için testler mevcut; ancak bu testler ne kadar işlevsel tartışılır. 1 ay kötü beslensen veya 5 gün antibiyotik kullansan bütün bağırsak floranı mahvedebilirsin, test ile anlık olarak iyi/kötü √ olduğunu görmek hayatında doğru dengeyi bulmanı sağlamayacaktır.

bağırsak floranı düzeltmenin veya stabil halde tutmanın yolu bellidir. diğer arkadaşın da yazdığı gibi kendine iyi gelmeyen besinleri bulacaksın.√  bunu yapmak zor değil zaten barizdir. Şeker, Gluten, Laktoz gibi insan vücudunun dengesini alt üst eden şeyleri ye'memek yeterlidir.

onun haricinde dikkat edilmesi gereken şey kimyasallardan uzak durmaktır√. pazardan aldığın meyvedeki böcek ilaçları yüzünden hiç meyve yemesen senin daha çok iyiliğinedir diyebilirim.

baklagiller, havuç gibi kök besinleri, kırmızı et, taze balık, kebap, kavurma, yumurta gibi tadı güzel olan yiyebileceğin bir sürü şey var. onun haricinde bağırsak floranı yerine getirmek için peynir, doğal ev yoğurdu, elma sirkesi gibi (?)prebiyotik ve (?)probiyotik içeren fermente gıdalar tüketmek kesinlikle gerekiyor. bağırsaklarında milyonlarca bakteri var. biz bakterilerle ortak yaşayan canlılarız. bakteriler olmadan biz de yokuz, bu çok net bir şey. asit konusunda senin dediğinin tam tersi geçerli(?); bu bakteriler bizim mide asidimize göre adapte olmuştur.

Mesela sen reflü oldum diye mide asit ilacı alıp midenin asit dengesini bozarsan, normalde işine yarayacak bakterilerden çok, sana zarar veren kötü bakteriler çoğalmaya başlar. Sen reflüyü tedavi ettim diye sanırken aslında reflüyü daha kötü duruma götürüp, kendini mide ilacındaki kimyasallara bağımlı edersin. Onun yerine düzgün beslenip, bağırsak floranı düzeltsen zaten reflü olmayacaksındır.

Mümkün olduğunda doğala yönelip, mümkün olduğunca Az kimyasal sokmak lazım vücuda. Paketli ve Hazır HİÇBİR şeye güvenmemek gerekiyor. Hazır aldığın kefirde bile saçma sapan bir sürü kimyasallar olabilir ve bunlar sana yarardan çok zarar verebilir.

Açıkçası katılıyorum sana ben çok, da; benim problemim kilo alamamaktı, onu da biraz aksi şekilde cipslere gömülerek aldım gibi. Ancak bu seferde, çok acayip oldu. Nasıl söylesem, görüntü acayip bozuldu.

Fabrikasal ısıl işlem görmüş şeylerden uzaklaşmam lâzım, okuduklarımdan anladığım bu benim. Ve eski alışkanlıklarımdan Bakliyat grubuna yönelsem dâhâ iyi olacak;Mercimektir,bulgurdur, nohuttur, taze ve kuru fasulye'dir gibi gibi. Ama o halde de kilo alamıyorum gibi. Öyle löp et pek de hoşuma gitmiyor, daha çok köfte ve kuşbaşı kavurma. Lâkin bunu da taze nadir tüketiyorum. Soğuk zincirle gelen ürünler bunlar. Ülkede kasap kalmamış.

Balık olarak hamsi, levrek,istavrit;  ender olarak da çiftlik âlâ'sı bi'de şimdi aklıma gelmeyen sırtı kaplan desenli balıktan tüketiyorum. Tavuk eti de tüketiyorum. Lâkin böyle düzende beslenince Kilo alamıyorum, ilginç. Tabi bunların büyük kısmı, doğal-yaban et ürünleri değil. muhtemel ondan diye düşünüyorum. Bir de çok Yol yürüyorum. 

Gluten ve Laktoz intoleransı da yok yani bende; gaz ve şişkinlik de  yapmıyor bu ürünler. Lâkin benim vücut kilo almakta sıkıntılı gibi. Spor da yapıyorum ama, yine yok yok, şaşkınlığım bundan. 

Bisküvi ve hazır(?) şeker çok yerdim eskiden, ondan da uzaklaştım. Mesela Bi tane çocuk kafası büyüklüğünde Granny elmasının ancak zorlasam yarısını yiyebiliyorum, aşırı şekerli. 

Ev yoğurt'u, sirkesi nadir ama dana-tavuk ciğeri yapar yerim şahsen. Koyun ciğeri akışkanlığım yok.

"Tam tersi" dediğin yerden hemen sonra gelen cümlendeki şeyi söylemek istemiştim bende. Sirke, Yoğurt, Turşu hep market ürünü tüketiyorum. Bunların evde yapılan şekliyle, gelen fermente'tik(?) bakterilerden faydalanmak gerektiğini, düşünüyorum. 

