folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Holy Land İsrailin Silicon Vadisi Çalışmaları Belgeseli

Holy Land İsrailin Silicon Vadisi Çalışmaları Belgeseli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

s

1.30 saatlik mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğim çok güzel bir belgesel yapmışlar.

Belgeselde İsrailin Tel Avivi nasıl Silicon Valley haline getirmeye çalıştıklarından bahsediyor.Adamların yaptıkları işler,teknik ve idari kesimden bir çok parça gösteriyor.

İsrailin tarihinden falanda bahsediyor biraz işte kuru çölden böyle bir ülke kurduk tarzı hikayelerini gösteriyorlar.Sadece IT ve startup olarak değil ordu teknolojilerini falanda açıklıyor.

Adamlar yatırımcıların gözünde İsrail = savaş bölgesi  izlenimini yıkmak için herşeyi yapıyorlar.Ben Tel Avivide böyle bilmiyordum. 

https://www.youtube.com/watch?v=I5h8GfxIWVY

Adamların imkansızlıklar içinde tarım,turizm ve büyük bir teknoloji ekonomisi oluşturmalarını ve bizim elimizde doğal olarak bir ton imkan varken yaptığımız vasat tarım ve turizm yönetimiyle alakalı yorum yapmayacam . Adamların gündemlerine bak bizimkilere bak diyor geçiyorum.

İyi seyirler.

u235 tarafından 01/Haz/18 01:47 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Akşam bakacam.çizik

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Akşam izleyim. Güzele benziyor. 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Akşam bakacam.çizik

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Butun yahudileri istisnasi dunya uzerinden kaldirmak gerek. Hepsi suzme o... Cocugu

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Izleyecegim bunu. Tesekkurler 

All I need is a possibility.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

akşam bakacağım deyip, öylece kalmışım.

bu arada, @U235 senin avatar @MariuananınKimyasalAdlı üyenin Avatar`ına benziyormuş. ^^D) diyorum, bu konuyu kim açmış. **,)

Neyse, diğer konu : @AyHun dostum, tüm (yada bütün (yada tam(?) bu kelimelerin birbirinden farkı neyse @@,))) Yahudiler için geçerli mi bu söylediğin? ciddi merak ettim.

hatta bir soru daha sorayım (gerçi yeri mi burası bilmiyorum ama) :
    Temelde, Yahud`i, ibran`i, Muse`vi, adlandırmaları birbirinden ne anlamda farklı?

bu yahudiler Kitapları EskiAhitde (?) amma çok aileleri takip etmişler @@,)

Müzik: Lost Frequencies, Reality .

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

arap seviciliğini bırakıp örnek alınması gereken ülke israil.

etrafında 100 tane düşman olmasına rağmen , bizden daha fazla terörist ile baş etmek zorunda bizden milyonkat daha az doğal kaynaklara sahip.

adamlar çölün ortasına medeniyeti kurdular teknolojide ilerlediler bugun ülkedeki tüm tarlalarda kullanılan damla sulama sistemini geliştirdiler 

öyle arkana oturup yaslanmak ile olmuyor işte bu işler. 

biz sağdan soldan insansız hava uçakları dilenirken israil o iha lar ile teröristlerin aq koyuyordu. 

türkiye de her gün şehit haberi geliyor , israil terörün içinde kadın erkek askerlik yapıyorlar asker eksikliğini gidermek için ve 1 şehit verdiklerinde 1000 tane arap öldürüyorlar. 

peki biz ne yapıyoru ? 

kınıyoruz sadece.

mavi marmaraya kadar israil sevmediğim bir ülkeydi , mavi marmara sonrası tüm israil tarihini okuduktan sonra adamların tüm dünyada yıllarca soyutlandıgını gördükten sonra sonuna kadar hakları diyorum.

deniyor ki yok herşeyin arkasında israil var bankaların parası israile gidiyor cocoa colanın parası israile gidiyor intelin parası israil e gidiyor. Peki neden böyle oldu araştırdınız mı ?

Size çok basit bir şekilde kısaca yazayım aklınızda olsun bu.

