İlginç İcatlar....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    Sıradışı Otomobil Lastiği!

Michelin firması tarafından tasarlanan bu sıradışı otomobil lastiği sayesinde lastiğin patlama derdinden kurtulacaksınız. İçinde hava yada herhangi bir patlama yaratabilecek yapıda olmadığı için yolda kalma şansını en aza indiriyor
    Anahtarlığınız Denize Düşerse Ne Yaparsınız?

İşte bu soruya verilecek en iyi yanıt Key Buoy!

Vapurda, teknede yada deniz seyehatiniz sırasında denize düşürdüğünüz anahtarınızı bu anahtarlık sayesinde elinizle koymuş gibi bulacaksınız.

Anahtarlık, içerisinde gizli olan, 47 santim uzunluğunda, şişen, parlak turuncu renkli, bir tüp sayesinde suya düştüğünde su yüzeyinde kalmayı becerebiliyor. Tüp şişerek açılıyor ve 30 saniye içinde su yüzeyine çıkıyor. Tüp 120 gram ağırlığı kaldırabiliyor bu sebeple sadece anahtarlarınızı değil yükte hafif parada ağır eşyalarınızıda güvenceye alabiliyor.
    USB Kol Saati

Gembird F-Watch FW2-2048MB (2Gb) USB2.0, Siyah Okuma hızı 2000kb/saniye,
    Yazma hızı 1250kb/Saniye USB 2.0, Su geçirmez, 98SE, XP, Me, Mac ve Linux destekli,
    diğer USB cihazlar gibi windows 2000'de kullanırken dikkat edin.
    nternete Bağlanabilen Şemsiye

Japonlar teknolojide dur durak bilmiyor. Bu kez sıra şemsiyelere geldi. İnternete bağlanabilme özelliğine sahip olan bu şemsiye wireless yani kablosuz internet sistemiyle çalışıyor. Yağmurlu bir günde dışardasınız ve canınız o anda internete bağlanmak istedi. Güncel%20Teknoloji%20HaberleriArtık çoğu semtlerde kablosuz (wireless) internet bağlantısını olduğunu biliyorsunuz. Ancak yanınızda şemsiyenizden başka bişey yok. İşte burda devreye "Pileus" giriyor. Görüntü şemsiyenin iç kısmına yansıyarak internete bağlanabiliyor, video oynatabiliyor yada fotoğraf gösterebiliyorsunuz. Ancak üzülerek söylemeliyiz ki "Pileus" adı verilen bu şemsiye henüz şatışa çıkmadı.
    Hijyen günümüzün sorunu. Bir kullanımlık ve hijyenik şartları yerine getiren ürünler revaçta..Ve işte tek kullanımlık sabun.. 18 metre boyunca mükemmel temizlik. 3-4 cm koparın ve kullanmaya başlayın. Bitkisel bazlı rulo, kullan at sabun.
    Geçebileceğiniz şekilde açılabilen otomatik kapılar..Yatay çubukların uçlarında bulunan sensörler sayesinde çubuklar geçeceğiniz kadar açılıp, ısı yalıtımında yüksek başarı sağlıyorlar
    Yorucu bir günün ardından işten çıktınız ve eve gitmek için trene yada metroya bindiniz. Sallatınında yardımıyla gözleriniz kapanmaya başladı. Ani fren durumunda başınızın öne düşüp zara görmemesi için bir icat.

Penguen şeklinde tasarlanmış bu zaman ayarlı alet aslında bir çay zamanlayıcısı. Demlik poşetinizi çay bardağında ne kadar tutacağız konusunda size yardımcı oluyor. Zamanı kendinize göre ayarlayıp poşetin ipini penguenin ağzına takıyorsunuz. Süre sonunda otomatik olarak demlik poşetiniz fincandan çıkıyor :) Eğer demlik poşeti bardakta unutup çayınızın tadının acı olmasından şikayet ediyorsanız bu tasarım tam size göre.

Yan tarafta resmini gördüğünüz bu cihaz şeffaf bir tost makinası. Evet yanlış duymadınız. İki yanı cam olan bu tost makinasında kızarttığınız ekmeyin bronzlaştığını an ve an izleyebilirsiniz

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek

Key Buoy saçma olmuş denizde anahtarın nerde olduqunu görsen girip yüzüp alcan sanki :D aslında iyide bok atmaya yer arıom :D beden şekline göre açılan kapı,penguen çok iyiymiş :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Adam gibi Geleni Isı Yalıtımı Sağlayan Kapı gerisi pek Cızırtı canım.

Fiyatıda Makulse Tam Fakir Adam işi, Canım Kışın Sobadan Kazanç Sağlar. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    Anahtarlığınız Denize Düşerse Ne Yaparsınız?

İşte bu soruya verilecek en iyi yanıt Key Buoy!

Vapurda, teknede yada deniz seyehatiniz sırasında denize düşürdüğünüz anahtarınızı bu anahtarlık sayesinde elinizle koymuş gibi bulacaksınız.

Anahtarlık, içerisinde gizli olan, 47 santim uzunluğunda, şişen, parlak turuncu renkli, bir tüp sayesinde suya düştüğünde su yüzeyinde kalmayı becerebiliyor. Tüp şişerek açılıyor ve 30 saniye içinde su yüzeyine çıkıyor. Tüp 120 gram ağırlığı kaldırabiliyor bu sebeple sadece anahtarlarınızı değil yükte hafif parada ağır eşyalarınızıda güvenceye alabiliyor.

İstanbul vapurunda karşıdan karşıya geçerkenem anahtar düştü. eğilip kim laıcak lan o anahtarı :) 
    anca balığa ava filan gideicen kendi teknen olucak o saman işe yarar :) 

Living Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

ben arabanın anahtarıyla denize girdim. sonra aklıma geldi anahtar. çıkardım bi baktım çalışmıyor :D 3-4 gün pas temizledik :D

yani o anahtarı denize düşürsen bi boka yaramaz :D çinki bozulmuş olacak çoktan :D 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı:
    -----------------------------

ben arabanın anahtarıyla denize girdim. sonra aklıma geldi anahtar. çıkardım bi baktım çalışmıyor :D 3-4 gün pas temizledik :D

yani o anahtarı denize düşürsen bi boka yaramaz :D çinki bozulmuş olacak çoktan :D

en azıdan kapıyı açıp kontak basabilirsin dimi :) 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR_ip
    TR_ip's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı:

Sen iyi gene anathtarla girmişsin :D ben Nokia 6280 ler yeni çıkms ve almışm havuza gittik arkadaslarla :D En son Havadayken cebimde telefonun olduğu aklma geldi :D zaten ordan sonra kurtulusum olmadi :D telefon zaten direk sizlere ömür :( :'( :D Anahtar olduuna şükret :P :D

Kontakt : TR_ip@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek

tren vb şey için hazırlanan şapka mükemmel olmuş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    su otobuste trende uyuklarken kafayi carpmamak icin dizayn edilmis oaln aleti cok komik yaa... bide onumu tasacazyanimizda :D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmetguveli
    ahmetguveli's avatar
    Erkek
    saat,lastik,şemsiye  favorimdir:)

Senden mehcur iken düştük Diyar_ı Liseye Not yine gösterdi hüsran hüsran üstüne Ahmet Güveli
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek

Siz ilginç icad gömişsiniz:D

google>görseller>sihni sinir daha ne diyim:)

Kod yazmakla adam olunmaz:D
Toplam Hit: 3097 Toplam Mesaj: 19