folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Her Geçen Gün Daha Sıcak Olacak Ve Çocuklarınız Doğal Olmayan Nedenlerden Dolayı Ölecek.

Her Geçen Gün Daha Sıcak Olacak Ve Çocuklarınız Doğal Olmayan Nedenlerden Dolayı Ölecek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Aslında dört ana başlık var:

1- Metan salınımı

2- Karbon dioksit salınımı

3- Resiflerin durumu

4- Gulfstream sıcak su akıntısı

4.a. Antartika'nın erimesi

IPCC'nin 2021 raporunu PDF şeklinde indirmek mümkün.

eklediğim videoda Türkiye'de Obruklar konusu, Nehir debileri konusu, yaşanabilecek hattın kuzeye çekilmesi konusu da var.

benim aklımdaki sorular şunlar:

1- resiflerde yaşayan canlıları laboratuvar ortamında sanayi devriminden beri okyanusa saldığımız kimyasallara dayanıklı şekilde evrimleştirebilir miyiz?

2- bu dev metan bacalarından salınan gazı enerjiye çevirmek yada sıkıştırmak yoluyla atmosfere salınmasını önleyebilir miyiz?

3- antartakinanın erimesi tamamen muhtemel ise bu kadar bir alanı tümüyle ışığı yansıtacak şekilde beyaz renge çevirecek bir bitki örtüsü yaratabilir miyiz?

Bizim şahsi çabamızla olabilecek şeyler olmadığını düşünüyoruz ama durum pek öyle değil, petrolün bakteriler tarafından yenmesi de pek akla yatkın bir fikir değildi, shell bu fikri alıp bir grup biyologla çalışarak petrolü yiyebilen bir bakteri geliştirdi, geliştirilen bakteriyi petrol sızıntılarında kontrollü olarak salarak çevre kirliliğini önlüyorlar, yani fikir konusu önemli, mantıklı bir fikir bir şekilde iklim zirvesine ulaşır.

RETRET tarafından 25/Kas/21 23:43 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

1- Metan salınımı

3- Resiflerin durumu

eklediğim videoda Türkiye'de Obruklar konusu, Nehir debileri konusu, yaşanabilecek hattın kuzeye çekilmesi konusu da var.

1- resiflerde yaşayan canlıları laboratuvar ortamında sanayi devriminden beri okyanusa saldığımız kimyasallara dayanıklı şekilde evrimleştirebilir miyiz?

2- bu dev metan bacalarından salınan gazı enerjiye çevirmek yada sıkıştırmak yoluyla atmosfere salınmasını önleyebilir miyiz?

3- antartakinanın erimesi tamamen muhtemel ise bu kadar bir alanı tümüyle ışığı yansıtacak şekilde beyaz renge çevirecek bir bitki örtüsü yaratabilir miyiz?

lan bi siktirol git lan

senin kuduz piçin napıyor senin canına kast ettimi yada başkalarının 

do_som tarafından 25/Kas/21 23:41 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Reyiz metanı sıcak buhar püskürterek metanole çevirebilirler özellikle nükleer santrallerde uygulanıyor bu sistem diye biliyorum.Ancak ne kadar kullanilabilir bilemem.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

1- Metan salınımı

3- Resiflerin durumu

lan bi siktirol git lan

hocam yaptığın terbiyesizlik adamın kızına çocuğuna canından kanından olan birisine böyle şeyler söylenmez 

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

1- Metan salınımı

3- Resiflerin durumu

lan bi siktirol git lan

hocam yaptığın terbiyesizlik adamın kızına çocuğuna canından kanından olan birisine böyle şeyler söylenmez 

oğlum iyimisin lan sen ? iki post önce bizim anamıza laf eden bu beyinsize aynı şekilde cvp verdim diyemi böyle oldu ? 

kızını düşünen milletin anasınada laf etmez heralde

do_som tarafından 25/Kas/21 23:53 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Reyiz metanı sıcak buhar püskürterek metanole çevirebilirler özellikle nükleer santrallerde uygulanıyor bu sistem diye biliyorum.Ancak ne kadar kullanilabilir bilemem.

incelenebilir, biz zaten ancak teorik düzeyde fikir yürütebiliriz laboratuvar ortamımız yok.

