Hepsiburada.Com Dan Alınan Ütü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Hepsiburada üzerinden bir ütü satın aldım. Ütü geldi. Deneme amaçlı olarak fişe taktım, su koydum çalıştı. Bir süre sonra su akıtmaya başladı.

İade işlemi gerçekleştirdim. Ancak hepsiburada ürün kullanıldığından dolayı iade alamayacağını söyleyerek ütüyü geri gönderdi.

Tüm ısrarlarıma rağmen servise yönlendirdiler. Bende tüketici hakem heyetine başvurdum.

Sizce sonuç ne olur?

Başka ne yapabilirim?

Güncelleme 1:

Son Durum: Servis değişim raporu verdi.

İki gündür raporun onaylanıp kargo kodu vermelerini bekliyorum.

Şu an bile müşteri hizmetleri ile görüşüyorum. Bol bol dua ile bekletti biraz beni...

Başka bir departmana bağlayarak onay kodu verdi.

Güncelleme 2:

Ürünü değişim raporu olmasına rağmen tekrar servise göndermişler.

Ben 3-4 gün sürekli aradım rahatsız ettim. Küfür etmeden işlem yapmadılar.

Küfür ettim genel müdürlükten biri aradı. Belgeyi kendisine gönderirse halledebileceğini söyledi.

Gönderdim.

Güncelleme 3:

Tüm uğraşlarıma rağmen belge ellerine ulaşmasına rağmen üçüncü günde yani bugün iade

mesajı gönderdiler.

Güncelleme 4:

Para iadesini ancak alabildim.

Not: Burdan alışveriş yapacaksanız dua edinki bir sorun çıkmasın. Yoksa problem çözme yetenekleri 

sizin göstereceğiniz yolla sınırlı. Ben yol göstermesem şöyle yapın böyle yapın demesem hala iade alamayacaktım.

wikwik tarafından 20/Tem/17 13:59 tarihinde düzenlenmiştir

Bilgi Güçtür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

15 günlük yasal süren var. O sürede isterse kullanıcı ürünü 4. kattan aşağı atsın satıcı almak zorunda. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Almazlarsa Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsin hocam. Almak zorunda.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

15 günlük yasal süren var. O sürede isterse kullanıcı ürünü 4. kattan aşağı atsın satıcı almak zorunda. 

4. kattan aşağı attın, "ben beğenmedim bunu" deyip verdin? o nasıl iş öyle :) 

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

1 sene kullandığım OYUNCAĞI bozulduktan sonra aide olarak hepsiburadaya gönderidm :)) iade çeki yaptılar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Kanun öyle hocam. İç çamaşırı, oyun veya film cd'si, kitap ve aklıma gelmeyen bir kaç şey hariç satıcı her türlü iade almak zorunda. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Bu aralar hepsiburada pek hayırlı işler yapmıyor geçen birisi bez almış bebek bezi parasını çekmişler bez gelmemiş iadede yapmıyorlarmış falan boka sardılar

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Kanun öyle hocam. İç çamaşırı, oyun veya film cd'si, kitap ve aklıma gelmeyen bir kaç şey hariç satıcı her türlü iade almak zorunda. 

Yanlışın var, üründe fiziksel hasar varsa iade işlemi gerçekleşmez. Alırsın kullanırsın beğenmezsin iade edebilirsin onda sıkıntı yok. Ama hasar verirsen o senin problemin artık. O nedenle bağıra bağıra kargoyu alırken üründe ve ya kutusunda fiziksel hasar varsa teslim almayın, hasar tutanağı ile iade edin deniyor.

der die das
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Öyle bir dünya yok :)

Yasa sana beğenmezsen iade et diyor, anasını belle iade et demiyor.

Utu bozuk olmasaydı arkadaş iade edebilirdi. Bozuk olduğu icin servise göndermek zorunda.

Kargodan alırken kırık, patlak, çatlak varsa tutanak tutturulup iade edilmesi lazım hatta. Tutulmadan alır iade edersen soguk su içersin.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Öyle bir dünya yok :)

Yasa sana beğenmezsen iade et diyor, anasını belle iade et demiyor.

Utu bozuk olmasaydı arkadaş iade edebilirdi. Bozuk olduğu icin servise göndermek zorunda.

Kargodan alırken kırık, patlak, çatlak varsa tutanak tutturulup iade edilmesi lazım hatta. Tutulmadan alır iade edersen soguk su içersin.

Yani isteyen bozuk ürünü gönderebilir. Sonra da ben daha sıfır ürünü servise göndereceğim öyle mi?

Bilgi Güçtür.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Öyle saçma şey mi olur. Ürün belki bana acil lazım oldu alıp kullanacağım işimi göreceğim belki. Ayıplı/bozuk ürünü alıp da bir de 20 gün servisin götünde mi kosayim? Bana o zaman bozuk mal satmış oluyor ve kullanmak zorunda kalıyorum.

Bu olay gizli ayıplı mal olarak kabul edilir. Bence hemen tüketici hakem heyetine başvur.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 3858 Toplam Mesaj: 34
hepsiburada ütü