Hz. Nuh: Büyük Tufan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

bugün istanbuldabütün tramway istasyonunda bu film aşifi asılıydı.

ne nuhmuş be

müslüman ülkelerde yasaklanmaya başlamış :o yasaklanmadan gidek bari iyi gibi :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı

Hocam iMaX nerede 50 tl? Genelde 25 ile 35 arasında fiyat 

Hocam bu fiyatlar nerede hangi sinemada ? 

Cinemaximum hemen hemen her avm de var. 15-16 tl ye almayanı dövüyolar. öğrenci 14,50 tl 

Turkcell Platinum kullananlara 1 bilet te bedava. Gençturkcell de 1 alana 1 bedava kampanyası vardı en son.

Ayda ortalama 4-5 filme giderim...

Cinemaximum istanbulda coğu yerde 21,90 tl + gözlük parası.(Gözlük evden getirilebilir.)   1alana 1bedava kampanyası perşembe günleri oluyor iş saatleride herkesin uymuyor.  10yıl önce 14tlye 4kişi gidiyorduk şimdi 100tlyi buluyor 4kişi.

Filme gelirsek sinemada izlemeye değmez. En ağır filmleri bile izlerim ama bu filmde nedense filmi sardırabilmeyi istedim. Bazı yerleri gereksiz uzun yapmışlar. Konuylada bağlantısız yerler var seyirciyi sıkacak uzunlukda.  Konuyuda zaten doğru düzgün toparlayamamışlar. Yaptıkları bazı tasvirleri de beğenmedim açıkcası. Efektler fena değil ama artık bu tarz görsel şovlar hollywood filmlerinde standart hale geldi.

Evde izlenebilecek bir film, sinemaya gidip de hele ki istanbulda 20-25 tl verilecek bir film değil bana göre.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı

Hocam iMaX nerede 50 tl? Genelde 25 ile 35 arasında fiyat 

Hocam bu fiyatlar nerede hangi sinemada ? 

Cinemaximum hemen hemen her avm de var. 15-16 tl ye almayanı dövüyolar. öğrenci 14,50 tl 

Turkcell Platinum kullananlara 1 bilet te bedava. Gençturkcell de 1 alana 1 bedava kampanyası vardı en son.

Ayda ortalama 4-5 filme giderim...

Cinemaximum istanbulda coğu yerde 21,90 tl + gözlük parası.(Gözlük evden getirilebilir.)   1alana 1bedava kampanyası perşembe günleri oluyor iş saatleride herkesin uymuyor.  10yıl önce 14tlye 4kişi gidiyorduk şimdi 100tlyi buluyor 4kişi.

Filme gelirsek sinemada izlemeye değmez. En ağır filmleri bile izlerim ama bu filmde nedense filmi sardırabilmeyi istedim. Bazı yerleri gereksiz uzun yapmışlar. Konuylada bağlantısız yerler var seyirciyi sıkacak uzunlukda.  Konuyuda zaten doğru düzgün toparlayamamışlar. Yaptıkları bazı tasvirleri de beğenmedim açıkcası. Efektler fena değil ama artık bu tarz görsel şovlar hollywood filmlerinde standart hale geldi.

Evde izlenebilecek bir film, sinemaya gidip de hele ki istanbulda 20-25 tl verilecek bir film değil bana göre.

arkadaşlar bu fiyat 25-35 tl olan IMAX 3 D fiyatı. yani normal perde normal salon ve normal 3 d değil :)

anlaşılan imax hakkında pek bilginiz yok. her sinema da olmayan bir sistem

http://2.bp.blogspot.com/_k_cfXHNRy1s/S_hU0RQyMeI/AAAAAAAAAEU/_BTzy3SYqwk/s1600/projectors.jpg

http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/05/IMAX_multiplex_theatre.jpg

http://imzakampanyam.com/v3/kpr/1196-Izmire-de-IMAX-istiyoruz-MARS-Cinema-Cinemaximum-.jpg

http://www.viralblog.com/wp-content/uploads/2009/06/imax_shark_big.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-Y6wC102p3BI/UT28Vvek6MI/AAAAAAAAAFI/rr2P9dTh8Rc/s1600/IMAX2.jpg

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

ben de bu filmi arıyordum.

bu limkten filmi izleyebilen oldu mu? boşuna indirmiyelim. 

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

3D izlemek isteyenler gitsin sinemaya. Gayet başarılıydı. Hatta IMAX seçeneği varsa İstanbul ve Ankaradakiler kaçırmasın derim. ;) Film şahane olmuş.

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

altyazılı indirdim. şimdi izliyorum turknovada vardı indirdim. ama indirme hakkımız bitmiş şimdi pühhh

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

altyazılı indirdim. şimdi izliyorum turknovada vardı indirdim. ama indirme hakkımız bitmiş şimdi pühhh

hocam linki  varmı yada sendekini bir yere yükleyip link atabilirmisin rica etsem.

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Biraz önce çıktım filimden, birisi zorla götürdü. 2 saatlik waste of life yani filim.

Aklımda birkaç soru var, filmi anlayanlar bana cevaplayabilirmi?

1) yağmuru görünce bütün millet neden ölümüne dev taş adamlara doğru koşup geberdiler? daha tufan olacağına bi gösterge yoktu ki sadece şiddetli yağmur yağıyordu.

