folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

Ülkenin nüfusu artıkça artıyor ve maalesef ülke kaynakları kafi gelmemeye başladı...Üretim hem kalitesiz hem de artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz,fiyatların artışı bunun bir sonucu

en basit misal ET FİYATLARI

Hala daha Ülke hayvancılığını destekleyerek Et fiyatlarını düşüreceğini sanan Bakan,Bürokrat,Kahvehane müdavimi GERİZEKALILAR var.

Toprak büyüklüğü-MEralar yetmiyor,küresel ısınmadan ötürü yağmur yağmıyor,OT BİTMİYOR memlekette Hayvanlar ne yiyecekde verim verecek diyen yok.

Bir Allah'ın kulu da proje mukabilinden Güney Amerika'da,Afrika'da toprak kiralayayım,Hayvancılığı buralara taşıyalım ülkenin ET ihtiyacını böyle karşılayalım demiyor.Protein yemediğimizden milletçe aptallaşıyoruz

Benzin-Eletrik fiyatı çok artıyor abi yeaaahhh diyen adamların çoğu çevreci içgüdülerle yada sadece anti Tayyibcilikten kafayı yediğinden Nükleer Enerjiye karşı :) biz milletçe Ermenilerden-Bulgarlardan-Fransızlardan geri zekalıyız Nükleer Enerji santralini yönetemeyiz,patlatırız diyenlerler dolu ortam.

enerji ihtiyacımızı nasıl karşılayacaksın diye soruyorsun Rüzgar-Güneş enerjisi abi yeaah...Memleketin yabancı sermayeli ajan köşe yazarlarının fikirlerinden etkilenip içeriğini araştırmadan gelmiş bunları söylüyor :) PKK'lı-Daeş'li terörist RPG roketi sallayıp bizim Nükleer santralin çekirdeğini patlatacak hepimiz geberip ölecez diyen bile var :) :) :) sözlüklerde forumlarda muazzam kafalar yav

Petrol sahalarını,misal MusuL-Kerkük'ü BAtılı petrolcülerinden işgalinden kurtarıp biz fethetmediğimiz sürece ÜLKEDE BENZİN FİYATI DÜŞMEYECEK...

Hala daha dünyada Benzin'e en çok vergiyi ödeyen millet biziz diye eleştiri yapanlar var :) Ya niye acaba Petrol sahalarımız olmadığından olabilir mi :) :) :)

BP,Shell buraları gelip sömürüyor biz uzaktan mal gibi bakıyoruz :) Petrol akar Türko bakar

Çözüm Türkiye'nin sınırlarını ama öyle ama böyle büyütmek lazım yoksa sonumuz sonumuz iyi değİL...Memleket fikren ölmüş bir kere açlıktan ölsek çok mu ???

Vuracaktimda öldurmusler seni 😀

Benzinin fiyati dusmezmis. Benzinin fiyati zaten dustu, sorun bizdeki vergiyi arttirdi

hadi yav ahahahhahaha

Türkiye'de benzinin fiyatının yegane nedeni vergi ha :) :) :) vay anası ya ! Dünya'da petrol fiyatları düşüyor ama Türkiye'de düşmüyor VERGİ YÜZÜNDEN :)

Tabii Pertol alım satımında Dolar'ın kullanılmasının ve Dolar'ın TL karşısında durmaksızın değer kazanmasının bir etkisi yok,,,DOLAR OLARAK DÜŞTÜ FİYATLAR AHAHAHAH 

Acaip derecede agresifim !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=ohCrc1UQEOw

