İnanç Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_gss
    emre_gss's avatar
    Erkek

Ya az önce okduğum bir konuda yine şu tartışma çıktı.İnanlar/inanmayanlar..Başlık açma gereği hissettim..
    Öncelikle bu başlık ve altında yazdığım cümleler..Bir tarafı savunma için yazdığım yazılar değildir.

Doğrudan konuya giriyorum..

Şu ateist arkadaşlara nie laf atıyorsunuz.Ben Allaha sonuna kadar inancı olan birisiyim..Ve varlığına çoğu kez şahit oldumki olanlar mucize değildi.

Herneyse.. Kısaca bırakın artık şu arkadaşlara sataşmayı..SİZENE YA SİZENE BEEE SİZENE diyesim geliyor (Her 2 tarafada)...bırakın insan özgürce biliği şeyi yaşasın..karışmayın..''öküz'' (birisi öküzle aramızdaki farkı anlatmaya çalşmış ya)  gibi olmuş herkez, neyi anlatmaya çalşiyorsunuz birbirinize.

Karışmayın kimseye isteyen ot'a da tapar Allaha'da..isteyen hiçbirşeye tapmaz..Allah (inananlar için)/ Evren (inanmayanlar için)  bir beyin yaratımış bizlere..Bunuda herkez kendi içinde doğru olanı bulsun diye..Dikkat EDİN kendi içinde..Dünyada 2 beyin yok ki..ya ona inanalım ya ona diye.

Sen inanıyosan inan..diğeri inanmıyorsa inanmasın..

Bakıyorum inanmayanlara karşı böyle bir öfke bir şey.Diğer taraftanda kucuk düşürücü şeyler sarfediliyor bu tarafa..Ama bir yandanda o kişiyle gülüp eğlenebiliyorsun..onun ateist olduğunu bilmediğin zamanlar..veya İnançlı olduğunu bilmediğin zamanlar..

Burası önemli:
    İnanç Herkezin içinde olan birşey..Sen tutup (biz inanlar olarak) ona doğru yolu göstercem diye bir hakkımız yok..''Doğru yol'' dediğimiz kavram sadece inancı olanların kendi aralarında gösterdiği şeylerdir..Onun dışında inanmayanların ''doğru yol'' kavramı faklıdır.Onun aklı yokmu..var ki ..araştırmış ve kendince doğru yolu bulmuş.

Bana birisi savunduğum fikri eleştircek..SANANE LAN s*kt*r git derim..o arkadşlarında bu çıkışına hak veriyorum.
    Kimsenin kimsenin üzerine gitmeye hakkı yok..Tam tersi diğer arkdaşlar içinde geçerli...Sizinde Hattiniz değil bu işler...

Beyninizin kullanabildiğiniz yüzde 6 sı 7 si ile..ve bu yüzdenin içinde yüzde 90 ınını boş işlere harcayan kişiler içinde kalan yüzde 10 luk akılla bazı şeylere çözüm üretmektende vaz geçin..

Bu lafım bende dahil olmak üzere herkez için..

Şu dünyada ortalama 50-80 YIL daha yaşıyacağız.yoksun ya 100 yıl sonra çürümüş toprak olucaksın.
    -Gözlüklü sende yoksun
    -Şişko sende
    -Ve sen karnı acıkmış olan
    -Ve sen saçını kestirmeye karar veren
    -Ve sen yeni site açmaya hazırlanan
    -Ve sen çok para kazanacağım görürsünüz diyen.
    -Ve sen az önce sevdiği arabanın Sadece resimlerne bakmış olan.Yoksunuz

Milyarlarca yıldır varolan bu oluşumda ne kadar kısa ömrümüz var..

Rahat bırakın HER insan Şu ŞANS ın tadını çıakrsın.

hadi eywallah. . .

yorgun senarist .]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

iyi de abi insanların kavga etmekten başka işi yok :S napsın ona da karışmamak lazım yani..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

Folklorik olarak saygım var ama sana tapamam totem.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

NovalgiN bunu yazdı:
    -----------------------------

Folklorik olarak saygım var ama sana tapamam totem.

