folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder "Her An Küçülüyor Muyuz?"

"Her An Küçülüyor Muyuz?"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Güneşin kütlesi değişmez ??

Nah değişmez. radyoaktif tepkimelerde kütle korunumu şart değildir. sen tutmuş demir pas diyosun onlar kimyasal tepkimeler.
    ki güneş mor ötesi ışık salınımı yapmaktadır.

evrendeki herşey büyürse ... evet ona göre kütle çekimleri de artacaktır ama sonuç olarak gene birbirlerini aynı kuvvetle itip çekeceklerinden dolayı bi fark oluşmayacaktır.

bak fizik mühendisi moduna geçmiş insan : tahribatta ne kadar tepki verirsen o kadar tepki alırsın !

Zimbabwe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Esquire
    offf ugrastırma adamı sımdı canım bak mm diyon gunesın yarıcapı 1,4 000 000 km dir sen mm dion 1,4 000 000 000 000 dir simdi sen 1-2 mm diyon ulan matematikte (1/10 üzeri 37 ) sayısı ve bundan daha kucugu artık yok kabul edilir tamamı ustelık senınkı 10 bıle değil 1 yada 2 mm

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    sonuçta küçülüyor.bende biliyorum hesaplara aldınmadığını bende biliyorum çok küçük olduğu ama küçülüryor.sen hesaplamaya alsanda almasanda küçülüyor.

boş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teyoo
    teyoo's avatar
    Erkek
    her neyse sen cevap verirken ben dewam ediyim.

bu ibrahim midir ne s2mdir devam etmiş:
    2-: 1mol suda 1üzeri 23 bilmem ne atom var kutle buyurde atom cogalmassa yogunluk kuculur ahanda .....

1 mol suda 6,02*10^23 tane h2O vardır. kütlelerin büyüdüğü oranda kütle numaralarının da yani nötron elektron ve proton lar aynı oranda büyürse atom sayısı nın coğalmasına gerek kalmaz ama senin bunları anlayabilmen konusunda neyse...

AHANDA hiçbir s2m olmaz yoğunluğa, göt olmayan ibrahim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Yaa kardesim adam gibi okusanıza kardes bole demıs:

Güneşin kütlesi değişmez ??

Nah değişmez. radyoaktif tepkimelerde kütle korunumu şart değildir. sen tutmuş demir pas diyosun onlar kimyasal tepkimeler.
    ki güneş mor ötesi ışık salınımı yapmaktadır.

evrendeki herşey büyürse ... evet ona göre kütle çekimleri de artacaktır ama sonuç olarak gene birbirlerini aynı kuvvetle itip çekeceklerinden dolayı bi fark oluşmayacaktır.

ben orada farkı solemedımkııııı hatta dedım kutlke artarsa aradakı uzaklık artar ama doru okumamıssın ben hatta be orada aradakı uzaklık artarda o zaman gıdıs gelıs suresı uzar dedım su an dedıgın selerle benım dedıklerım arasında hıc fark yok ama cıarıyorsunuz ayrıca bu konuda kım gelırse gelsın sonuna kadar lafımın arkasındayım kımseyı kırma niyetim yok sadece sinirliyim okadar daha demin nukleer konusunda biriyle tartıstım kussuruma bakmayın sorularınızı beklıyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    teyoo
    sen kısa sortla gezerken ben bomba yapıyodum sen diyosunkı kutle buyurse atomda buyur kardesım atop geregınden fazla buyursekı bu 0,000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001 den daha kucuk bir sınırlamadır ozaman atop quarklarından parcalanarak baska atomlar olusur ayrıca atomun cevresınde (kabul goren) elektronlar 0,000...............1 uzaklasırsa magnetızma kanunlarına gore dagılır tamammı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teyoo
    teyoo's avatar
    Erkek
    anlamıyon galiba sen hersey birbiriyle doğru arantılı olarak değişirse hiç bir s2m olmaz
    senin fizik hocana selam söle alsın o madalyayı...

ibrahim mi her neyse demiş ki
    Evrende kutle cekım kanunu dıye bısı vardır sımdı eger cısımler buyuyorsa aralarındakı uzaklıkda buyuyecektır yoksa denge bozulur ve dunya gunesle bırlesır dolayısıyla cisimler buyuyorsa aralarındakı uzaklıkda buyuyecek demektır sımdı su an ay a 60 saatte gidiliyor eee aralarındakı uzaklık cogalacagına gore 120 gunde gıtmesı lazım sımdı dersın kutle buyuyorda hız buyumuyormu hayır hız buyumez

1)hızın büyümediğini ispatlarmısın göt olmayan ibrahim
    cevapladıkca sorcam öyle millete sataşmayla olmaz cevap bekliom

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Teyloo kussura bakma msj ını ıyı okuyamamısım sen dıyon proton sayısı artar

1- olmayan bıseyden bısı uretmessın

2-1 proton artısı atomun kimyasalından tutu fiziine kadar değistirir

ahanda adam bole bır uslup kulanırsa benım eziq gibi terimler kullanma zorunlulugum doguyor ayrıca tamam ozur dılerım bazı murıdlerden bu kelımelerı kullandıgım ıcın ancak aralarında hakledenlerde var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teyoo
    teyoo's avatar
    Erkek
    ibrahim mi her neyse demiş ki
    Evrende kutle cekım kanunu dıye bısı vardır sımdı eger cısımler buyuyorsa aralarındakı uzaklıkda buyuyecektır yoksa denge bozulur ve dunya gunesle bırlesır dolayısıyla cisimler buyuyorsa aralarındakı uzaklıkda buyuyecek demektır sımdı su an ay a 60 saatte gidiliyor eee aralarındakı uzaklık cogalacagına gore 120 gunde gıtmesı lazım sımdı dersın kutle buyuyorda hız buyumuyormu hayır hız buyumez

1)hızın büyümediğini ispatlarmısın göt olmayan ibrahim
    cevapladıkca sorcam öyle millete sataşmayla olmaz cevap bekliom

başka yerlere saptırma anladığın dilden konuscam senin ben
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teyoo
    teyoo's avatar
    Erkek
    hadi ibo? bekliom
Toplam Hit: 10716 Toplam Mesaj: 69