folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hangi Savunma Sanatını Öğrenmeliyim?

Hangi Savunma Sanatını Öğrenmeliyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

İnsanların %90 ı kavga etmeyi bilmez. az küçükken kavgalara karıştıysan bir çok kişiyi tokatlarsın . 

boks yeterli olur. hem düzgün vücudun olur. 

ayrıyetten fight club izle çok etkisi olur. dayak yemekten de korkma

unutma bugün dayak yersin ama yarın döversin

güven önemli

adama çullan

sakin kal

elin titrerse git evde şişten yün iplikle kazak ör, dünya sana göre değil

imza mı gelmiş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Sokakta her kavganın sonu güreşe gider. Birbirine sarılan iki adam görmediğim bir sokak kavgası olmadı.

1.63'lük bir insanın yapacağı güreşin çok etkili olacağını düşünmüyorum.

Muay Thai öğrenebilirsin. Diz,dirsek,yumruk,tekme,clinch denen güreş içeren bir takım hareketler.

Boks gibi sadece yumruk disiplinine, taekwondo gibi sadece tekme disiplinine, güreş gibi sadece grab disiplinine dayanmıyor.

Pozisyonun neyse ona göre dövüşürsün. Boyunu çok fazla kafaya takma. Yeri gelir avantaj bile sağlarsın.

Muay Thai için önerebileceğim salon Istanbul Maltepe Camadan GYM'dir.

Yine bir çok disiplinin karması olan MMA da öğrenebileceğin sporlar arasında, bunun için de Kazgan Academy'i öneririm. Libadiye'deydi sanırım yerleri. Artık Crossfit yapıyorlar diye duymuştum ama bilmiyorum. Araştırırsın.

Ha ama sanma ki bunları öğrenince yenilmez oldum. Herkesi takır tukur indiririm. Siyah kuşak 5. dan olsan bile, meyve kadar hassas canlılarız.

10 liralık kelebekle alırlar adamın canını.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

2-3 kişiyi rahat alma diye bir şey yok, 2-3 kişi bir adamı çıplak el dövüşünde indiremiyorsa 3 üde maldır onları dövmek için bişey öğrenmene gerek yok, ama tavsiyem boşver bu işleri, yazdıklarından anladığım kadarıyla evinde el bebek gül bebek büyümüş bir çocuksun fiziğinde küçük, kavgadan tehlikeden uzak dur yeter, 3 kişiyi dövme olayınıda unut yok öyle bişey kafana yiyeceğin temiz bi darbeye bakar bilincini kaybetmen

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Yaninda pitbull yada kangal gezdir. 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@u235 krav maga ile ilgili soylediklerimi 3 aydir aldigim egitim ve cidden genis arastirmalara gore soyledim.

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Amatör küme yada bal ligi futbol maçlarına seyirci olarak git.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

@u235 krav maga ile ilgili soylediklerimi 3 aydir aldigim egitim ve cidden genis arastirmalara gore soyledim.

yanlış anlamışsın olayı biraz demek ki

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@u235 atarken mangalda kül bırakmayan bilgi sahibi olamdan fikir sahibi olan çok insan var. işte ben onlardan değilim. uzun yıllar güreş yaptım yani karşımdakini indirmek için pek bi eğitim almama gerek yok/ yada öz güven eksikliğim yok. boy kilo oranına bakmaksızın krav magaya gerek kalmadan karşımdakini bi şekilde güreşin nimetleriyle aşağı alırım. krav maga spor yapmak için değil savunma maksatlı eğitim almak isteyenler için uygun. kısa surede maksımum verim. ha disiplini olan bir spor tabiki daha iyidir ama Güven Özveri Tecrübe ister, uzun yıllar bıkmadan düzenli idman ister, oda sen ve senin gibilerde pek olmuyor.

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Haşhaşiler gibi olmak istiyorsan Kuzgun akademi var Geleneksel savunma sanatları adı altında Kılıç sopa vs araçlarla eğitim alıyorsun Engin Altan Düzyatan , Cemal Hunal gibi adamlar diziler icin eğitimlerini burda aldıla.Ben fiyatlar için mail istedim biraz tuzlu geldi yoksa gidicektim.Hem dizi ve filmlerde rol alırsın :)

He bu arada yerleri İstanbul Kadıköy de

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

@u235 atarken mangalda kül bırakmayan bilgi sahibi olamdan fikir sahibi olan çok insan var. işte ben onlardan değilim. uzun yıllar güreş yaptım yani karşımdakini indirmek için pek bi eğitim almama gerek yok/ yada öz güven eksikliğim yok. boy kilo oranına bakmaksızın krav magaya gerek kalmadan karşımdakini bi şekilde güreşin nimetleriyle aşağı alırım. krav maga spor yapmak için değil savunma maksatlı eğitim almak isteyenler için uygun. kısa surede maksımum verim. ha disiplini olan bir spor tabiki daha iyidir ama Güven Özveri Tecrübe ister, uzun yıllar bıkmadan düzenli idman ister, oda sen ve senin gibilerde pek olmuyor.

Ben kısa sürede maksimum verim kısmına bişey demiyorum krav magadan başka bir teknik sokakda işlemez diyorsun ona katılmıyorum.İyi boksda bilsen,judo da bilsen,güreşde bilsen sokakda her zaman kullanılır.

Toplam Hit: 5483 Toplam Mesaj: 51
sanatı savunma