folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hristiyan Cennete Gider Mi?

Hristiyan Cennete Gider Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

fetvalarınız güzelmiş. Maide'ye göre girer Ali İmran'a göre girmez. Siz dini zalimce yorumlarsanız herkes cehennemlik olur. Bırakın ölünce cehenneme gitmeyi, bu dünya cehenneme döner. Hoşgörüyle yorumlarsanız Allah affedicidir. Kimde nasıl din iman amel fikir zikir var bilemeyiz. O nedenle böyle kalıplara sokmak zalimce bir yorum olur. Zalimin zulmü varsa sevenin Allah'ı var. İşin içinde hoşgörü, sevgi, dürüstlük olunca namazın niyazın oruçun vaftizin hesabı bir şekilde verilir olmalı ki bunu ben değil bütün adam akıllı alimler diyor.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

konu baştan sona ''FAİL'' ak :)

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    N0NSt0P
    N0NSt0P's avatar
    Erkek

Hristiyan Cennete Gider Mi?

bigpower bunu yazdı:
    -----------------------------

Soru başlıkdaki gibi gelen cevaplara göre cevap vericem ...

Hristiyan cennete inanıyor mu?Cennet ve cehennem hristiyanlarda var. İnanıyorsa kendi hristiyanlık dinine göre nereye inanıyorsa onlardan birine gidebiliceğini düşünür. Hristiyanmısın, ya da dinler içerisinde bir çelişkiye düştünde hangisi doğruysa cennetine girebilirmiyim diyemi merak ediyorsun? Bende müslümanım demişsin, neden bukadar merak ettin acaba... Kendi dinlerine göre inandığı yere gidebiliceğine düşünüyorlar zaten. Eskiden insanlar nelere tapmıslarda onlara hizmet ettiklerini düşünüp istenilenleri uygulamaya koymuslar. Sen kendi benimsediğin dini sorgula iyice öğren ve mantıklı gelen sorularının cevabını veren birşeyler varsa, bunları düşünmek zorunda kalmazsın...Kısacası kuranı oku.

Jayde'nin dediği gibi: o hristiyanın sorunu :)

Not: Bu arada bende Ateistim yorumumu görmezden gelebilirsin. Çok yanlış şeyler söyledim... Dediğin gibi: dinsiz mümkünse yazmasınlar sonuçta bi laf var "bilgin yoksa fikrinde olmasın"

Yaşayan bilinç;bir şekilde birşeyin olasılığını, gerçeğe dönüştürme etkenidir. Evrenimizin oluşundaki en önemli unsur, onu gözlemleyen bilinçtir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

bu kadar abuk bi konuya bu kadar saçma yorumlar yapılıyor..bırakında bunu tanrınız düşünsün,o sevimli beyinlerinize düşünecek başka şeyler bulun..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

biz gittikte hristiyanlar kaldı

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

cennet varmı ki? varlığı belli olmayan şey üzerinden gidip gidememe imkanını konuşmak ???

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Annem hep derdi ülkemizin %92 si cahil diye artık katılıyorum.....

Bizim türk toplumu olarak yaptığımız ortak en büyk özellik kulaktan dolma bilgiler ile biliyormuş gibi konuşmak. Şurda verilen cvp lar, yazılan yazılar, polemik girişimlerini görünce halime şükrettim çok cahiliz ÇOK..

Adama soruyorsun Allah Varmi bilader..

Adam cvp veriyor Var bilader..

Ama yok gibi yaşıyorsun....

Adam demişki kafirler giremez tmm guzel kendince mantıklı farklı bi düşünce.. Pekala arkadaş 3 cuma namazına gitmeyince sende kafir oluyorsun haberin varmı?

Ben dedimki akli selim olan insanlar cennetin meyvesinden tadacak ben demiyorum kitap diyor. Aklı selimden kastım akıl hastası olanlar (DELİ)

Biride demişki varlığını bilmediğiniz birşey hakkında tartısıyorsunuz cennet cehennem biliyormusunuz. Pekala Allah (c.c.)ıda görmüyorsun inanmıyormusun?

Biriniz demişli matematiksel olgulara dayanıyor evren kainat. Pekala bu periyodik sıralama şans eserimi oluşdu?

Belki kulaktan dolma bilgileriniz, belki bende cevap verebilirim müridler gorsun ben nasıl cevap verebilyiorum arzusu, belki yalnış bilgilendirmeleriniz.. Fakat ne olursa olsun bir konu hakkında bilginiz yoksa veyahult emin deilseniz o konu hakkında yorum yapmayınız. Allah (c.c.) Affetsin cahil arkadaşlarımızı..

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Amacınız Tanrı'nın cennetine gitmek.Oysa ki cenneti olmayan bir Tanrı'ya kaç kişi inanırdı ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SeriousMurder
    SeriousMurder's avatar
    Erkek

Ahlakı ve yaptıkları iyi olduktan sonra gıtmemesı ıcın sebep yok.

Ülkemde Star Saksıda Yetişir....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:

Amacınız Tanrı'nın cennetine gitmek.Oysa ki cenneti olmayan bir Tanrı'ya kaç kişi inanırdı ?

:)

Toplam Hit: 20407 Toplam Mesaj: 137