folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İlaçlar Markkette Satılcak Yakında Organlarımızda Market Raflarında !!!

İlaçlar Markkette Satılcak Yakında Organlarımızda Market Raflarında !!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:
    -----------------------------

archair23 bunu yazdı:

Devlet ne yapmaya çalışıyor böyle eczanelerle neden anlaşmıyor. Eczaneler vatandaşı destekliyor çünkü devlet halkı sömürüyor değilmi şimdide rte ne diyor yakında marketlerden ilaç alıcaksınız. ozamn bizim ülkemizde neden eczanelik bölümü var ve insanlar bu bölümü bitirmeye çalışıyor okuyan insanların emeklerini çalmak değilmi bu ?

eczacılık bölümü okuduğunda ilaç satmayı değil ilaç yapmayı öğreniyorsun

ankladınmı neden eczacılık bölümü var

ben sektör olarak baktım o açıdanda bakan vardır ben burdaki bakış açım farklı senin bakış açın farklı

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaRdUcK
    BaRdUcK's avatar
    Erkek

daha önce de zapsuya ait foryou marketler bu işin öncüsü olacaktı ama ne olduysa marketler bir bir kapandı. şimdi demekki başka bir yol açılıcak. millete eziyet - eczahanelere batla vuruyorlar
    hakkımızda hayırlısı

imza mimza yok !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

şimdi işin aslı öyle değil herkes birşey söylemiş ama olay farklı olacak

büyük marketler açılacak özel marketlerin içine reyonlar açılacak bölüm bölüm

eczacılar çalışacak rekabet ortamı yaratmayacak mevcut eczaneleri batıracak

bu sistem piyasadaki %80 eczaneler kapanacaktır

işsizlik artacaktır 

diyeceksiniz ki eczacı zaten markette çalışacak ama benim gibi kalfa olanlar

boşta kalacak çıraklar işsiz kalacak işsiz sayısı artacak ilaç depoları eczane azaldığı

için işci çıkaracak işsizlik artacak kazanan 3-5 zengin insan olacak ve Ethem Sancak 

olacak her yönü ile kötü bi sistem bu tabi hasta için şuanlık sorun yok ben ilacıma bakarım

diyor ama markete girdiği zaman ilacı elinde tek tek stand gezdiğinde sorun ortaya çıkacak

hastanelerin muayene ücreti 80 lira olunca sorun çıkacak ilaçların %50'sini devlet karşılamadığı

zaman sorun ortaya çıkacak ama bildiğim tek şey sağlık sektörünü öldürdüler

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kreyzi senin gib kalfa olanlar niye açıkta kalsın ki ?  Sen nasıl bir eczane de kalfa olarak çalışıyorsan aynı şekilde markette de sorumlu eczacının  yanında kalfa olarak çalışırsın.

eczacılık çok karlı , bu yüzden eczacılar eczacılar  kar pastasının bölünmesinden rahatsız oluyorlar.

Her hastahane veya sağlık ocağı yakınında  2-3 tane eczacı oluyorsa ve her birinde en az 2 kalfa çalışıyorsa , düşünün artık ne kadar çok iş yapıp , para kazandıklarını.

Hükümet ilaç şirketleiryle anlaşima yapıp ilaç fiyatını düşürdüğü için eczacıların kar marjı düştü.Bütün yaygaraları bu yüzden.Şimdi hükümet  madem başkaldırıyorsunuz biz de alternatifinizi oluştruruz , bu yüzden çalışma yapıyoruz diyerek Eczacıların blöfünü gördü.

Yok öyle tekel olup , hastalar ilaç alacak yer bulamayacak diye  hükümeti tehdit etmek.Hükümette alternatifi  ortaya koyup , blöfü gördü.

İlaç indirmi sonucunda hem halk daha ucuza ilaç alacak , hem de devletin kasasından daha az para çıkacak.Yani halk  2 kez kar edecek.Sadece ilaç firmaları ve Eczacılar eskisi kadar çok kar edemeyecek.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Herkes iyi güzel söylemişte burası Türkiye :) Batıdan gelen hangi olay bizde düzgün işlemiş ki bu işlesin? Zaten marketlerde bakkalarda ufak tefek ilaçlar satılıyordu ama şimdi iş böyle olunca eczacı personel falan dikilmez başında kardeşim adamlar okuma yazma bilmiyor ne zaman ne alıcagını bilmiyor kim kime yardım edicek, Boş iş bunlar milletin gideceği yer gene eczane gene eczane