Roma imparatorluğu yükseliş döneminde yahudileri filistin topraklarından kovduğunda israil yani yahudioğulları tüm avrupaya yayıldılar ve ogünden 1950 li yıllara kadar (2. dünya savaşının sonu) hiç bir ülkede kabul görmediler her zaman zulüm gördüler ve hiç bir zaman toprak edinmelerine izin verilmedi.  Peki toprak edinme şansınız yoksa , çocuklarınıza torunlarınıza bir arsa ev değerli topraklar bırakamıyorsanız ne bırakabilirdiniz ? Yahudilere getirilen o kısıtlamalar hep onların kendilerini geliştirmesini sağladı tarih boyunca en iyi mücevherciler yahudiler oldu , ticarete girdiler en büyük bankerler oldular , kendilerini ve çocuklarını hep okutup eğittiler çünkü bunu yapmazlar ise yok olacaklarını biliyorlardı. 

Amerikanın ilk mafyaları yahudidir , fakat hep mafya olayları italyanlar ile anılmıştır peki neden ? 

Yahudi mafyalar çocuklarını en iyi okullarda okutup onların iş adamı ve avukat olmasını sağlamıştır. Ancak italyanların oğulları yine kendileri gibi mafya olmuştur. Bu bir tarafın yerinde sayıp diğer tarafın yükselmesine büyük örnektir.

2 bin yıl sonra bir araya geldiklerinde israil kurulduğunda ( almanlar yahudileri yakmasaydı israil belki 100 sene daha beklemek zorunda kalacaktı kurulmak için ) Filistinli araplar zaten yahudilere çok büyük toprak parçaları satıp satıp paraları yemişlerdi , savaş sırasında ( arap israil savaşlarını kastediyorum ) 1 arap komutan öldüğünde yerine koyacak komutanları olmayan milyonlarca arap varken diğer tarafta 100 komutan ölse yine komutanlık yapacak donanımlı eğitimli asker vardı. 

Şimdi siz istediğiniz kadar terörist israil diyin , istediğiniz kadar abd nin maşası diyin ne derseniz diyin 2bin yıl boyunca toprak sahibi olamamış bu adamlar toprağı bulduğu zaman bir daha bunu kaybetmemek için gereken herşeyi yaparlar. 

Siz nasıl bir komşu istersiniz ? 

yoksa böyle mi ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

@PanxeR hocam boşuna adamları masum göstermeye çalışma. Toprakları olmamışmış bu illet millet varlığını yaşadığı heryeri her çoğrafyayı kendi ırkçılıkları için kullandıkları din ile sömürme gayretinde. Kutsal olan biziz türkiye dahil tüm çoğrafya bizim bize itaat edeceksiniz demeleri adamların inancı.

Binlerce firmayı nasıl batırdıkları ortada. Kurdukları medya şirketleri ile ülkeleri, halkları bir birlerine kırdırdıkları ortada. Bu konuların savunalacak hiç bir tarafı yok.

Diğer bakımda adamlar teknoloji, ekonomi, tıp gibi alanda çok iyiler. Orta doğu çoğrafyasındaki en kurnaz en akıllıca davranna millet. Eğitime ve gelişime bambaşka pencereler ile bakıyorlar. ufacık ülkenin etki alanı dev ülkelerden fazla. İsrail oğulları sadece o toprakta yaşamıyorlar adamalr dünyanın her yerinde ekonomik tetikçilik yapıyor. Karmakarışık bir topluluk.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı

@PanxeR hocam boşuna adamları masum göstermeye çalışma. Toprakları olmamışmış bu illet millet varlığını yaşadığı heryeri her çoğrafyayı kendi ırkçılıkları için kullandıkları din ile sömürme gayretinde. Kutsal olan biziz türkiye dahil tüm çoğrafya bizim bize itaat edeceksiniz demeleri adamların inancı.

Binlerce firmayı nasıl batırdıkları ortada. Kurdukları medya şirketleri ile ülkeleri, halkları bir birlerine kırdırdıkları ortada. Bu konuların savunalacak hiç bir tarafı yok.

