folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Hangi Windows Kurmalıyım? [ 3GB Ram + Intel Core2duo P8700 + 64Bit ]

Hangi Windows Kurmalıyım? [ 3GB Ram + Intel Core2duo P8700 + 64Bit ]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Yerinizde olsam ellemeyi öğrenir kendim ellerdim isoyu.

Minicik bir backdoor/keylogger koysalar hepiniz çantada kekliksiniz.

Ki görmüyor değiliz online veritabanlarının içindeki cookie dosyalarında tahribat.com'u.

Yıllardır üyeymiş de foruma, adam da öyleymiş, millet hep teşekkür ediyormuş. Eh guvenelim madem? Olur mu öyle şey.

Madem yaptığının arkasında, açsın random bir hesap, githuba koysun open source olarak.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Yerinizde olsam ellemeyi öğrenir kendim ellerdim isoyu.

Minicik bir backdoor/keylogger koysalar hepiniz çantada kekliksiniz.

Ki görmüyor değiliz online veritabanlarının içindeki cookie dosyalarında tahribat.com'u.

Yıllardır üyeymiş de foruma, adam da öyleymiş, millet hep teşekkür ediyormuş. Eh guvenelim madem? Olur mu öyle şey.

Madem yaptığının arkasında, açsın random bir hesap, githuba koysun open source olarak.

Kendisi iso mıncıklamak isteyenler için: https://www.ntlite.com/download/

Orjinal ISO indirme: https://tb.rg-adguard.net/public.php

--

pek ya ntlite'ın içinde düzenlediği iso'ya backdoor koyan bir prosedür varsa... mind=blown

NoktaliVirgul tarafından 24/Haz/21 17:08 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

MD5, SHA kodlarının önemi hiç yok mu?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

İnternette verilen linklerde de olduğu gibi Custom ISO'lar var. Bunlar modfiye edilmiş, değiştirilmiş kurulum medyaları. Bu kod bir dosyadan üretilir ve tektir. Dosyanın içeriği 1 bit bile değişse tekrar kod üretilse, kod tamamiyle değişiyor. iki dosyayı karşılaştırılması için kullanılıyor.

Linklerde verilen modifiyeli ISO'larda programlar, servisler, hizmetler gibi programları ekliyor ya da siliyor. Windows u daha yalınlaştırıyor ama zararlı bir yazılımda entegre edilmiş olabilir. Bu yüzden yüklemek risktir. Normalde windows 8.1 Industry Pro sürümünü indirmek istersen microsoftun kendi sistesinden indirilmesi tavsiye edilir.

https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=40745

Ama bunu kurucaksan bütün ayarları, konfigurasyonları, servisleri, programları vb. kendin manuel olarak yapılandırmalısın.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

Md5 ve sha256 checksum'un olayı, 

Ben bu dosyayı indirdim de, bu dosya hakikatten o dosya mi? İndirirken bisiler geldi mi başına diye denetlemektir.

Hoster sana der ki, benim dosyamın idsi şudur, kendindekine bakıp kıyas yapabilirsin.

Custom isodaki adamın sum resultu kendine aittir.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Teşekkürler daha net anladım şimdi.

Eski bir laptop SSD olarak neye dikkat etmem lazım?

Bu arada 8.1 Embedded çok iyi. Öneri için @mkyb tekrar sağ ol.

PS: 128 GB ya da max. 256 GB yeterli bizim için. Düşük bütçe olması önemli hem LCD kırık hem de çok kullanılmıyor laptop.

PS 2: 16" 40 Pin LCD kırık o sebeple panel verebilecek varsa sevinirim :)

break tarafından 25/Haz/21 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı
    break bunu yazdı

İnternette verilen link'lerde de olduğu gibi Custom ISO'lar var. bunlar Modfiye edilmiş, değiştirilmiş Kurulum medya'ları. Bu Kod, bir dosyadan üretilir ve tek'tir. Dosyanın içeriği 1 bit bile değişse tekrar kod üretilse, kod tamamiyle değişiyor. iki dosyayı karşılaştırılması için kullanılıyor.

Linklerde verilen modifiyeli ISO'larda program'lar, Servis'ler, Hizmetler gibi programları ekliyor ya da siliyor. Windows u daha yalınlaştırıyor, ama zararlı bir yazılımda entegre edilmiş olabilir. Bu yüzden yüklemek risktir. Normalde windows 8.1 Industry Pro sürümünü indirmek istersen microsoftun kendi sistesinden indirilmesi tavsiye edilir.

Ama bunu kurucaksan bütün ayarları, konfigurasyonları, servisleri, programları vb. kendin manuel olarak yapılandırmalısın.