olay net olarak şöyle: 8000 küsür km uzunluğunda bir alan düşün, bu alanın ciddi bir genişliği de var tabi. buzul çağına girilmesiyle birlikte gaz olarak toprağın altında bulunan metan donuyor, resifler karbondioksit miktarını azaltırken metan da donmuş olarak bu tabakaya hapsoluyor, üzerindeki buz tabakasının üstü zamanla toprakla örtülüyor, donmuş bir toprak tabakası bu.

olay sadece bacalarda bitmiyor, sadece bacalardan gaz çıkmıyor, toprağın altından doğrudan olarak da gaz çıkışı var, küresel ısı artışının oluşturduğu asıl tehlike de bu. bu gaz ısının yükselmesiyle çok kısa bir sürede de serbest kalabilir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Crispr cas-9 teknolojisi benim de aklıma gelmedi değil aslında fakat extrem koşullara dayanıklılık pek kolay bir şey değil retret hocam.

Üstelik bu dayanıklılık muhabbeti de bildiğim kadarıyla kendini kristalize etmesiyle, yani geçici olarak öldürmesiyle oluyor bazılarında. Uygun koşullar sağlandığında ise tekrardan canlanıyorlar.

Tabii ben anlamam, bu işin eğitimini almadım.

Radyasyon'a dayanacak, ağır metallere dayanacak, ona dayanacak, şuna dirençli olacak.

Zor iş. 

Belki resiflerin yerini tutacak muadil bir şey üzerine kafa yorulabilir.

Transistörler ile tristörler gibi.

end tarafından 25/Kas/21 23:55 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Crispr cas-9 teknolojisi benim de aklıma gelmedi değil aslında fakat extrem koşullara dayanıklılık pek kolay bir şey değil retret hocam.

Üstelik bu dayanıklılık muhabbeti de bildiğim kadarıyla kendini kristalize etmesiyle, yani geçici olarak öldürmesiyle oluyor bazılarında. Uygun koşullar sağlandığında ise tekrardan canlanıyorlar.

Tabii ben anlamam, bu işin eğitimini almadım.

Radyasyon'a dayanacak, ağır metallere dayanacak, ona dayanacak, şuna dirençli olacak.

Zor iş. 

Belki resiflerin yerini tutacak muadil bir şey üzerine kafa yorulabilir.

Transistörler ile tristörler gibi.

hocam bunu kendi üreteceğimiz fiziki şeylerle çözmek çok ciddi para ve yine karbon salınımına neden olabilir, biyolojik olarak çözmek daha mantıklı gibi. Dünyanın boyutunu düşünürsek bu denli büyük yapıları makineleri kurmak işletmek nasıl bir maliyet gerektirir ölçeklemek bile zor.

biyoloji pek çok şeyi bizim yerimize yapıyor üretmek yerine üremesini sağlamak gibi... bir noktadan başlamak lazım; resiflerde 25.000 civarı tür yaşıyor. bu türler tek tek alınıp farklı lablarda üzerlerinde çalışılabilinir mi?

hangileri daha çok karbondioksit tutuyor, onları nasıl modifiye edebiliriz? evrim süreciyle milyon yılda bu hale gelen canlılar bunlar.

benim kafam bu konularda biraz ters çalışıyor

havaya salınacak bir bakteri ile metan gazı yedirilebilinir mi? buna da bakmak lazım. suda plastiği, petrolü yedirmeyi başardılar, bunların evrimleşme riski olabilir, diye çok kontrollü tutuyorlar havada bu kontrol nasıl mümkün olur?

bir şekilde bizim kendi ırkımızın devamını sağlamamız gerekiyor, bir fanus içinde yaşamak, o kitleye bizden sonraki nesilleri hapsetmek bana pek mantıklı gelmiyor en azından fikir konusunda katkı sağlamaya çalışmak kafa patlatmak lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir zamanlar multi üyeliğini ifşa edince bana saran multi sonunda layığını bulmuş, şutlanmış. Yarın yeni üyelik alıp yine gelir bu yüzsüz.

Konu gizli değil bu mesajı okur kesin. Ağlayarak günlüğüne yazabilirsin Ozancım. Kudurrrrr :)

mkyb tarafından 26/Kas/21 02:22 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Ana baci sovmek 10 gun ban ise bende tatile cikmadan once birilerine ağır sovecem haberiniz olsun admin beyler. Tatildeyken zaten internet kullanmam iyi oldu bu.

Not. Ben bu konudaki kimseye ab ban atilsin demiyorm. Mevzunun bile ne oldugunu bilmiyorum.

tabi lan