folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İmam Ve Allah..

İmam Ve Allah..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek

tyler371

karıştırdın be ortalığı 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek

gördüğüm kadarıyla aranızda hala akp'nin yalanlarına inananlar var. benim dinim dünyanın en güzel dinidir, ama bu adamların dini suistimal ederek yaptığı rantları hala savunanlar var. tamam adamlar medyayı ele geçirdiler hiçbir şeyi sağlıklı olarak öğrenemiyoruz (hatta şehit haberlerini bile yasaklamışlardı, hanginizin içi acımadı? hanginiz isyan etmediniz içten içe??) ama sen aklını başına alıp şöyle adam gibi düşünürsen gerçekleri çok rahat anlayabilirsin. senin burda yapman gereken gözü açık ve tuttuğunu koparan bireyler yetiştirmen. öyleki yetiştirdiklerin insanlar seni bile beğenmez duruma gelmeliler, onların dünyadan haberleri olmalı. kavgaları olmalı. kavgası olmayan insan maymundan farksız değil midir?? karadeniz otobanını 2 ayda yıktılar... hiçbi gazete bunu yazmadı.. ben karadenizde bi okulda okuyorum ülkemizin en güzel yoluydu orası. hiç bir gazete yazmadı, halk bilmem neresini kaldırıp bi valiliğe kadar yürümedi.. hepsi koyun bunların . kusura bakmayın ama siz koyun oldukça sütünüzü alan çok olur.... haydi kalın sağlıcakla..!!!

not: tuğrulbaba ban yemiş, gördüm çok üzüldüm, bilseydim wallahi açmazdım konuyu. kusura bakma tuğrulbaba büyüğümsün, senin ellerinden, senin yaramazlarında gözlerinden öperim.

not2: kimse üzerine alınmasın sadece müridler için değil sokaktaki cahil adamıda hedef alarak yazdım bu postu. içimde uktedir, düşüncelerimi paylaşayım dedim sizlerle. sizler benim abilerim kardeşlerimsiniz sizinle değilde kiminle paylaşayım?

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Süper olmuş :)

Şimdi bazıları seni kafirlikle suclayacaktır ama :)

Haha ha ha tepki oluşmadan etki oluşturmuşsun buda bana göre komik.Gerçi burda kafirlikle itham edilecek bir tavır durum vs. yok ama işte laf olsun :D

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Çoook güzel lan hajı çook hoşuma gitti gerçekten tebrik ederim seni afferim sana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    TuğrulBaba nın dediklerine aynen katılıyorum.
    Biz Karahanlılardan beri islam dinini yaşayan Türkleriz. İslam dinine en büyük destek bizim sayemizde(Türklerin) olmuştur. Arapların vs gtünü çok kolladık. Bizim sayemizde islam yayıldı, tanındı. Peygamberlerimizden sonra islama en büyük destek Türklerden gelmiştir. Yani Türkler, İslam dinini kabul etmişlerdir. göktanrı inancımıza da benzediği için. Türkler, müslümandır yani.
    Kalkmış 16-18 yaşındaki herif dinime laf ediyo, kimlik arayışları içinde savrulurken her dolmuşa gelyo mal mal şeyler söylüyo. Siz ne zannettiniz islam dinini? Siz kimsiniz ki?!
    Türban takan yobaz, gerici, cahil midir? Laiklik nedir? isteyen istediğini yapar arkadaş. İnanan inanır, inanmayan inanmaz. Ama saygı gösteriri 2 taraf. Atatürk türbanı yasaklamadı ki. Türban takanlara niye değişik gözle bakılıyo. Biz nerede yaşıyoruz la.
    Çanakkale savaşında cepheye yardım eden annelerimizin başörtülü değil miydi? 2 Tarafta da yobazlar var. Birisi dinle uğraşana yobaz, gerici, cahil der, benim inancım kendime, Alahla kul arasına kimse girmez der. Diğer taraf da başı açık olana dinsiz gözüyle bakar vs. Ama görünen o ki dinini yaşayan insalrı hor gören taraf daha fazla. Yazmam böyle konulara genelde ama artık yeter yani.
    bi insan ezik olmasın işte...

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek
    arkadaşım kimsenin başı örtülü kadınlara yobaz gözüyle baktığı falan yok.. bu durumu bu kadar basite indirgeyemezsin.. indirgersende cevap alamazsın öyle yazdığınla kalırsın... sen sanıyomusunki türbana karşı çıkanların arasında annesinin başı örtülü olmayan kimse yok?? sanıyomusunki aralarında hiçbiri namaz kılmıyo?? böyle bişey yok!! biraz kitap okuyun ufkunuzu genişletin.. cahil insanlar gibi konuşmayın...

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    tyler371 bunu yazdı:
    arkadaşım kimsenin başı örtülü kadınlara yobaz gözüyle baktığı falan yok.. bu durumu bu kadar basite indirgeyemezsin.. indirgersende cevap alamazsın öyle yazdığınla kalırsın... sen sanıyomusunki türbana karşı çıkanların arasında annesinin başı örtülü olmayan kimse yok?? sanıyomusunki aralarında hiçbiri namaz kılmıyo?? böyle bişey yok!! biraz kitap okuyun ufkunuzu genişletin.. cahil insanlar gibi konuşmayın...
    yazdığımla kalayım önemli değil. İllaki cvp vermek zorunda değiller. Okuyan okusun. Cahil gibi konuşan da sensin. Zaten bu aralar çok filozof, bilgin, genel kültürlü insanlar türedi. Ayrıca türbana neden karşı çıkıyosun ki? Herkes dinini yaşamakta özgürdür. İsteyen istediği tür kapanır. Üniversiteye çarşafla girilmesine ben de karşıyım. O olmaz yani. Hem güvenlik için hem de pek uygun olmaz oraya, saçma olur. Ama türbanın nesi var?

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Tartışmanın bu boyuta ulaşmış olmasının tek nedeni, hikayede bazı karakterlerin değiştirilmiş olması.  İmam gibi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    bin kere lanet olsun bu ülkeyi bölmeye çalışanlara..nasıl bir toplumuz biz, kimse kimsenin fikrine saygı göstermiyor! üç beş tane konu belirlemiş zamanında hainler 40 yıldır aynı paradoks. SAĞCI, SOLCU, TÜRBANCI, DİNCİ, LAİKÇİ.. niye kutuplaştırılıyoruz neden böyle sıfatlara büründürüldük. insanlar hala bunalmadı mı birbiriyle bu bölünmeci kavramlar için kavga etmeye? nezaman biter bu paradoks? televizyonu açıyorum aynı tartısmalar, radyoyu acıyorum aynı, tahribata giriyorum aynı? şizofren olmaktan korkuyorum.

All is well
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek
    NighT-7 bunu yazdı:
    tyler371 bunu yazdı:
    yazdığımla kalayım önemli değil. İllaki cvp vermek zorunda değiller. Okuyan okusun. Cahil gibi konuşan da sensin. Zaten bu aralar çok filozof, bilgin, genel kültürlü insanlar türedi. Ayrıca türbana neden karşı çıkıyosun ki? Herkes dinini yaşamakta özgürdür. İsteyen istediği tür kapanır. Üniversiteye çarşafla girilmesine ben de karşıyım. O olmaz yani. Hem güvenlik için hem de pek uygun olmaz oraya, saçma olur. Ama türbanın nesi var?
    bilip bilmeden konuştuğun nasıl belli, ben türbana karşıyım dedimmi? bi baştan oku bakalım yazdıklarımı.. haklısın senin gibilerden çok türedi son günlerde!!

Toplam Hit: 9425 Toplam Mesaj: 77