Haram

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

ya haram haramdır yenisi eskisi mi var.ötekilere gelince ayaküstü konuşulacak karar verilecek şeyler değil. ha buraya  yazacak kadar kasmışsa seni onunla bu tür muhabbetlere girme bence. he de gitsin. 

ZzZzZzZ...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Ona bakarsak bizde haram işliyoruz. Adamlar okadar emek verip işletim sistemi, yazılım programları hazırlıyorlar biz ücretini vermeden bi yolunu bulup kaçak şekilde kullanıyoruz.Yani bu muhabbet uzar gider. Kendi işine baksın. Ameller niyetine göredir. Demogoji yapmış yani arkadaş.

Bir gün bir budist rahip berberde traş oluyormuş, bittikten sonra ücreti uzatmış, berber aman efendim sizi traş etmek benim için şereftir, din adamlarından ücret talep etmeyiz demiş almamış parayı. Ertesi gün dükkanı açtığında rahibin ücreti çırağına verdiğini duymuş. Neyse işte daha sonra papaz traş olmaya gitmiş iş bittikten sonra gene papaz efendi ücreti uzatınca berber geri çevirmiş papaz çırağa misliyle ödemiş gene aynı muhabbet vs. Sonra imam gelmiş. Traş etmiş bunu berber, imam ücreti uzatınca gene bizimki din adamlarından ücret alınmadığını söylemiş. Ertesi sabah dükkanı açmaya geldğinide bakmışki dün traş ettiği imamın yanında beş tane daha imam var :) Yani istersen hacca git gel yaptığın işlerde niyetin iyiyse güzel yok sırf muhabbet olsun diye müslüman görünecekse boşa kürek çekmesin.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

konpi bunu yazdı:
    -----------------------------
    Benim anlamadığım dini konuları neden tahribata soruyosunuz? Diyanet işlerine mail atsana. Ya laf olsun diye açıyosun konuyu ya da burayı yanlış tanımışsın.
    -----------------------------

işte doğru bir konu

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

"Hıristiyan bir ailenin hıristiyan bir çocuğu olarak dünyaya gelseydin ne yapardın?" diye sor akrabana. Bu aralar da ne kadar çok dini mevzu oldu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

En büyük din düşmanları fetva makinalarıdır...

Merak edersin bişey sorarsın, -sanırsam şöyle / yanlış hatırlamıyorsam böyle / doğrusu budur bence.. gibi saçma sapan laflar çıkıyor ortaya.

Bişeyi bilmiyorsan bilmiyorum de, rezil olmamak için din konusunu doğaçlama yapmak küfretmekten daha beterdir.

Nice alimler tanıdım bildim, sorulan soruların yarısına -bilmiyorum derler. En iyisi de bu zaten.

Bilinmeyen bir cevabın elbet kaynağı vardır. Sallamasyon yapanlar yüzünden dinden soğuyor millet...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Herkes kendınden sorumludur,HErkesın kendı dusuncesı kendınedır.

Sen elınden geldıgınde dogruları kendınce goster,ınanmak ısterse ınanır,ıstemezse ınanmaz.

Muhazefakar dıyorsun ama dusunce tarzı cok ters ve yanlıs bana gore.

Herseye kulak asma sende,sen bılırsın de gec...Sana dusen tek gorev "Dogruları elınden geldıugınce anlatmak,anlamazsa kendı halıne bırakmak"

Allah büyüktür vesselam...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ne saçma bi düşünce sistemidir :) hacıya hocaya sorsan kıyamet alameti der geçer. sende öyle yap haci.

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

bişeyler öğrenmek için değilde burada destek bularak içini rahatlatmak için açmışsın hocam bu konuyu...

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

eyvallah sagolun arkadaslar.Kendimi tatmin etmek destek bulmak icin acmadım konuyu.Sadece boyle bir düsünce sistemi var.Acaba bizdemi eksiklik var varsa kapatalım dedim.Neden tahribata açtım? cünkü diyanete sorulmasına gerek yok.Kendi jenerasyonumdan olan insanların ve arkadaslık kavramının internet aleminde biraz daha düzgün oldugu yerdir burası.Başka fikrini alabilecegim 1XX kişilik bir potansiyelim yok şuanda.Evet,rehber Kur'an fakat 2011de bu ve bunun gibi düşünceler biraz garip kacıyor.Ortalıgı bulandırma tartısma cıkarma amacım yok.Tartışmayalımda zaten zevkler ve renkler degisir.Sadece eksiklik yanlışlık kimde onu bilelim.Yaşım 21 bu arada,ama işin yaşla alakası yok.Hayat tecrübesini ve yorumunu sunmasını istedim insanların.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadas zevkli ne varsa gunah

la liberte ne meurt jamais.
Toplam Hit: 6640 Toplam Mesaj: 64