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Sivasta yaşıyorum bizzat tanık olduğum şeylerden örnek verecek olursam varolan fabrikalara bakıyorsun bir çoğu üretim için gereken hammaddeyi dışardan alıyor buna göre üretilen ürün fiyatı artıyor fabrikadan tuketiciye gelene kadar aradaki herkes kendi karını ekliyor fiyat fırlıyor. Herkes kar edememekten şikayetçi bu nedenle yeni yatırım yapmıyor. Inşaat sektörü öyle bir hale geldi ki ev fiyatları tavan yaptı beton demir fiyatı ikiye katlandı diye en ücra mahalledeki yeni yapı bir ev bile 170 _180 bin lira. Bu durum ev dükkan kiralarını etkiledi resmen kiralar ikiye katlandı. Bir şey almak için mağaza gidiyorsun 50 TL olan kazak 70_80 TL olmuş adam diyor dükkan kirasını çıkaramıyorum. Üzülerek sòylüyorum ki çalışan işçerin bir çoğu sigortasız çalışıyor çünki iş yok iş olsada senin yerine suriyeli çalıştırır sigortalı çalışkanların bir çoğu aldığı maaş üzerinden değil askari ücret üzerinden sigortalı görünüyor. Hastaneye gidiyorsun sosyal güvencen olsada muayene reçete v.s para ödüyorsun. Vergiler yüksek küçük esnaf düzgün vergi yatıramıyor. Büyük esnaf bir şekilde bir yolunu bulup vergiden kaçırıyor. Bunlar herkesin bildiği şeyler ama bunu yanında en önemlisi bu ülkede dürüst insan neredeyse kalmamış. Herkes üç kuruş fazla kazanmak için yalan dolan için kullandığı aklını memleketi için kullansa herşey daha farklı olacak. 

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yılmaz ÖZdiL bakkal hesabı olmuş bu :) :) :) Alamanya'da bir LT benzinin TL KARŞILIĞI NE KADAR ? mesela TL-DOLAR bazında Türkiye'de benzin Alamanya'ya göre daha ucuz ama EURO alım gücü bazında Alamanya Türkiye'ye tur bindirir

Peki Devletin Benzine vergi koymadığını farz edin ne olur ??? 

Şimdiye değin Benzin fiyatlarını-üretim maliyetlerini düşürmeyen Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinden bir kişi de akıl edememiş mi ? Benzinden vergi alamamayı veya vergi oranlarını düşürmeyi ??? peki Enerjideki Vergi geliri düşerse Türkiye'de neyin artmasına vesile olur ???

https://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/ 

Janitschar tarafından 08/Nis/18 20:42 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Yılmaz ÖZdiL bakkal hesabı olmuş bu :) :) :) Alamanya'da bir LT benzinin TL KARŞILIĞI NE KADAR ? mesela TL-DOLAR bazında Türkiye'de benzin Alamanya'ya göre daha ucuz ama EURO alım gücü bazında Alamanya Türkiye'ye tur bindirir

Şimdiye değin Benzin fiyatlarını-üretim maliyetlerini düşürmeyen Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinden bir kişi de akıl edememiş mi ? Benzinden vergi alamamayı veya vergi oranlarını düşürmeyi ??? peki Enerjideki Vergi geliri düşerse Türkiye'de neyin artmasına vesile olur ???

benzin

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

benzin

video ve karikatürdeki mantığa göre sadece AKP Hükümetleri değil,Petrola-Doğalgaz'a-Benzin'e-Elektriğe ZAM yapıp Vergi koyan tüm Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri,CumhurReisleri,Başbakanlar ekonomi enerji bakanlarının hiçbirinin kafası çalışmıyor :)

DemireL'İn meşhur PetroL vardı da biz mi içtik sözünün hiçbir temeli yok :) :) :) yada Ajda Pekkan'ın ammaaan PetroL canımmm Petrol şarkısının :)

Enerjiye vergi kalksa,üretim maliyetleri düşse tüm Türkiye güllük gülistanlık olsa fena mı olur :) Ama halk düşmanı şerefsiz hükümetler halk açken 80 senedir buna izin vermiyorlar ha :) :) :)

Sebeplerini yazın boşverin ezberleri :) Yukarıda Sorduğum sorulara cevap verin...Yılmaz ÖZdiL nerdesin ey RUH geldiysen üç kere osur !

