folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hangi Savunma Sanatını Öğrenmeliyim?

Hangi Savunma Sanatını Öğrenmeliyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Ulan herkes ne geliyorsa yazmış.Kickboks diyen bile var.1.63 boyla high kick vuracak heralde adam.

Hocam öncelikle kilo çok önemlidir.Kilon aşağı yukarı 70 kg civarı olsun..Çünkü cüsse olarak dezavatantajın var ve bunu biraz kiloyla kapatman lazım.2-3 kişiyi rahatça şunda indirebilirsin falan diyen adam apaçık yalan söyler çünkü o adamların boy ve kilo üstünlüğü varsa sana senin işin çok zor olur.Yada adamlar biraz dövüşmeyi biliyorlarsa zor yine işin zor olur.

Çok uzatmadan tavsiyem eğer sokakda işe yarasın diyorsan düzgün bir şekilde boks öğrenmen.Hızlı,teknik ve sert vuruşlar yapabilirsen bir kaç kişiye karşı tehlikeli olabilirsin.BJJ falan diyecekler olacaktır onları salla.Heralde sen arkadaşını adamın armbar a alıp kolunu kırarken diğerleri seni izleyecek değiil.O yüzden boks ağırlıklı muay thai işine yarar bence.

Tüm dövüş sporlarında olay zekaya bakar. Eğer aklını kullanabiliyorsan %90 yatırırsın yere.

Ya bir de şu var; sokaktaki adamların kaç tanesi dövüş sporları biliyor. İşte gelişine girişiyorlar. Ellerinde bıçak, sallama yoksa alayını yıkarsınız.

Bu dövüş sporlarını bilen adam da serseri olmaz zaten. Niye baktın diye kavgaya girmez.

Doğru.

Bido etkende var sen ne kadar dövüşürsen dövüş herifler dayak yediğini görünce bıçağa sarılır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Kartal Dövüş sanatları selçuklu döneminden itibaren kullanılan gizli bir dövüş sanatıdır. Kimilerine göre bazı teknikler (kanıtlı olmasada) göktürkler zamanında birebir dövüşlerden esinlenilmiştir. Çıkış noktası Orta Asya olarak tahmin edilmekte.

Gerek salonda öğrenilmemesi, gerekse canlı bir dövüş sporu olduğundan (açıklayacağım) , dünya üzerinde sadece belirli bölgelerde nesilden nesile geçen bir anlatımı vardır.

Canlılık derken Kartal Dövüş sanatları tamamen duruma , kişiye, psikolojiye ve bölgeye göre değişir. Yani gidipte herhangi bir ülkede herhangi bir yere gidip ya ben kartal dövüş sanatları öğreneceğim ustası var mı diyemezsiniz. Zaten bu spordan haberdar olan topu topu bir avuç insan var. 

Olaki gerçekten ustası olduğuna inandığınız birini gördünüz . Buldunuz . Duydunuz. Onun sizi eğitmesi için gerekli prosedürleri karşılıyor olmanız gerekli.

Spor kesinlikle siklete , boy uzunluğuna bağlı değildir. Aslında ana noktası psikolojik savaştır. Karşındakini okuma ve buna göre davranma işin temelinde yatar. 

Aynı zamanda istediğiniz gibi, tekli, çift bıçak kullanımı, uzun kısa kılıç kullanımı, ağır hafif kılıç kullanımı vs vs uzar gider. Hatta ve hatta son yüzyılda sanatı mükemmel bir hale getirmeye çalışan bazı ustalar buna ateşli silahları dahi dahil edip kendi kafalarında amerikan filmlerindeki herşeyi yapan ajan abiler olduklarını sandılar ama federasyon karşı çıktı . (resmi değil ama karşı çıkılmaması gereken adamlar).

Bildiğim kadarıyla sporu öğretebilecek seviyede olan yani hem psikolojik hemde fiziksel yeterliliğe sahip 3 kişi bulunuyor türkiye sınırları içerisinde. Birde afganistanda bir türk usta varmış ama söylentimi bilmiyorum. 

Sadece ufaktan bilginiz olsun diye yazdım. Aratarak sorarak bulamazsınız. Hatta bahsetmem doğrumuydu onu bile bilmiyorum. İlk bahsettiğimde çevremdekilerde pek inanmamıştı :) ama gözleriyle gördükten sonra işler değişti ama iş işten geçti tabi. 

ben bu dövüs sporunu duymustum sanki ama yapan cok azdır

do_som tarafından 28/May/16 13:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Profesyonelim demiştin. Demek ki 3 kişiden biri de sensin. :)))

Bunu öğrenmek istesek nereye gidip ne yapıcaz hocam?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Profesyonelim demiştin. Demek ki 3 kişiden biri de sensin. :)))

Bunu öğrenmek istesek nereye gidip ne yapıcaz hocam?

Hocam ustalık ayrı bir mertebe :) benim o seviyeye gelmem ömrümüde vermem gerekse imkansız sanırım.  Benim öğrendiğim yeri ve kişiyi ifşa edemem ama bir sorarım 

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bende aikijijutsuya gidiyorum. Gayet memnunum. Tekme, yumruk hepsi var. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Ankarada önerebileceğim arkadaşım hocam kardeşim var adı ibrahim telli kickbox muaythai kafes dövüşçüsü 3 salon çalıştırıyor özel ders falan veriyor

bende ondan eğitim aldım maçlara çıktım falan eğer istersen yönlendirebilirim

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

O boyla çok yorulmadan 2 3 kişiyi devirmeyi istiyorsan öğreneceğin sanat wingchun'dur.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

En kisa surede ogrenilecek, gercek hayatta Savunmada ise yarayacak tek savunma sporu krav maga dir. Gerci spor demek ne derece dogru bilemem zira kurali yok yasagi yok tek amaci hayatta kalma ve karsindakini bi sekilde etkisiz hale getirme. Ankara da bulursun. Sakarya da varsa Ankara da mutlaka vardir egitimini veren.

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

En kisa surede ogrenilecek, gercek hayatta Savunmada ise yarayacak tek savunma sporu krav maga dir. Gerci spor demek ne derece dogru bilemem zira kurali yok yasagi yok tek amaci hayatta kalma ve karsindakini bi sekilde etkisiz hale getirme. Ankara da bulursun. Sakarya da varsa Ankara da mutlaka vardir egitimini veren.

bunu neye dayanarak söyledin merak ettim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Atletizm.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 5409 Toplam Mesaj: 51
sanatı savunma