Hz. Nuh: Büyük Tufan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

@holyone

>>> ağır spoiler ihtimali olduğundan okumadım akşam gitcem filme ozaman okur belki cevaplandırabilirim.

>>> izmirde imax olan salon var mı ? bildiğim kadarıyla yok
    ( karşıyaka deniz sinemasında oturma planını harita metod defterine karalıyolar :D )

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek

filme daha dün gittim izlenebilir ile izlenemez arasında gibi..

genel olarak söylemek gerekirse beni pek sarmadı..

yani izlemek isteyen nete düşmesini beklesin derim..

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

http://sozcu.com.tr/2014/gunun-icinden/nuh-buyuk-tufan-filmi-icin-mahkemeye-basvurdu-482711/

Avukat Erikel, filmin gösterilmesinden önce "filmin, senaristin kurgusu olduğu ve Kuranı Kerim'de bahsedilen Hz. Nuh ile alakası olmadığına" ilişkin bir metnin yayımlanması için İstanbul Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesine başvurdu

PanxeR tarafından 08/Nis/14 13:00 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Film çok boktan gitmeyin.

Ne senaryo var ne bişe. Verdiğiniz paraya değmez.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

@holyone

>>> ağır spoiler ihtimali olduğundan okumadım akşam gitcem filme ozaman okur belki cevaplandırabilirim.

>>> izmirde imax olan salon var mı ? bildiğim kadarıyla yok
    ( karşıyaka deniz sinemasında oturma planını harita metod defterine karalıyolar :D )

yorumun başına spoiler içerir yazacaktım ama Nuh un hikayesinin başını sonunu bilmeyen olmadığından zaten filmin esası komple spoiler üstüne kurulu diye düşünüp gerek görmedim =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Filme gidenlerin büyük çoğunluğu filmden yeterince memnun kalmamış. Olumsuz yorumlar almış başını gitmiş. En iyisi internete düşmesini bekleyip çerez vs eşliğinde izlemek. Yoksa diğer türlü paraya yazık.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Senaryoyu yazan şöyle bi Eski Ahit'e gitmiş. Acaba, Eski Ahitten mi? Tevrattan mı? İncilden mi, Kuran'dan mı alsam? filan demiş. 

Bakmış, Eski Ahit biraz daha sevimli azıcık alayım demiş gerisini de sallamış götünden. Beğenmedim filmi, bilinen en iyi anlatım Kuran'da var Nuh ile ilgili. 

O gözcüler felan nedir? Sözde, tanrı insanları yarattı ve pişman oldu o nedenle Tufan gönderdi. Nuh'ta doğru bi aile olduğu için Tanrı onu seçmiş vs. Spoiler gibi olabilir ama napayım iyi değil film

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

izlemek lazım aslında .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Biraz önce çıktım filimden, birisi zorla götürdü. 2 saatlik waste of life yani filim.

Aklımda birkaç soru var, filmi anlayanlar bana cevaplayabilirmi?

1) yağmuru görünce bütün millet neden ölümüne dev taş adamlara doğru koşup geberdiler? daha tufan olacağına bi gösterge yoktu ki sadece şiddetli yağmur yağıyordu.

Nuh, büyük tufanın geleceğini söylemişti. Mucize olarak te onlara kadar varmış mevzu. Fakat nasıl varıyor kim söylüyor meçhul. Kral, öncesinde Nuh'un yanına gelip atarlandı ve Gözcüler korkutup kaçmışlardı. Tekrar gelicez dediler ve geldiler. Gözcülerde bi kısmını öldürdü.

2) Kutup ayısı ve penguenler nerdeydi? oraya nasıl geldi ve nasıl döndüler, kangurular avusturalyadan okyanusu nasıl aşıp geldiler?

Böyle bi filmde kutup ayısı, penguen aramak ne kadar doğrudur bilemem şeyh :D Onların oraya gelmesi, normalde Eski Ahit'e ve diğer kitaplara göre Tanrı yönlendiriyor. Eski Ahitte "Tüm hayvanlar sana gelecekler" diyor. 

3) Tamam hayvanlar içerde birbirini yemiyorlardı uyuyorlardı bunu anladım. peki dışarıda bitki vs olmadığına göre bu hayvanlar dışarı çıkınca ne yediler? birbirlerini yemekten başka ne seçenekleri var? Biri öbürünü yese neslini tüketecek yani kötü bir plan bu gemiyle kurtarma planı.

Aynen ne yediklerine dair hiçbir şey yoktu. Ben Aşure bekledim yok :D Sular çekildikten sonra bu hayvanlara ne oldu? bu da benim sorum. 

4) Dini film olmasına rağmen hafiften evrimi kabul ediyoruz göndermesi yaptılar bilmem farkettinizmi hayvanlar değişime uğruyordu bazı sahnelerde. bu yaradılışla çelişmiş biraz. Aynı zamanda hristian izleyicisi çoğunlukta olduğundan ağzında dal olan beyaz güvercin  de hristiyanlığı müjdeler gibi filme eklenmiş.

Öyle bişi farkemedem nerdeydi?

5) Heryeri sular bastı medeniyetten hiçbir iz kalmadı ama kabeyi hz ademin yaptığı söylenir o nasıl duruyor? bunu da açıklamalarını beklerdim.

Kabeyi Hz. Adem değil, Hz. İbrahim yapmıştır. O da Eski Ahitte detaylıca geçer ve Nuhtan birkaç kuşak sonrası.

6) Çinli, japon fln olsaydı kurtulanlar bence daha iyi olurdu, şimdi sorarım ben çinli nerden geldi zenci nerden geldi dünyada hiç kalmadıysa bunlardan?

Filmde geçen konuya göre yeni bir dünya ve yaradılış oluşacaktı. Filmi öz alarak şuan ki evrene uyarlamak mantıksız olabilir şeyh. 

7) Zaten nuhun rolu neydi anlamadım, belli ki gemi mühendisi falan değil, gemiyi de taş adamlar yaptı zaten nuh hiç dahil olmasa da olurdu bu plana. hayvanlar da kendi kendine geldi. Ayrıca dünyadaki diğer gemiler ne oldu? tek gemi bumuydu? Koca kralın bi tane gemisi yokmuydu da bu adamcaazın gemisine binmek için bukadar kastı? gemisi yoksa 100.000 tane adamına bi gemi yaptıramadı mı? (gemi icat edildi diyemeyiz çünkü gemi kelimesi varsa gemi de vardır)

Bu soruya ek olarak Nuh'tan öncekiler inanılmaz bi kentleşme yapmışlar. Thozar mı ne amk bişi vardı onun tesisi vardı :D Bu da geçmişin gelişmiş olmasına işaret gibi bir şeydi

Daha çoğaltabilirim örnekleri...

Daniel-Koo tarafından 24/Nis/14 09:55 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben izledim çok güzel bir film özellikle 3d olayı harila oturmuş 

kaptan Amerika'nın 3d si berbat 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 8526 Toplam Mesaj: 61