folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Bir gelinligin 4 milyar

bir dugun fotoğrafçısınin 2 milyar

bir gelin basi yapiminin 2 milyar

olduğu ulkede yasamak gercekten zor Allah kolaylik versin hayirli geceler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı

Bir gelinligin 4 milyar

bir dugun fotoğrafçısınin 2 milyar

bir gelin basi yapiminin 2 milyar

olduğu ulkede yasamak gercekten zor Allah kolaylik versin hayirli geceler.

Fotoğrafçı lazımsa o dediğin fiyatın yarısına aynı kalitede çekerim. (İstanbul içi ise ve Şile - Riva gibi bir yer istemezsen).

Gelin başını da kuaföre gelin başı demeden yaptırın. Gelinliksiz gidin saçını makyajını istediği gibi yaptırsın duvakla gelinliği evde giysin çok daha ucuza gelir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Herkes toplanmış istanbula sonra hayat niye pahalı uretmezsek pahalı bi Dağılın Anadoluya hersey daha ucuz olur 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

sen köylüye üretim yapsın 1-1 katsın diye ver krediyi yıl 2005-2010 arasından bahsediyorum, sonra amcam gitsin yeni araba yeni ev yeni karı alsın.. off off sorun bizde millet bizde sistemde sorun yok herkes kendi menfaatine göre sekilleniyor.. pahalımı evet pahalı bir hayat üretmezsek dahada pahalı olacak. ihtiyacımız olmayan seylere heves etmek almak artık cok fazla oldu bakıyorum insanlara gereğinden fazla sanki birbiriyle yarısıyor kredi cekiyor telefon alıyor kredi cekiyor araba alıyor kredi cekiyor evi var yazlık alıyor gözüm yok alın alında arkadas bi dükkan acın bi iş kurun zararda etseniz acın bi canlılık olmazsa ekonomiden düzelmez esnafın işide çiftcinn işide.. bu toplumda tek anlamadığım konu askeri ücretle ev gecindirioz diyenlere gercekten inanmıyorum ekstra bir gelir olmadan kimse askeri ücretle gecinemez ya ailesi yardım ediyordur yada baska bişi cünkü yok en dandik ev 500 elektriği suyu pazarı market vs. 1000 tl yani ne kadar ucuz hesap yapsakda tutmuyor tutmuyor.. neyse işte pahalı olması bizim üretim yapamamızdan kaynaklanıyor.. imkan verilince hemen verilen imkanı lüks hayat yasayayım aman 10 yıl yeter bana bu para napcam iş kurup arazi alıp ekcem o bu yapmamızdan kaynaklanıyor sonra elin suriyelisi gelir yada baska ülkelerin vatandası alır eker biçer sende oyle mal gibi bakarsın. yazılcak cok sey varda yaz yaz bitmez basımızdakilerde bunları goruo vatandas ne calısıosa onlarda aynısını oynuo zkmde olmaz diyip saraylar zırhlı araclar vs vs ... diomya yaz yaz bitmez.. sorun sistemde değil sende.. UNUTMA!

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

Herkes toplanmış istanbula sonra hayat niye pahalı uretmezsek pahalı bi Dağılın Anadoluya hersey daha ucuz olur 

Sen bana şimdiki aldığım maaşın yarısını ver, ben ayaklarım gotume vura vura kosarim memlekete.

Aynı sözü iş yerimdeki arkadaslar da soyluyor. Şu küçük düşünceyi de bırakın artık. Bu vatandaşın degil, devletin yapabileceği birşey. İş yerlerini fabrikaları tüm yurda dağıtacak ki kimse aynı yere toplanmasin. Vatandaş nerede iş varsa ekmek varsa oraya gider.

Sen iş iş imkanini habire İstanbul'da tutarsan İstanbul 15 değil 25 de olur 55 milyon da olur.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    xxjokerxx bunu yazdı

Sen bana şimdiki aldığım maaşın yarısını ver, ben ayaklarım gotume vura vura kosarim memlekete.

Aynı sözü iş yerimdeki arkadaslar da soyluyor. Şu küçük düşünceyi de bırakın artık. Bu vatandaşın degil, devletin yapabileceği birşey. İş yerlerini fabrikaları tüm yurda dağıtacak ki kimse aynı yere toplanmasin. Vatandaş nerede iş varsa ekmek varsa oraya gider.

