folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hristiyan Cennete Gider Mi?

Hristiyan Cennete Gider Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

arkadaşlar mantıklı düşünün...

atıyorum adam bi kabilede ve sadece hırsitiyanlıgı biliyor..muslümanlıktan haberi yok.nolacak gitmeyecek mi ? gidecek iyi ise..alın size hristiyan...bide tersini düşünün..hepimiz hristiyanız kim müslümanlıga gecerdi ? kim aile cevre baskısına dayanabilir ? su anda gececek olsam hristiyanlıga siiii..sii...

kalbi ii olan herkes gider..tabi orasını tam bilemeyiz allahın işi..orda görürüzz..götüm götüm giden hrsitiyanları :D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

"ben müslümanım ama gitmez" diyenler kendilerine müslümanım demeden önce Kuran-ı Kerim okumasını alışkanlık etsinler.Cennetede cehennemede kimlerin gideceği bellidir bence-lere sence-lere gerek yoktur.Oraların sahibi bizzat belirtmiştir. (sözüm müslüman olup gitmez diyen aptal heriflere)

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

umarım iyi olan ve hakeden herkes gider. bencillik yapıp sırf benim gibi inananlar gider. benim gibi inanamayanlar gidemez demek ne kadar dogru bilmiyorum

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Olmayan yerlere gidilmez.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

herkes gelsin yaa :D şenlik olur :D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Sorunun cevabı "hristiyan" kelimesinde gizli.

Yeryüzünde aynı anda 2 tane din bulunmaz.Tek bir din toplumsal gelişmelere paralel olarak gelişerek vahiyle bildirilir.Yani Hz.Adem(as) den beri sadece tek bir din gelmiştir.Bu din çoğu zaman bildirenlere tabi olmak şeklinde tezahür etmiştir.Mesela hz.isa(as) a gelen vahiy hristiyanlık olarak adlandırılmış,hz.musa(as) a gelenler musevilik,hz.muhammed(sav) a gelen müslümanlık vs.Oysa hz.muhammed(sav) a kadar dinin adı koyulmamıştı.Hz.Muhammed(sav) ile dini kurallar son bulmuş,din son şeklini almış ve adı islamiyet olarak belirtilmiştir.islamiyet Allah'a teslim olmak,selamette olmak gibi anlamlara gelmektedir.

Peygamberler arasında bir rekabet sözkonusu değildir.Allah'ın bildirdiği tek bir dindir adı da islam-müslümanlıktır.Bu dinin kuralları hz.ademden beri gelerek yenilenmiştir.Özünde kurallar aynıdır.Faiz haramdır,başörtüsü farzdır.Ancak hz.muhammed(sav) den önceki peygamberlerin kuralları zamanla bir kısım insanlar tarafından beğenilmediği için değiştirilmiş,unutulmuştur.Bunun sebepleri günümüzde açıkça görülüyor.Son olarak din tamamlanmış ve Allah'ın dinin bozulmasına izin vermeyeceği belirtilmiştir.

Cennete gitmek isteyen bir insanın tabiki iman etmesi gerekir.Peygamberlere indirilenlerin bir kısmına inanıp bir kısmına inanmayan kafirdir cennete giremez.Yani "ben sadece isa peygambere inanıyorum" diyen cennete giremez.

Günümüzde kendilerine hristiyan diyenlerin tamamının Allah'a şirk koştuğu göz önüne alınırsa (şirk koşmayanlar da hz.muhammedi inkar ettikleri için kafir oluyorlar) iman etmedikleri sürece cennete giremezler.

