folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder "Her An Küçülüyor Muyuz?"

"Her An Küçülüyor Muyuz?"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MangonelHACK
    MangonelHACK's avatar
    Erkek
    birisi bir gün bize gelip o gece içinde evrendeki cisimlerin boyutunun bir anda yarıya indiğini söylese ve bunun her gece olduğunu söylese bunun olmadığını ona nasıl inandırabiliriz?

(sonuçta gram: +4ºc de 1cm³ suyun kütlesidir. cm birimi yarıya indiğine göre gram da ona uygun küçülecek ve biz yine birşey anlamayacağız. hacim, kütle, uzunluk birimleri devredışı kalacak.)

bunu iddia eden kişi doğru söylüyor ise tüm cisimler her an büyüyor veya küçülüyor demektir. aksini nasıl ispatlarız? çünkü ben her gece yarıya küçüldüğüme inanmıyorum :D

(lütfen sadece fikriniz varsa cevap yazalım arkadaşlar. "olm nerden buluyon bunları", "ya bırak bu işleri", "işim gücünmü yok", "git abi tv izle ya" şeklinde yorumlar eklemeyiniz. hepsini teker teker duyduğumdan bu notu ekleme gereği duydum)

NE KADAR BİLİRSEN BİL, BİLDİĞİN SADECE KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    bu durum benim için gecerli değil.!

not: o notu sil

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet_k
    ahmet_k's avatar
    Erkek
    olm nerden buluyon bunları", "ya bırak bu işleri", "işim gücünmü yok", "git abi tv izle ya"
    aynen böle:D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSTaN_BuLL
    iSTaN_BuLL's avatar
    Erkek
    haji prof falan degiliz ama sole bisi sorayim ben ; sence insan genlesebilirmi veya boyle bisi insan icin gecerli olabilirmi ?

bi de haji farkina varamadigin biseyi bilsen nolurkiii ? :D

savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye; zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın. raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın, şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    bak sımdı sana ispatlayacağim tahribattaki en iyi fizik bilenlerdenin bole konular acmayın

Evrende kutle cekım kanunu dıye bısı vardır sımdı eger cısımler buyuyorsa aralarındakı uzaklıkda buyuyecektır yoksa denge bozulur ve dunya gunesle bırlesır dolayısıyla cisimler buyuyorsa aralarındakı uzaklıkda buyuyecek demektır sımdı su an ay a 60 saatte gidiliyor eee aralarındakı uzaklık cogalacagına gore 120 gunde gıtmesı lazım sımdı dersın kutle buyuyorda hız buyumuyormu hayır hız buyumez

2-: 1mol suda 1üzeri 23 bilmem ne atom var kutle buyurde atom cogalmassa yogunluk kuculur ahanda .....

merak ettigin bisi varsa cevap verıym

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSTaN_BuLL
    iSTaN_BuLL's avatar
    Erkek
    haji simdi adam sadece ogrenmek istemis burada o got olmuyo peki sen kimi got ediyon ben cikaramadim ?

savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye; zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın. raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın, şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    ibrahim 1.dediğine inanmıyorum.çünkü güneş gittikçe küçülmektedir.ayda dünyaya yaklaşmaktadır.tabi bunlar mm bazında bile değil.
    arkadaşın sorusuna ise şuan yorum yok:)

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Adam bilip bilmeden konu acıyor haa ogrenmek ısteseydı acık acık sorardı boyle bır uslupla soruda sorulmaz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit25
    exploit25's avatar
    Erkek
    1-ibrahim_c sen kimsin(çömezsin) o kim normal bi üye ama sen ona ezik diosun..
    2-Adam bilmediği bişey hakkında istediğini sorabilir
    3-Sen fizikte bi sik deilsin.
    4-GÖT OLDUN SİKTİR GİT.

Selamet dilimizde güller hep nickimizde biz gideriz cennete hey cennete By rene
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Esquire

canım eger gunes kuculuyor olsaydı su ana kadar gunes bitmisti cunkum 2 hidrojen helyuma donutugunde muazzam bir enerji cıkar ancak bir sure sonra hidrojen biter anstain bile acıklama yaptıgı konuda gelıp buraya cevap yazma sureklı gunes kuculseydı biz yorungeden zamanla sapardık cunku kutle cekım kanununa gore kule azalırsa cekım kuvvetı de azalır veee eger gunes kuculuyorsa ve cekım azalıyorsa dunya yorungeden sapması lazım ancak dunya yorungeden 1 cm saparsa herkes olur bunu kafana al bilip bilmeden konusma

ayrica ay yakınlasmıyor uzaklasıyor yakında parcalanacak ama 300 000 000 yıl sonra okmu canım

2-donelım gunes konumuza kutle korunumu diye birsey vardır eger 3 gr demirle 2 gr oksijen birlesırse 5 gram pas olusur sımdıııı eger 2 hidrojen birlesıp helyum olusturuyorsa gunesı kutlesı hıcbır zaman azalmaz evet hidrojenı azalır ama kutlesı değismez

tamam mı size biraz agır hıtap ettım kusura bakmayın ama yanı bılıp bılmeden konu acıyorlar kızdırıyorlar adamı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ibrahim tmm biz senin kadar fizik bilmiyoruz ama nedne bi yerlerin bu kadar kalkık.
    çömezlikten kurtulmak için bi yerlerini kaldırmana gerek yok...
Toplam Hit: 10706 Toplam Mesaj: 69