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Hepimiz şikayetciyiz hayat pahalılıgından fakat anlamadığım birşey var herkesin arabası var bu arabaya koyacak yakıtı var mtv sini ödeyeceği parası var hiç kimsenin eski bir arabası yok yıllardır esnaflık yapıyorum inanın adam asgari ücretle çalışıyor araba alıyor birde üzerine duble teyp taktırıyor 2500 tl siz cıkın hesabın içinden. Bu adam arabayla 500m işe gidip geliyor 

Millet olarak çok müsrif insanız gecen gün çöpcüyle konuşuyorum çöpten cıkan ekmek 1.5 ton sadece bizim caddeden eskiden aldığımız maaş yetip birde artıyordu millet tembelliğe alıştı lüxe alıştı böyle gidecek sandı gitmeyecek çünkü herşeyin eskisi gibi olmasını istiyoruz olmasın tembellikten başka bişey değil tanıdığım arkadaşlar eleman bulamamaktan şikayetçi 2500tl maaş ssk yemek adam çalışmak istemiyor şartlar ağır ulan müdür yapalım seni asgari ücretle çalış desen çalışacak avusturyada çalışan tanıdıklarım dış cephede çalışıyor 2 bin euro alıyor burda 2500 tl çalışmıyor aynı birim tembellikten yıkılacaz 

Çin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi herkes bişeyler üretiyor asgari ücret bize oranla düşük ama üretiyor adamlar buraya bile 5 dolarlık ürünü bedava gönderiyor sen ne üretiyorsun 

İşimiz gücümüz kolay yoldan parayı nasıl kazanırız onun peşindeyiz emek edipte kazanalım yok beter olsun ne kadar tembel insan varsa 

Türkiyedeki insan başına düşen araç sayısına bakın araştırın diger ülkelerle yılda 1 kere memlekete gidecem diye adam araba alıyor ulan kiralasan zaten yıllık vergin etmiyor ama evin yanında dursun benim olsun olayı dursun ag evin önünde teneke yıgını sana zarar millete zarar cebine zarar herkese zarar alın ihtiyacınızdan fazlasını alın daha ne kadar sürecek bu devran bakalım. İstisnaları tenzih ederim 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı

Hepimiz şikayetciyiz hayat pahalılıgından fakat anlamadığım birşey var herkesin arabası var bu arabaya koyacak yakıtı var mtv sini ödeyeceği parası var hiç kimsenin eski bir arabası yok yıllardır esnaflık yapıyorum inanın adam asgari ücretle çalışıyor araba alıyor birde üzerine duble teyp taktırıyor 2500 tl siz cıkın hesabın içinden. Bu adam arabayla 500m işe gidip geliyor 

Millet olarak çok müsrif insanız gecen gün çöpcüyle konuşuyorum çöpten cıkan ekmek 1.5 ton sadece bizim caddeden eskiden aldığımız maaş yetip birde artıyordu millet tembelliğe alıştı lüxe alıştı böyle gidecek sandı gitmeyecek çünkü herşeyin eskisi gibi olmasını istiyoruz olmasın tembellikten başka bişey değil tanıdığım arkadaşlar eleman bulamamaktan şikayetçi 2500tl maaş ssk yemek adam çalışmak istemiyor şartlar ağır ulan müdür yapalım seni asgari ücretle çalış desen çalışacak avusturyada çalışan tanıdıklarım dış cephede çalışıyor 2 bin euro alıyor burda 2500 tl çalışmıyor aynı birim tembellikten yıkılacaz 

Çin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi herkes bişeyler üretiyor asgari ücret bize oranla düşük ama üretiyor adamlar buraya bile 5 dolarlık ürünü bedava gönderiyor sen ne üretiyorsun 

İşimiz gücümüz kolay yoldan parayı nasıl kazanırız onun peşindeyiz emek edipte kazanalım yok beter olsun ne kadar tembel insan varsa 

Türkiyedeki insan başına düşen araç sayısına bakın araştırın diger ülkelerle yılda 1 kere memlekete gidecem diye adam araba alıyor ulan kiralasan zaten yıllık vergin etmiyor ama evin yanında dursun benim olsun olayı dursun ag evin önünde teneke yıgını sana zarar millete zarar cebine zarar herkese zarar alın ihtiyacınızdan fazlasını alın daha ne kadar sürecek bu devran bakalım. İstisnaları tenzih ederim 

ben İzmir'de yaşıyorum tüm eş dost-arkadaş akraba bir eli yağda bir eli balda yaşıyor.3-5 sene öncesine değin fakirdi bunlar şimdi hepsinin iki evi iki arabası falan var.Bir kaç sene öncesine değin daha uçağa binmemişlerdi yurt dışı tatile çıkmamışlardı.Hepsi de Yılmaz Özdil hayranı :)

ne zaman siyasetten-ekonomiden siyasetten laf açılsa şey derler ''ekonomi çok kötüye gidiyor,ülke batıyor :)'' yeni Audi almış ona bakarak söylüyor bu lafları

fakirlerden çok zenginlerin şikayet ettiği başka bir ülke daha var mıdır bilmiyorum