fethullah gülenden önce vatikan ve hristiyanlar hz.muhammedi peygamber olarak kabul etmiyorlardı.diyalog başladı ve iletişim sağlandı.diyaloğun başlamasıyla hristiyanlar islamiyetin korkulacak birşey olmadığını anladılar ve birçok rahip gizli müslüman oldu.(bulundukları ortamda müslüman olduklarını söyleyemiyorlardı çünkü müslümanlık sapkınlık olarak görülüyor ve müslüman olanları aile başta olmak üzere dışlıyorlardı,yani korku vardı) bu gizli müslümanlar ancak ölürken itiraf ediyordu müslüman olduklarını.daha sonra "mahalle baskısı" nın azalmasıyla açıkça müslüman olmaya başladılar.ingiltere müslümanlığın hızla arttığı bir ülkedir.amerikada ne yazıkki derin politikalar yüzünden islamiyetin artışı hızlı değildir.

sonuç olarak iman ederlerse hayatlarında yeni bir sayfa açılır tüm günahları silinir.eğer imandan sonra günah işlerlerse ve günahları affedilmezse biraz bronzlaşıp öyle girerler :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam lütfen tartışma içinde tartışma yaratmayalım dinsiz mümkünse yazmasınlar sonuçta bi laf var "bilgin yoksa fikrinde olmasın"

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:

arkadaşlar mantıklı düşünün...

atıyorum adam bi kabilede ve sadece hırsitiyanlıgı biliyor..muslümanlıktan haberi yok.nolacak gitmeyecek mi ? gidecek iyi ise..alın size hristiyan...bide tersini düşünün..hepimiz hristiyanız kim müslümanlıga gecerdi ? kim aile cevre baskısına dayanabilir ? su anda gececek olsam hristiyanlıga siiii..sii...

kalbi ii olan herkes gider..tabi orasını tam bilemeyiz allahın işi..orda görürüzz..götüm götüm giden hrsitiyanları :D

Müslümanlıktan haber yok diye bir şey olamaz. Herkes öğrenmek zorundadır müslümanlığı yani araştırmak zorundadır. Kalbi iyi olan herkes gidecek diye bir şey de yoktur.

İMANIN ŞARTLARI
    1-Allah'ın birliğine inanmak.
    2-Meleklere inanmak.
    3-Kitaplara inanmak.
    4-Peygamberlere inanmak.
    5-Ahiret hayatına inanmak.
    6-Hayır ve şerrin Allah'dan geldiğine inanmak.

ISLAMIN ŞARTLARI
    1-Kelime-i şahadet getirmek (Eşhedu enlâ ilâhe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluhu).
    2-Namaz kılmak.
    3-Oruç tutmak.
    4-Zekat vermek.
    5-Hacca gitmek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

Kitap ehli dinlerine mahsup olan herkes cennete gider.

"Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir" (Bakara, 62).

Kuran'ın bir ayetini cımbızla çekip alırsan ve sadece ona göre hüküm verirsen saparsın. Oysaki diğer bir ayetinde de Allah katında dinin İslam olduğunu Muhammed'in tüm insanlığa gönderildiğini kabul etmeyenin kafir olduğunu söylüyor. wking adlı arkadaşında dediği gibi bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın (müslüman olanlar için söylüyorum tabi) müslüman olmayan cennete giremez. Varsa aksini ispat eden kuran'dan veya hadislerden delil ile gelsin.

Ayrıeten arkadaşın verdiği ayette Ehli Kitap'tan kasıt sadece İsa yı Tanrı değil Peygamber olarak gören ve İslam gelmeden önce bu şekilde inanan hristiyanları ithaf eder. Çünkü gene hatırladığım bi ayette de "Andolsunki İsa Allahın oğludur" diyenler kafir olmuştur der. Halen daha böylesine bir soru sormak bile küfre girer :))

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

bigpower bunu yazdı:

CasTeaL bunu yazdı:

hocam lütfen tartışma içinde tartışma yaratmayalım dinsiz mümkünse yazmasınlar sonuçta bi laf var "bilgin yoksa fikrinde olmasın"

Senin bu cümlenden çıkarılacak sonuç "Bilgin yoksa, fikrinde olmasın" değil, "Farklı düşüncedeysen, fikrini söyleme" tarzı bişey.

Ayrıca

"ancak müslüman olarak can verin" (Âl-i İmrân, 102).

demiş.

Toplam Hit: 20468 Toplam Mesaj: 137