Da, bu Pro- ve Pre'biotik kelimelerindeki ön ekler biraz kafamı karıştırdıydı, sen söyleyince bir daha bakasım geldi. Bu ekrana çıkan bir Fito'bilmem ne'ist bi doktor vardı, onu hatırladım, o çok kullanıyor bu ifadeleri.(böyle kısa boylu ve boyunlu, kıvırcık saçlı, açık alınlı. çoğunlukla takım ceket'le sabah programlarına çıkıyor. Gömleğinin yakaları genelde drakula gibi alt çenesine yapışık ve üstüne çıkıyor) 

ha, sohbet için de, ayrıca tşkler. 

Dostum ben de normalde sabah kahvaltılarda yumurta, kavurma, peynir falan yerim. 3 hafta pastaneden poğaça açma falan yedim karnımda rezalet bir yağ tabakası oluştu sadece 3 haftada.

Sana şöyle söyleyeyim abur cubur, paketli gıda vs. yiyeceğine aç kal daha iyi. ciddiyim aç kalmak çok çok daha az zararlı olur vücuda. Biliyorum ne yicez o zaman a.q moduna sokuyor ama hazır paketli tavuk da kötü, içi antibiyotik dolu. Köyden tavuk alıyorum bildiğin kırmızı et gibi dogun ve kemikli.

Gluten meselesinde sorun şu, eski doğal buğdaylardaki gluten oranı çok düşükken, yeni gdo'lu amerikan-israil buğdayında inanılmaz derecede yüksek ve gluten çok tehlikeli bir madde. bir seviyeye kadar vücut rahat tolere ederken yeni tohumlardan sonra iş çok karmaşıklaştı. o yüzden uzak durmak iyi. makarna falan cinayet resmen. arada ekmek yediğimde de bir tek bunu yerim yiyyince zehirlenmiş gibi hissetmiyorsun ve tadı gerçekten dolgun: https://www.2n14.com/lezzetlerimiz/korunmus-ekmekler/siyez-eksi-mayali-ekmek.html

Senin kilo olayının görüntü açısından abes mi duruyor ki? Zayıf olmak iyidir bence vücut rahat hareket eder. Kırmızı et fazla yiyemiyorsan dediğin gibi baklagil ağırlıklı yeşil mercimek falan yiyebilirsin.

Pro-prebiotik ayrımı ve etkileri güzel. Piyasada probiyotikli yoğurt diye için kimyasal ve şeker dolu yoğurt satıyorlar bildiğin insanı öpüyorlar. Ben de hiç bilmezdim dünya çapında bir gıda firmasında çalışmaya başlayıp işin iç yüzünü görünce kapitalist gıdacıların ne kadar psikopat olduğunu anladım.

Hazır ve paketli gıdaları hayattan çıkarmak şart.

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Çoğu vücut düzgün çalışmaz, vücudun ph dengesini ayarlamak, parazit temizliği, mantar ve virüs temizliği yapmak gerekir.

- ph dengesi için öncelikle yenen gıdalar değiştirilmeden ph değeri ölçtürülür, gıda kaynaklıysa gıda çeşitleri düzenlenir, değilse içme suyu kaynaklıysa iyi bir arıtma cihazı alınır bunların 7-8 li alkali olanları var iş görüyor.

- parazit temizliğini sen yapamazsın doktora gider baktırırsın ultrasonla detay bakabiliyor özel hastaneler, varsa bir şey ilaç verilir düşürülür.

- mantar ve virüs temizliğini klor dioksit ve yüksek ph kürü yaparak halledersin gençlerde 8 - orta yaşlılarda 15 - yaşlılarda 30 günlük klor dioksit ve yüksek ph kürü uygulanabilir. yine bir doktor gözetiminde olmakta fayda var, klor dioksit bildiğimiz ağartıcı bir kimyasaldır kafana göre vücuduna alamazsın.

bunlardan sonra hala halsizsen daha önce baktırman gereken t3 t4 hormonlarına total testosterone ve progesteron a baktırman gerekir.

Uyku uykunun mayasıdır, aktif çalışan vücut 6 saatte dinlenmez ama 9 - 10 saat de uyunmaz, 8 saat idealdir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Vitamin değerleri normal olan insan var mı ki? Ayrıca tek bir kez d3 aranmış gibi anlatmışsın  dostum hiç mi biyoloji bilgin yok bunu profun istettiği vitaminlerle açıklayabilmen için bu vitaminlerin belirli periyotlarla düzenli olarak düşük çıkması gerek.

Dilerim yanılıyorumdur ama bana psikolojik gibi geldi bu enerjik halin çünkü gerekçe mantıklı değil 🤷‍♂️ 

Nikoteen tarafından 13/May/19 08:50 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 38656 Toplam Mesaj: 101
i̇bs d vitamini b 12 vitamini