çok güzel açıklama olmuş. öyle alıntılayım dedim. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı
    break bunu yazdı

İnternette verilen link'lerde de olduğu gibi Custom ISO'lar var. bunlar Modfiye edilmiş, değiştirilmiş Kurulum medya'ları. Bu Kod, bir dosyadan üretilir ve tek'tir. Dosyanın içeriği 1 bit bile değişse tekrar kod üretilse, kod tamamiyle değişiyor. iki dosyayı karşılaştırılması için kullanılıyor.

Linklerde verilen modifiyeli ISO'larda program'lar, Servis'ler, Hizmetler gibi programları ekliyor ya da siliyor. Windows u daha yalınlaştırıyor, ama zararlı bir yazılımda entegre edilmiş olabilir. Bu yüzden yüklemek risktir. Normalde windows 8.1 Industry Pro sürümünü indirmek istersen microsoftun kendi sistesinden indirilmesi tavsiye edilir.

Hazır alıntı yapmışken SSD tavsiyesi de vereydin hoca.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı
    break bunu yazdı

İnternet'te verilen link'lerde de olduğu gibi Custom ISO'lar var. bunlar Modfiye edilmiş, değiştirilmiş Kurulum medya'ları. Bu Kod, bir dosyadan üretilir ve tek'tir. Dosyanın içeriği 1 bit bile değişse tekrar kod üretilse, kod tamamiyle değişiyor. iki dosyayı karşılaştırılması için kullanılıyor.

Linklerde verilen modifiyeli ISO'larda program'lar, Servis'ler, Hizmetler gibi programları ekliyor ya da siliyor. Windows u daha yalınlaştırıyor, ama zararlı bir yazılımda entegre edilmiş olabilir. Bu yüzden yüklemek risk'tir Normalde windows 8.1 Industry Pro sürümünü indirmek istersen microsoftun kendi sistesinden indirilmesi tavsiye edilir.

Hazır alıntı yapmışken SSD tavsiyesi de vereydin hoca.

SSD  konusunda çok bilgim yok ama, ilk çıkan ssd'ler değil de Yeni çıkan NVMe(?, ve bir de (NVMe) Express' diye de bir ifâde vardı.) özellikli SSD'ler, kullanım Ömrü ve Hızı bakımından dâhâ iyi diyorlardı. 

bunların da kendi içerisinde kategorileri de var her'âlde, tam bilmiyorum. bilen varsa,  SSD'ler hakkında konu'ya birşeyler yazsın. 

tabii, (GB cinsinden) boyutları da alınacak SSD'nin fiyatı'nı belirliyor. 

bu arada,SSD için ayırdığın Bütçe'yi belirtmemişsin.

~@~

aslında bir önceki alıntı'mda, biraz da şunu Vurgulamak istemiştim; ingilizce bilen var -  bilmeyen var, teknik terim'leri de. sen ingilizce biliyorsun her'âlde de, CheckSum(kontrol Toplamı veya Özeti gibi bir'şey de ) tam olarak nedir.,

@Hypnot1C'in mesaj'ı   bana gâyet açık geldi, @end'e göre.

tamam, site de, teknoloji sitesi ağırlıklı ama, yine de Terminoloji'ye uzak olanlar İnsanlar da olabilir. 

gerçi, ben CheckSum'un ne olduğunu  önceden de biliyordum ama{örn. windows sürümlerini(iso'larla) ilgili sitesi'nden indirdiğimde( torrent'le indirmiştim.) bunları kontrol etmiştim, iso'dan kontrol(test,denetlemek^^`) için AlfaNumerik Değer çıkaran bir Program vardı( İSO'yu kendi disk'ine indirdikten sonra bu program'ı(uygulama'yı) bilgisayarımda çalıştırıyordum, program'a da iso dosyasının yolunu(path'ını) gösteriyordun, çıkan değeri(Md5'i miydi bilmiyorum) de Mikrosoft'un sitesindeki değerle karşılaştırıyordum, birbirini tutarsa değerler, oldu bitti,

[mesela ben, Değer demişim; @end, İd demiş.]} ,  bir önceki paragraf, ne kadar Uzun oldu öyle. ^^D` 

yine de, @Hypnot1C  anlatımın'da bir tık önde. bunu yazmak istedim. 

~@~

bir de @NoktaliVirgul'ün değindiği nokta da önemli. İSO'ya dokunmakta kullandığın uygulamaların(örneği de nLite''ın) güvenirliğine  dâir  Kesin bir kanıt da yok.,

github olayını bilmiyorum ama.  birçok kişi kod'a elleyebiliyor, düzenleme önerisinde bulunabiliyor ise ne âlâ. 

RitmFarbRacourci tarafından 25/Haz/21 13:02 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

SSD için hangisi sizce?

https://www.akakce.com/ssd,1,2.html/135312,136934,137429,137656,138899,139593,139603,139825,139979,140982,24431,24432

Toplam Hit: 2901 Toplam Mesaj: 36
hangi windows