Diğer bakımda adamlar teknoloji, ekonomi, tıp gibi alanda çok iyiler. Orta doğu çoğrafyasındaki en kurnaz en akıllıca davranna millet. Eğitime ve gelişime bambaşka pencereler ile bakıyorlar. ufacık ülkenin etki alanı dev ülkelerden fazla. İsrail oğulları sadece o toprakta yaşamıyorlar adamalr dünyanın her yerinde ekonomik tetikçilik yapıyor. Karmakarışık bir topluluk.

Masum demiyorum , ben gelsem senin anana bacına küfür etsem bana öyle bakarmısın ? yoksa gerekeni mi yaparsın ? 

Biz yıllarca onyıllarca gerekeni yapmadık.

Osmanlı döneminde araplara kendilerinin yapmadıgı her türlü iyiliği yaptık. 

Bizim 200 yılda sömüremediğimizi ingiliz mandası 30 yılda sömürdü rahatladı. alacağını aldı. 

6 tane ülkenin aynı anda saldırdığı bir ülke 6 günde alayını devirdi , bizde kurtuluş savaşında ingilizleri fransızları yunanı italyanı ermeniyi yendik 

fakat adamlar durmak niyetinde değil , fark bunun bir daha başlarına gelmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Masum olmayı bırak örnek alınması gereken bir ülke , hani diyoruz ya 1980 de güney kore ile türkiye aynı konumdaydı şimdi bizi zkıp attılar markaları ile diye , daha 60 70 sene önce olmayan bir ülkeden bahsediyoruz.

Dediğim gibi bir zamanlar bende sizin gibi düşünürdüm ne aman mavi marmara oldu bu adamlar neden etrafındaki herşeye saldırıyor diye araştırdım ve gerçeği gördüm. 

Erdogan israile bağırıp çağırdığı sırada erdogana her gün 100 tane füze roket senin ülkene gelmiyor bize geliyor diye çıkışmışlardı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    kafkavari bunu yazdı

Masum demiyorum , ben gelsem senin anana bacına küfür etsem bana öyle bakarmısın ? yoksa gerekeni mi yaparsın ? 

Biz yıllarca onyıllarca gerekeni yapmadık.

Osmanlı döneminde araplara kendilerinin yapmadıgı her türlü iyiliği yaptık. 

Bizim 200 yılda sömüremediğimizi ingiliz mandası 30 yılda sömürdü rahatladı. alacağını aldı. 

6 tane ülkenin aynı anda saldırdığı bir ülke 6 günde alayını devirdi , bizde kurtuluş savaşında ingilizleri fransızları yunanı italyanı ermeniyi yendik 

fakat adamlar durmak niyetinde değil , fark bunun bir daha başlarına gelmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Masum olmayı bırak örnek alınması gereken bir ülke , hani diyoruz ya 1980 de güney kore ile türkiye aynı konumdaydı şimdi bizi zkıp attılar markaları ile diye , daha 60 70 sene önce olmayan bir ülkeden bahsediyoruz.

Dediğim gibi bir zamanlar bende sizin gibi düşünürdüm ne aman mavi marmara oldu bu adamlar neden etrafındaki herşeye saldırıyor diye araştırdım ve gerçeği gördüm. 

Erdogan israile bağırıp çağırdığı sırada erdogana her gün 100 tane füze roket senin ülkene gelmiyor bize geliyor diye çıkışmışlardı.

Abi teknolojileri örnek alınabilir ama kültürleri, yaptıkları siyonizm asla.. 80 milyon ülkeyiz yok mu bu ülkenin mühendisleri tıpçıları? var ama lanet olası sağcı, solcu, ırkçı siyasetinden ötürü bu haldeyiz. Maalesef şuan göbeğimizden amerikaya bağlayız.  Bu millet aç. Bizdede sorunlar var. Genel algı " Alta kalanın canı çıksın. " koyu bir müslüman olarak beni nitelendirselerde sağcı solcu mevzsu kadar aptal salakça bir şeye inanmıyorum. Devletin dini adalettir. Bu kadar boktan bir şekilde gitmeye devam edersek bir birimizi kırmamıza az kalacak. Millet narkozlu.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 3245 Toplam Mesaj: 27
silicon valley israil