2) Kutup ayısı ve penguenler nerdeydi? oraya nasıl geldi ve nasıl döndüler, kangurular avusturalyadan okyanusu nasıl aşıp geldiler?

3) Tamam hayvanlar içerde birbirini yemiyorlardı uyuyorlardı bunu anladım. peki dışarıda bitki vs olmadığına göre bu hayvanlar dışarı çıkınca ne yediler? birbirlerini yemekten başka ne seçenekleri var? Biri öbürünü yese neslini tüketecek yani kötü bir plan bu gemiyle kurtarma planı.

4) Dini film olmasına rağmen hafiften evrimi kabul ediyoruz göndermesi yaptılar bilmem farkettinizmi hayvanlar değişime uğruyordu bazı sahnelerde. bu yaradılışla çelişmiş biraz. Aynı zamanda hristian izleyicisi çoğunlukta olduğundan ağzında dal olan beyaz güvercin  de hristiyanlığı müjdeler gibi filme eklenmiş.

5) Heryeri sular bastı medeniyetten hiçbir iz kalmadı ama kabeyi hz ademin yaptığı söylenir o nasıl duruyor? bunu da açıklamalarını beklerdim.

6) Çinli, japon fln olsaydı kurtulanlar bence daha iyi olurdu, şimdi sorarım ben çinli nerden geldi zenci nerden geldi dünyada hiç kalmadıysa bunlardan?

7) Zaten nuhun rolu neydi anlamadım, belli ki gemi mühendisi falan değil, gemiyi de taş adamlar yaptı zaten nuh hiç dahil olmasa da olurdu bu plana. hayvanlar da kendi kendine geldi. Ayrıca dünyadaki diğer gemiler ne oldu? tek gemi bumuydu? Koca kralın bi tane gemisi yokmuydu da bu adamcaazın gemisine binmek için bukadar kastı? gemisi yoksa 100.000 tane adamına bi gemi yaptıramadı mı? (gemi icat edildi diyemeyiz çünkü gemi kelimesi varsa gemi de vardır)

Daha çoğaltabilirim örnekleri...

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Biraz önce çıktım filimden, birisi zorla götürdü. 2 saatlik waste of life yani filim.

Aklımda birkaç soru var, filmi anlayanlar bana cevaplayabilirmi?

1) yağmuru görünce bütün millet neden ölümüne dev taş adamlara doğru koşup geberdiler? daha tufan olacağına bi gösterge yoktu ki sadece şiddetli yağmur yağıyordu.

2) Kutup ayısı ve penguenler nerdeydi? oraya nasıl geldi ve nasıl döndüler, kangurular avusturalyadan okyanusu nasıl aşıp geldiler?

3) Tamam hayvanlar içerde birbirini yemiyorlardı uyuyorlardı bunu anladım. peki dışarıda bitki vs olmadığına göre bu hayvanlar dışarı çıkınca ne yediler? birbirlerini yemekten başka ne seçenekleri var? Biri öbürünü yese neslini tüketecek yani kötü bir plan bu gemiyle kurtarma planı.

4) Dini film olmasına rağmen hafiften evrimi kabul ediyoruz göndermesi yaptılar bilmem farkettinizmi hayvanlar değişime uğruyordu bazı sahnelerde. bu yaradılışla çelişmiş biraz. Aynı zamanda hristian izleyicisi çoğunlukta olduğundan ağzında dal olan beyaz güvercin  de hristiyanlığı müjdeler gibi filme eklenmiş.

5) Heryeri sular bastı medeniyetten hiçbir iz kalmadı ama kabeyi hz ademin yaptığı söylenir o nasıl duruyor? bunu da açıklamalarını beklerdim.

6) Çinli, japon fln olsaydı kurtulanlar bence daha iyi olurdu, şimdi sorarım ben çinli nerden geldi zenci nerden geldi dünyada hiç kalmadıysa bunlardan?

7) Zaten nuhun rolu neydi anlamadım, belli ki gemi mühendisi falan değil, gemiyi de taş adamlar yaptı zaten nuh hiç dahil olmasa da olurdu bu plana. hayvanlar da kendi kendine geldi. Ayrıca dünyadaki diğer gemiler ne oldu? tek gemi bumuydu? Koca kralın bi tane gemisi yokmuydu da bu adamcaazın gemisine binmek için bukadar kastı? gemisi yoksa 100.000 tane adamına bi gemi yaptıramadı mı? (gemi icat edildi diyemeyiz çünkü gemi kelimesi varsa gemi de vardır)

Daha çoğaltabilirim örnekleri...

Oha amk diye tepki verdim kusura bakmayın.

Abi hollywood bu, bu islam çatısı altında çok para yedi.

Peki sana 1 şey sorucam ya da herkese, The One Film'ini izlediniz mi ?

Jetli'nin çok eski film'dir.

Eğer bu film'e bu yorumu yapan varsa %100 o film'ede yapmalıydı. Yapmadıysa yarım görüyordur :)

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

hocam ordaki gemi temsili benzetme.  hikayeyi tam olarak bilen bir arkadaş var ise şayet anlatsın. herkes faydalansın

Toplam Hit: 8533 Toplam Mesaj: 61