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam peki geceleri ilaç almak için nöbetçi market mi aricaz? madem ilaç satan market ezcacı bulunduracak o zaman eczane sahipleri ne akla hizmet bu kadar yaygara koparıyor? eczacılık okuyan ama durumu olmayan adam da gider markette calışır dimi? ama işler göründüğü kadar basit değil hocam! tayyoş kendi cıkarı olmazsa sikine sürmez! benim annem diş hekimi! zamanında muayenehane acmak daha avantajlı die bir hastaneye girmemiş... gecenlerde tayyoş bey diş hekimleri için bir yasa cıkartacaktı. devlet hastanelerinden muayenehanelere sevk olacaktı... ama vazgeçti! nedenini söyleyim mi! tayyoş beyin annesi annoş hanım diş hekimine gitmiş! diş hekimi kontrol etmiş fln sizin işiniz ortodontistle demiş (bilmeyenler için diş hekimliğinde de tıptaki gibi uzmanlık alanları vardır). bunun üstüne tayyoş bey diş hekimleri bir işe yaramıyor diyip sevk için yapacakları düzenlemeden vazgeçmiş... işte bizim ülkemiz bu kadar trajikomik...

Not:diş hekimleri ile ilgili olan olaya inanmayanlar www.google.com adresinden bu olayı araştırabilirler...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

student hocam söylediğin yüzeysel olarak güzel ama

adamların ilk hedefi sadece eczacı çalıştırmak eğer yanına sorumlu

kalfa atarsa eczacılar boşta kalacak almazsa kalfalar kalacak 

ilaç firmaları kar marjı düştü diyorsun türkiyede üretilen ilaçların %kaçında kireç var

tahmin edemezsin küçük bi örnek vereyim

Panto 28 tb - 6yıl önce işe başladığımda 52tl küsür bişiydi sonra 25 tl oldu zamanla düştü

ve bu son olayda 12 tl'ye düştü ama adam hala ilacını 1e 2 mf ile satıyor 40 tl fiyat düşmüş

ve hala adam bu mal fazlasını verebiliyorsa tahmin et o ilacın içeriğini tabi bunların muadili avrupa

ilaçlarda var ama bunları devlet karşılamıyor fiyat farkı var diye yakın zamanda tr üretimli tansiyon

ilaçlarının sekeri yükselttiği ortaya çıktı hastalar almak istemiyor haliyle o markayı ama devlet diretiyor

yoksa fark ver diyor ama adamın gücü yok

yani demem o ki bu sistem halka yarayacak gibi görünüyor ama sisteme geçilirse büyük kaos çıkar

ilk postta dediğim gibi kazananlar sadece 3-5 tane adam olacak zengin daha zengin olacak

fakir aynı kalacak zorla ayakta kalmaya calışan ayda 1-2 milyar ile geçinmeye çalışan ve arkasında

milyarlarca senete imza atmış eczacı milleti batacak

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

Türkiyede eczacılar okuduğunu yapmıyor malesef kimse kusura bakmasın burası Türkiye ilaç üretimi ile uğraşan kaç firmamız var onlarda zaten basit ilaçları üretiyolar eczacı dediğin orda çalışır ilaç üretimi yapar. bizim eczacılar ne yapıyor raftaki ilacı millete verip villalarda oturup jiplere biniyor bırakın avrupa ülkelerini arap ülkelerinde bile marketlerde ilaç bölümleri vardır çoğu ilaç orda satılır. yeşil reçete gereken ilaçlar ve bazı özel ilaçlar sadece eczanelerde satılır. yani biz ne mecburuz zaten eczacıyı beslemeye ne yapıyor ki dediğim gibi onun raftaki ilacı bana vermesine kaç para sayıyorum ben zaten doktor nasıl kullanıcağımızı söylüyor. birde havalı olmuyorlarmı çoğu sanki kendisi hem ilacı yapmış hem tıp okumuş gibi konuşuyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

Aç insanımız yok zaten. tüm millet almış eline buzlu badem dolanıyor 70 milyonun alayı elit tabaka onun için eczanelerde çalışanlarında bu paraya ihityacı yok yine süpermarketler kazansın. Adamlar koymuş kasiyeri milyontane ürün satıyor zaten bakkallar öldü gitti şimdide eczaneler adamlar ne yapcak kalfalar çıraklar o diploma için kıçını yırtıp okuyanlar... Yazık....

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

Destekliyorum..

Merhabaaaaa
Toplam Hit: 4907 Toplam Mesaj: 46