Sen iş iş imkanini habire İstanbul'da tutarsan İstanbul 15 değil 25 de olur 55 milyon da olur.

Aynen öyle. Hele bir de beyaz yakaların Mecidiyeköye toplanmasını bile önleyemedi devlet. Saat 4 dedimi tüm trafik felç insanlar koca koca binalardan çıkıp evine gitmeye çalışıyor.. Bu binalar bir tane iki tane de değil . Zibilyon tane var . Sanırım son zamanlarda İstanbul dışına doğru tüm şirketleri taşımaya çalışıyor devlet. Büyük firmaları hep Gebze taraflarına gönderiyor gidenlere de hibe  var veriyor.. Durum çok kritik. İstanbula bir de suriyeliler eklendi. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Zenginlesen zenginlesti bir radyo kanalinda 2016 ya gore 2017 de hesqbinda 1 milyon tl den fazla parasi olan vatandas sayisi %17 artti demislerdi bu once kendi zenginini yaratio durum iyiymis gibi gosterip makasin agzini daha da acmaktir 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Alışın beyler, yeni Türkiye böyle.

Hem toplu taşıma varken kendi özel aracının olması musriflik, adamlar da bunu görüp benzine zam yapıyor, otv mtv kokluyor   seni ve ekonomiyi koruyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Sırf kadınlar sayesinde yürüyo bu deli düzeni. Nişanlı olmasam bi kaç senelik aylığımla köyde ağa gibi yaşarım. Ama düzene ayak uyduruyum dersen 10 yıl ev kredisi ödüyoruz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ülkenin nüfusu artıkça artıyor ve maalesef ülke kaynakları kafi gelmemeye başladı...Üretim hem kalitesiz hem de artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz,fiyatların artışı bunun bir sonucu

en basit misal ET FİYATLARI

Hala daha Ülke hayvancılığını destekleyerek Et fiyatlarını düşüreceğini sanan Bakan,Bürokrat,Kahvehane müdavimi GERİZEKALILAR var.

Toprak büyüklüğü-MEralar yetmiyor,küresel ısınmadan ötürü yağmur yağmıyor,OT BİTMİYOR memlekette Hayvanlar ne yiyecekde verim verecek diyen yok.

Bir Allah'ın kulu da proje mukabilinden Güney Amerika'da,Afrika'da toprak kiralayayım,Hayvancılığı buralara taşıyalım ülkenin ET ihtiyacını böyle karşılayalım demiyor.Protein yemediğimizden milletçe aptallaşıyoruz

Benzin-Eletrik fiyatı çok artıyor abi yeaaahhh diyen adamların çoğu çevreci içgüdülerle yada sadece anti Tayyibcilikten kafayı yediğinden Nükleer Enerjiye karşı :) biz milletçe Ermenilerden-Bulgarlardan-Fransızlardan geri zekalıyız Nükleer Enerji santralini yönetemeyiz,patlatırız diyenlerler dolu ortam.

enerji ihtiyacımızı nasıl karşılayacaksın diye soruyorsun Rüzgar-Güneş enerjisi abi yeaah...Memleketin yabancı sermayeli ajan köşe yazarlarının fikirlerinden etkilenip içeriğini araştırmadan gelmiş bunları söylüyor :) PKK'lı-Daeş'li terörist RPG roketi sallayıp bizim Nükleer santralin çekirdeğini patlatacak hepimiz geberip ölecez diyen bile var :) :) :) sözlüklerde forumlarda muazzam kafalar yav

Petrol sahalarını,misal MusuL-Kerkük'ü BAtılı petrolcülerinden işgalinden kurtarıp biz fethetmediğimiz sürece ÜLKEDE BENZİN FİYATI DÜŞMEYECEK...

Hala daha dünyada Benzin'e en çok vergiyi ödeyen millet biziz diye eleştiri yapanlar var :) Ya niye acaba Petrol sahalarımız olmadığından olabilir mi :) :) :)

BP,Shell buraları gelip sömürüyor biz uzaktan mal gibi bakıyoruz :) Petrol akar Türko bakar

Çözüm Türkiye'nin sınırlarını ama öyle ama böyle büyütmek lazım yoksa sonumuz sonumuz iyi değİL...Memleket fikren ölmüş bir kere açlıktan ölsek çok mu ???

Acaip derecede agresifim !
Toplam Hit: 10121 Toplam Mesaj: 84
hayat pahalılığı