Fakire zaten hergün herşey pahalı,hergün ekonomik kriz,,,bizim eş dostta sana ne oluyor dersen kalbi kırılır :) :) :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

Devlet baba alacak tabi vergisini. sıkıntı yok o konuda. fakat bu vergi olayındaişin suyunu çıkarmış vaziyettedir.  1 liralık benzinden 2,84 lira almak vergi değil soygundur. misal araç fiyatları,  araç alacaksın sıfır. devlet baba diyor ki bana iki tane alacan  yoksa hiç alma lan diyor. lak lak yapmayın diyorlar bizefakat  ülkenin  zenginlerinden iktidara yakın olanların 300 milyon tlilk vergisini tek kalemde silmesini biliyorlar. 

tesadüfen bir arkadaş için motor bakıyorduk dün. 2016 da 8.000 lira olan yamaha scooter. şu anda 15.800 lira. var mı durumumuzun başka açıklaması?  fakir ve orta kesimin taleplerinde vergi inanılmaz derece yüksek değil. devasa boyutlarda yüksektir. alım gücüne göre vergi stratejisi yok. en çok talep olan ürünlere göre strateji yürütüyorlar vergide. bu sayede hala ayakta duruyor maliye. devlet babanın paraya mı ihtiyacı var peki o zaman niye sadece arazisi 450 milyon tl yapan şeker fabrikasını komple 300 milyona satıyorsun? neymiş ülke ekonomisi çok iyimiş hamdolsun..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

Hocam olayı yanlış yerden abartıyorsun; 300 liraya ayakkabı alabilirsin fiyat normal veya pazar günü gidip pazar alışverişini yap sorun yok bunlar seni batırmaz. Yani eğer evde 10 kişi değilsen veya hazır yemeklerle dengesiz beslenmiyorsan yemek harcaması seni zora sokmaz.

Bir adamı geçim sıkıntısına sokacak 3 şey var; doymak bilmeyen gösteriş meraklısı kadınlar, kadın profili için gidilen gereksiz kasvetli eğlence hayatı ve yine kadınlar beğensin diye bütçeyi zorlayan modaya uygun giyim masrafı. 

Eğer erkeksen, orta halli de olsa işin varsa ve sorumluluğu omuzlarında olan yakınların yoksa ve hala geçinemiyorsan hatayı pazarda veya ayakkabı dükkanlarında aramamalısın.

Durum öyle vahim ki, evlilik teklifi bile kadının onayından geçen bir prosedür doğrultusunda ediliyor. Etrafımda evlilik teklifi provasını başka kız arkadaşlarında deneyen tipler görüyorum. 

Yani demem o ki sen erkeksin paşam; alıp pazardan 50 liralık sandaleti de giyersin, hiçbir erkek arkadaşın da sana, bu ne şan böyle fakir, demez. 

Yani kabul etmesenizde erkek cinsinin, karşı cins dolayısı ile yoldan sapmasını hayat pahalılığı adı altında kendinize itelemeye çalışıyorsunuz. Neden? Çünkü kadına, erkekte neye dikkat edersin?, dendiği zaman şöyle diyor, ayakkabısına, giyimine, saçının artistik patinajına, kolundaki külçe gümüş saatine, arabasına vs. Ama erkeğe sorunca ne diyor? KALÇASINA. Arkadaşım sen zaten yüzde 90 oranında geniş kalçalı kadınları olan bir milletsin. Havuzun içinde susadım demek gibi bir şey bu, bir beklentim yok demek aslında.

Borç harç yapacaksanız ev alın araba alın elektronik hobilerinize para harcayın. 

açlık sınırının 1600 yoksulluk sınırının 5500 mutlu bir yaşam sınırının 8000 de gezdiği yerde sen hayat pahalılığını kadına yaranma çabasına mı bağladın?

harbiden ne alaka

Alakasız bir yorum olmuş

Toplam Hit: 10122 Toplam Mesaj: 84
hayat pahalılığı