Hz. Nuh: Büyük Tufan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek

Filme gittim güzel başladı ama aynı şekilde devam etmedi. Bu kadar özensiz bi film beklemiyordum. Çok daha iyi olabilrdi, 5/10 puanım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Dublajdı birde üstüne zift gibi karanlık ve 3d idi gizli gizli yahudi propagandasınıda yaptı, boş zamanda izlenecek bir film di yakışmadı darren babaya,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bir filmin internete düşmesi amerkadaki yayın tarihine bakılarak anlaşılır.

eş zamanlı ise anca cam çakma indirirsin dvd isitiyorsan biraz beleyeceksin.

bir keresinde bir film indirdim izledim yolda yürürken bir baktım akşam izlediğim film yeni sinemaya gelmiş.

yani vizyona girmemiş filmleri bile izledim. ama amerkada ki yayın tarihi önemli.

o seed leach kısmı binleri görmüyormu ne zevkti. bitlordun önünde çay içerdik  :)))

@robinson cruise zaten dini bir filmi niye hiristiyan çeker ki...  isanın filmini çektiler hiç yadırgamadım. bu zaten biraz garip bir mantık yinede bakarım güzelse

futurist tarafından 07/Nis/14 11:23 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

bir filmin internete düşmesi amerkadaki yayın tarihine bakılarak anlaşılır.

eş zamanlı ise anca cam çakma indirirsin dvd isitiyorsan biraz beleyeceksin.

bir keresinde bir film indirdim izledim yolda yürürken bir baktım akşam izlediğim film yeni sinemaya gelmiş.

yani vizyona girmemiş filmleri bile izledim. ama amerkada ki yayın tarihi önemli.

o seed leach kısmı binleri görmüyormu ne zevkti. bitlordun önünde çay içerdik  :)))

@robinson cruise zaten dini bir filmi niye hiristiyan çeker ki...  isanın filmini çektiler hiç yadırgamadım. bu zaten biraz garip bir mantık yinede bakarım güzelse

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

hocalar yeni romantik film varmı çıkacak olan takip edemiyorum pek ? hatunla gidecez de

GoldenWorld tarafından 07/Nis/14 12:05 tarihinde düzenlenmiştir

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

vizyondaki filmlere oranla ilk günden baya kişi geldi :

http://4r4.net/images/540image.jpg

hocam mybilet. Pinkte misin Alarko mu? :)

İpimle kuşağım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı

hocalar yeni romantik film varmı çıkacak olan takip edemiyorum pek ? hatunla gidecez de

Hatunla gideceksen dolmabahçe karşısında süzer plaza var oranın sinemasına git ve loca kirala. Biraz tuzlu olur ama arada koltuk olmaz, kanepe gibi uzun bir koltuk senin oluyor :|

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Biraz önce çıktım filimden, birisi zorla götürdü. 2 saatlik waste of life yani filim.

Aklımda birkaç soru var, filmi anlayanlar bana cevaplayabilirmi?

1) yağmuru görünce bütün millet neden ölümüne dev taş adamlara doğru koşup geberdiler? daha tufan olacağına bi gösterge yoktu ki sadece şiddetli yağmur yağıyordu.

2) Kutup ayısı ve penguenler nerdeydi? oraya nasıl geldi ve nasıl döndüler, kangurular avusturalyadan okyanusu nasıl aşıp geldiler?

3) Tamam hayvanlar içerde birbirini yemiyorlardı uyuyorlardı bunu anladım. peki dışarıda bitki vs olmadığına göre bu hayvanlar dışarı çıkınca ne yediler? birbirlerini yemekten başka ne seçenekleri var? Biri öbürünü yese neslini tüketecek yani kötü bir plan bu gemiyle kurtarma planı.

4) Dini film olmasına rağmen hafiften evrimi kabul ediyoruz göndermesi yaptılar bilmem farkettinizmi hayvanlar değişime uğruyordu bazı sahnelerde. bu yaradılışla çelişmiş biraz. Aynı zamanda hristian izleyicisi çoğunlukta olduğundan ağzında dal olan beyaz güvercin  de hristiyanlığı müjdeler gibi filme eklenmiş.

5) Heryeri sular bastı medeniyetten hiçbir iz kalmadı ama kabeyi hz ademin yaptığı söylenir o nasıl duruyor? bunu da açıklamalarını beklerdim.

6) Çinli, japon fln olsaydı kurtulanlar bence daha iyi olurdu, şimdi sorarım ben çinli nerden geldi zenci nerden geldi dünyada hiç kalmadıysa bunlardan?

