folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hangi Hdd'i Alırdınız?

Hangi Hdd'i Alırdınız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

http://www.hepsiburada.com/Liste/seagate-freeagent-goflex-desk-2tb-7200rpm-35-siyah-tasinabilir-disk-stac2000200-/ProductDetails.aspx?productId=bd85209&categoryId=100225

http://www.hepsiburada.com/Liste/western-digital-elements-2tb-35-tasinabilir-disk-wdbaau0020hbk-eesn/ProductDetails.aspx?productId=bd85141&categoryId=100225

http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/samsung-2-tb-hx-du020eb-a62-story-station-3-5-tasinabilir-disk_30.031.1271.0061.htm#tabs

Bunlar arasında,daha doğrusu markalar arasında kaldım.Seagate ve ya samsung,,wd'den daha iyi duruyor(özellikler açısında) ama garantisi,ısınması,çabuk bozulur mu bozulmaz mı bilmiyorum.Yardım istememin sebebide bu.Boyutlardan anladığınız gibi taşımalık bişey aramıyorum,arşiv için alıyorum ama kimseninde hoşuna gitmez sanırım saatlerce dosyanın atılmasını beklemek..Özelliklede bu harddiskleri KULLANMIŞ olanların yorumu önemli tabi..

Başka öneriniz varsa da açığım tabi..

_ICEMAN_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

western digital 3.5"lik disklerde intellipower teknolojisi kullanıyor yani değişken devir hızı. sürekli 7200 rpm olmadığı için aktarım hızı sinirlerini gerebilir. burada sana seagate öneririm sabit 7200rpm devir ve 32mb cache olduğu için western digitalden daha hızlı olucaktır. ama western digitalin yeni serilerinede bakabilirsin bu üçü arasından seagate'i tavsiye ederim.

bunu öneririm bak kutusundan usb 3.0 için pci kartta çıkıyormuş

http://www.hepsiburada.com/Liste/western-digital-mybook-30-1tb-35-tasinabilir-disk-wdbabp0010hch-eesn/ProductDetails.aspx?productId=bd87070&categoryId=100225#Gorseller 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Dos senin söylediğinde cache bellek yok hocam ve 1 TB,,3ü arasında seagate bence de iyi ama çabuk bozuluyor,teknik servisi boktan filan diye yorumlar var.Dayanıklı bi ürün lazım 3,5 ayda bozulcaksa koy göte rağmen gitsin

_ICEMAN_
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

samsungu al sorun yasamassın

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:
    -----------------------------

Dayı bide açıklasan olayı niye wd değil mesela,yok ama uplamak için yazdım diyosanda teşekkürler

_ICEMAN_
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

hocam her hddnin cache belleği olur orda yazmamışlar sadece. onun cache 16 yada 32 dir netten bakarsan bulursun. 1 tb olduğunu yeni farkediyorum hocam k.b. 

seagate'i önermemin sebebi yükseltme yapabiliyosun güzelmiş o özelliği. bu seçenekler arasından seagate derim ayrıca bozulmaz öyle kolay kolay merak etme. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Dos_Attach bunu yazdı:

hocam her hddnin cache belleği olur orda yazmamışlar sadece. onun cache 16 yada 32 dir netten bakarsan bulursun. 1 tb olduğunu yeni farkediyorum hocam k.b. 

seagate'i önermemin sebebi yükseltme yapabiliyosun güzelmiş o özelliği. bu seçenekler arasından seagate derim ayrıca bozulmaz öyle kolay kolay merak etme. 

Ne demek hocam bakman yeter konuya sağolasın,ben fazla kullanırım aleti sil yaz sil yaz filan,sağlamlık önemli o yüzden,sıcaklıkta bi sorun tabi,samsung'u çok övmüşler sitelerde

Edit:WD'nin cache 16 mb

_ICEMAN_
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

hallederi_55 bunu yazdı:

emnimax bunu yazdı:

Dayı bide açıklasan olayı niye wd değil mesela,yok ama uplamak için yazdım diyosanda teşekkürler

samsung cunku seagate cabuk bozuluyor hemde sıl yaz sıl yaz cok yaparsan bı an elınde kalır apısıp kalırsın :D samsung kalıtelı bır fırma ve genellıkle samsung kullanılır bende 7 yıllık 80 GB hdd var kutur kutur calısıyor amabı tane 100 GB seagate var kafa vuruyo  westarn hakkında bısı demım zaten fazla adını duymadım hatta gormedım bıle :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

wd alma kesinlikle benden sana tavsiye wd lerden uzak dur hiçbir boka yaramıyo alma sakın wd kullandım biliyorum 2tanesinide çöpe atttım

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:

hallederi_55 bunu yazdı:

emnimax bunu yazdı:

samsung cunku seagate cabuk bozuluyor hemde sıl yaz sıl yaz cok yaparsan bı an elınde kalır apısıp kalırsın :D samsung kalıtelı bır fırma ve genellıkle samsung kullanılır bende 7 yıllık 80 GB hdd var kutur kutur calısıyor amabı tane 100 GB seagate var kafa vuruyo  westarn hakkında bısı demım zaten fazla adını duymadım hatta gormedım bıle :)

Samsung kaliteli bişey demiyorum hatta şimdi de samsungun bilgisayarından yazıyorum,seagate'in bazı serileri çok boktan ama bu ürünü denemiş biri de çıkıp kardeşim bak bu kadar zamandır kullanıyorum takır takır da çalışıyor dese,,özellikleri çok iyi kaçırılmaz.Ama sormamın sebebi dediğin gibi boktan olması genel ürünlerinin ama özellikleri de çok iyi be..

_ICEMAN_
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

DrKeworks bunu yazdı:

wd alma kesinlikle benden sana tavsiye wd lerden uzak dur hiçbir boka yaramıyo alma sakın wd kullandım biliyorum 2tanesinide çöpe atttım

O kadar internet sayfası açtım hocam yemin ediyorum bi tek senin karaladığını gördüm:)genelde çok iyi ürünleri ama özellikleri kötü,casper gibi pahalıya düşük özellikli alet veriyor

_ICEMAN_
Toplam Hit: 4175 Toplam Mesaj: 38