Host Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Tartışmalık bir durum yok. Buradan bir mürid para kazanmış olsa bunda anormal bir şey yok. Sonuçta konuyu açan arkadaş bir yere para ödeyip hizmet alacak. Bu kişinin tahribattan olmasında bir sakınca yok bence. Abdullahazad hocam yalnızca yeni kayıt olan kişilerin tahribatı reklam aracı olarak kullanmasına bir gönderme yapmış. Bu konuda haklı bencede. Sonuçta tahribat; R10 veya wmaraci gibi bir forum değil. O nedenle yeni üyelerin reklam amacıyla forumu kullanması biraz garip geliyor gözümüze. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Hocam hosting falan alma. Mademki CPU ve RAM istiyorsun doğrudan sanal sunucu yani VPS al. VPS alırkende gidip R10 dan falan ne olduğu belli olmayan 15-20 tl lik VPS leri almayın. Türkiye'de satılan sanal sunucularda size verdikleri CPU lar hep eski model. Adamlar 10 yıl önce çıkan işlemciyi alıyor sunucuya koyuyor sonra onu sanallaştırıp satıyorlar. Uptime oranı, işlem gücü vs bunlar avrupadan aldığın VPS lerin yanına yaklaşamaz.

Yurtdışından VPS alabileceğin yerler; Upcloud ve Vultr. Hadi belki DigitalOcean. Benim tercihim her zaman upcloud ve vultr dan yana çünkü kullandıkları sistemler, uptime oranları vs çok çok iyi.

https://upcloud.com/signup/?promo=7KM32C referanslı linkim üzerinden buraya tıklayarak üye olabilirsin. 2 yıldır kullanıyorum. Daha önce forumda konusunu da açtım. Yeri geldiğincede söylüyorum. Kesinlikle pişman olmazsın ve bu performansı hosting firmalarında bulamazsın. Lokasyon olarak frankfurt seçebilirsin. Benim linkim üzerinden kaydolup 10 dolar para yatırdığında 25 dolar kazanıyorsun. Sonra sistemde kendi affilate linkini kullanarak sende bir arkadaşını davet edebilirsin ve bu sayede hesabına 50 dolar geliyor. Ancak davet ettiğin kişinin 10 dolar yatırması lazım.Çevrende kredi kartı olan başka birisi varsa o kişiyi kendi referansın ile kaydedip sonrada o 10 doları ona ödersin bu sayede sana 50 dolar gelir. Cebinden toplamda 20 dolar çıkmış olur ve 85 dolar kredin olur. Aylık 5 dolarlık Vps açsan bile o sana efsane derecede yeterli gelir.

Upcloud servetim hacklendi benim. Kredilerim sıfırlandı bandwidth aşımından dolayı. Adamlar sağ olsunlar $7 ekstra bakiye hibe ettiler. Makineleri de muazzam olmasa da fena değil. Fiyat/performans kesinlikle.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

https://www.scaleway.com/en/pricing/

+

https://www.hostnamaste.com/blog/top-10-free-open-source-web-hosting-control-panels/ 

kendine bir vps kurup ücretsiz kontrol panelleriyle idare edersin her türlü

Realist tarafından 23/Kas/20 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Bi ara alphavps denedim, Bulgarlarındı galiba

Sanallaştırmaları çok boktan. Makine 10 saatte reboot oluyor. Arada server down oluyor kafasına göre.

Uzak dur

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@end nasıl hacklendi hocam? Adamlardan kaynaklanan bir sorun olacağını sanmıyorum. Root şifreni falan mı basit seçtin naptın?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

https://contabo.com/?show=vps

yıllardır kullanıyorum tavsiye ederim.

En son birkaç arkadaşım ödemeyi geciktirdi diye anında kapatmışlar, hala öyle mi acaba?

hala aynılar cunku alman disiplini var dogal olarak diger arkadasinda dedigi gibi 10 gun oncesinden odeme tarihi yaklasiyor bakiyende yeterli para yok diye mail gonderir. eh sende bir zahmet ode yani :)

ust taraftaki atismamiza gelirsek ben sana sahisina bir soz soylemedim. ustune alindin ki halen ayni fikirdeyim. kisisel fikrim hic degismeyecek Turklerden host alinmaz. bu kadar :) guvenilmez bir milletiz.

plesk lisansi yoncu'nun paylastigi script ile mi perma olarak merak ettim :) shared licensing haricinde kimse ucretini almadan birine lifetime lisansi vermez hele bu dolar kuruyla :)

Öyle tabii ki,  maalesef lifetime shared'a sokulmaz.

Ben güvenilir olmak için çok uğraştım, kendimden verdim; ayrıca adamlar kelimesi hem dekasyaya hem bana dokundu; sadece adam desen anlardım ki adama diyorsun, üstüme alınacağım bir şekilde yazmıştın.

Ayrıca ben dedicated kullanıyorum, vps işimi görmüyor(contabonun dedileri çöp).

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

https://contabo.com/?show=vps

yıllardır kullanıyorum tavsiye ederim.

En son birkaç arkadaşım ödemeyi geciktirdi diye anında kapatmışlar, hala öyle mi acaba?

hala aynılar cunku alman disiplini var dogal olarak diger arkadasinda dedigi gibi 10 gun oncesinden odeme tarihi yaklasiyor bakiyende yeterli para yok diye mail gonderir. eh sende bir zahmet ode yani :)

ust taraftaki atismamiza gelirsek ben sana sahisina bir soz soylemedim. ustune alindin ki halen ayni fikirdeyim. kisisel fikrim hic degismeyecek Turklerden host alinmaz. bu kadar :) guvenilmez bir milletiz.

plesk lisansi yoncu'nun paylastigi script ile mi perma olarak merak ettim :) shared licensing haricinde kimse ucretini almadan birine lifetime lisansi vermez hele bu dolar kuruyla :)

Öyle tabii ki,  maalesef lifetime shared'a sokulmaz.

Ben güvenilir olmak için çok uğraştım, kendimden verdim; ayrıca adamlar kelimesi hem dekasyaya hem bana dokundu; sadece adam desen anlardım ki adama diyorsun, üstüme alınacağım bir şekilde yazmıştın.

Ayrıca ben dedicated kullanıyorum, vps işimi görmüyor(contabonun dedileri çöp).

sorun yok hoca ben fikrimi belirttim sen fikrini belirttin. konu kapandi benim acimdan. :)

@Hannibal_King   vultr'daki 5 dolarlık vps'imi upcloud'a tasiyayim senin ref'in ile musait zamanda. vpn amacli kullanıyorum. senin yazdigin beles kredi mantigi ile uzun sure para odemem :) musait zamanda yazarim sana.

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

okullar uzaktan eğitime geçti liseliler her yaz tatilinde olduğu gibi host satmaya başladı :))) Dikkat et ben turhost kullanıyorum gerçekten memnunum ve tavsiye ederim. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

4 sitem var aktif durumda olan. hepsinde güzel.net i kullanıyorum. projeler büyük olmadığı için umrumda olmadı ucuzundan aldım geçtim. büyük projelerim olsaydı türk firmalarından almazdım. 

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@sRcN ahahahahahahah hocam güldürdün valla :)))

@abdullahazad tamamdır hocam sen yaz toplamda 20 dolar ile 85 doların olmuş olur. 17 ay kullanmış olursun 20 dolara.

Toplam Hit: 9162 Toplam Mesaj: 43
hosti̇ng host host öneri