7) Zaten nuhun rolu neydi anlamadım, belli ki gemi mühendisi falan değil, gemiyi de taş adamlar yaptı zaten nuh hiç dahil olmasa da olurdu bu plana. hayvanlar da kendi kendine geldi. Ayrıca dünyadaki diğer gemiler ne oldu? tek gemi bumuydu? Koca kralın bi tane gemisi yokmuydu da bu adamcaazın gemisine binmek için bukadar kastı? gemisi yoksa 100.000 tane adamına bi gemi yaptıramadı mı? (gemi icat edildi diyemeyiz çünkü gemi kelimesi varsa gemi de vardır)

Daha çoğaltabilirim örnekleri...

Hocam bildiğim kadar merakınızı gidermek isterim.

1- Filmi izlemediğim için cevabı hakkında bir yorumum yok.

2- Filmi izlemedim ama eğer o gemide penguen ve kutup ayısı gibi hayvanlar varsa mantıklı bir kurgu yapılmamış olmalıdır. Zaten yaşanan tufan olayının bölgesel bazda olduğu özellikle coğrafya ve bölge tarihinden olan herkesin tahmin edebileceği bir hadisedir. Fırat ve Dicle'nin yaptığı devasa taşkınlar Sümer kitabelerine de konu olmuştur. Gılgamış destanı vs. bu esintileri taşır mesela.

3-Olayın coğrafyada yaşandığını ve dünya çapına nazaran sınırlı bir popülasyonu göz önüne alırsak (ayrıca bunun Allah tarafından gelmiş bir felaket olması ve peygamberine zorluk çıkarmayacağı düşüncesi ekstra olarak Nuh peygamberin rivayet edilen çok çok uzun yaşının verdiği muazzam, tecrübe ve birikim) belirttiğiniz sorun bir şekilde aşılmış olmalıdır ama hani nedir deseniz net cevabım yok.

4- Çok soru havası algılayamadım açıkçası kendi yorumunuzu söylemişsiniz sanıyorum.

5-  Hz. Adem'in yapıp yapmadığı net değildir ama o dönemde oğlu Hz. Şit'in yaşadığı kesindir. Kardeşleriyle de yapmış olması muhtemeldir. Günümüzde var olan Kabe'nin Hz. İbrahim döneminde kaldığı söylenir ama Kabe çoğu kez yıkılmanın eşiğine gelmiş bir olgudur. Haccac mesela 7-8. yy'da yaşamış birisidir ve Kabe'yi topa tutmuştur hatta yıktığı ve yeniden yaptığı söylenir ama çok emin değilim. Kendisi Emevi valisiydi.

6- Dünya nesline Hz. Nuh'un üç oğlunun katkı yaptığı rivayet edilir. Ham, Afrikalıların özellikle Kuzey Afrikalıların atası kabul edilir. Sam, Sami kavimlerin işte bu Arapmış İbranilermiş, işte bölgenin eski yerleşimcileri Asur filan bunlar. Yafes ise aralarında Türklerin de bulunduğu beyaz ırkın atası olduğu söylenir mesela Turac diye bir oğlu varmış işte bundan Türklerin türediği vs.

7- Dünya'da yapılan ilk geminin (daha doğrusu gemi dediğimiz zaman aklımızda oluşacak olgunun benzer halini) ilk yapımcısının Hz. Nuh olduğu söylenir. En eski kayıtlarda Çinlilerin bambu dallarından yaptığı kayıklar geçer ama Hz. Nuh dönemi için isabetli bir tahmin yapmak oldukça güçtür.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı

vizyondaki filmlere oranla ilk günden baya kişi geldi :

http://4r4.net/images/540image.jpg

100tl sine iddiaya girerim sol üstteki 2 kşinin biri dişi biri erkek :)

Hacı ne adamsın sende ya :D ne yapacaklar ya bademcik ameliyatı yada diş sökme :D

düşünsene 2 erkeğin bu filmde o köşeye oturduğunu durum daha vahim olmaz mıydı :)  biz yine bir dişi bir erkek olarak düşünelim en azından kabul edilebilitesi var :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    GoldenWorld bunu yazdı

herkes kız arkadaşıyla romantik film istiyor gitmek için ama aslında çok sakıncalıdır.

kızlar gördüğü karakterdeki gibi erkek ister.

eğer öyle olamazsan size içten içe kızarlar. romantikleşelim derken gözünün dikeni olursunuz.

önerim

eğer kızları bağlamak isitiyorsanız sizden daha şirin romantik birini göstermeyin. kadın milleti kafada hemen kıyaslamaya gidecektir

tam tersi

vurdulu kırdılı hayvan gibi tiplerin filmlerine götürün ki sinemada ışıklar açıldığında  aklından şu geçsin" ne erkekler var benimki ne şirin"

stratejik düşünmüyorsunuz sonrada "ne olduysa sinemadan sonra daha aramadı" dersiniz  :))))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 8525 Toplam Mesaj: 61