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_gss
    emre_gss's avatar
    Erkek

SUPERBICO bunu yazdı:

iyi de abi insanların kavga etmekten başka işi yok :S napsın ona da karışmamak lazım yani..

ii karışmam o zman..suç işledim..tüh..

yorgun senarist .]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Ateistlere niye laf atılır çünkü hala yüksek orandaki insanlarımızın gözündeki ateist portresi şu şekildedir.

-Ateist isen kötüsündür.

-Ateist isen küfürbazsındır.

-Ateist isen merhamet yoksunusundur.

-Ateist isen yetimi itip kakarsın.

-Ateist isen ..... vs. vs.

Oysa ki ateistliği kötülük ile bağdaştırmak buram buram yobazlık kokan,anti özgürlük kokan bir düşüncedir.

Kötü şeyler yapmanızı tek başına aklınızla engelleyemeyip, dini kurallara bağlı ipler sizi frenliyorsa, zaten 2. bir düşünce veyahut şahıs tarafından yönetilmeye açıksınız demektir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

Topluma hakim olan öfke her yerde kendini belli ediyor, önüne geçilemez.

Aynı dinin mezhepleri arasında bile soğukluk oluyor hocam (alevi sünni olayı değil şii sünni vs olayları) inananlarla inanmayanlar nasıl birbirine saygı göstersin...

Ben şahsen inanmayanlara sadece acırım. Ama bazıları var ki inananlarla, inandıklarıyla dalga geçmek için yaşıyor sanki. İşte öylelerini görüp de deli olmamak mümkün değil.

Mesela yurt dışında inançsız biri, oruçlu olduğunu bildiği müslümanın önünde yemek yemekten çekinebiliyor. İlginç ama çok görülen bişey. Tamamen karşıdaki insana saygıdan kaynaklanıyor.

Bizde, özellikle müridler arasında ise pek yok gibi. Bizim ateistlerde bir kibir bir kibir... Çoğu ölünce çürüyüp parçasının bile kalmayacağını unutmuş "En mükemmel, en üstün benim" havasında.

İnananarın ise bir kısmı yobaz. Herkesi inandırmaya çalışıyorlar ısrarla, nasip meselesini unutuyorlar.

Bu iki cins bir araya geldi mi çatışma çıkması kaçınılmaz oluyor.

Benim tek istediğim, ateistlerin inananlara sataşmamaları olmadığını düşündükleri şeyin olduğunu düşünen kişilerle alay etmeye çalışmamaları.

İnananların da, ateistleri provokasyonlarına gelmemeleri ve şiddet içerikli konuşmamaları.

Umarım höşgörü olayını yakalayabiliriz, bir gün..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:

Ateistlere niye laf atılır çünkü hala yüksek orandaki insanlarımızın gözündeki ateist portresi şu şekildedir.

-Ateist isen kötüsündür.

Oysa ki ateistliği kötülük ile bağdaştırmak buram buram yobazlık kokan,anti özgürlük kokan bir düşüncedir.

Kötü şeyler yapmanızı tek başına aklınızla engelleyemeyip, dini kurallara bağlı ipler sizi frenliyorsa, zaten 2. bir düşünce veyahut şahıs tarafından yönetilmeye açıksınız demektir.

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

bende müslüman bir insanım ama üzülerek söylüyorum ki bu forumdaki dini savunmak isteyenler çoğu zaman yetersiz kalıyor.genelde tartışmaları hep dinciler çıkartıyor. çoğu ateist arkadaş bir örnek veriyor birşey oluyor hemen dinciler dünyayı felan kurtarmaya çalışıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

şahsen yazıyı begendim ve keyifle okudum

:) mutluyum, huzurluyum
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:

-Ateist isen kötüsündür.

doğru söze ne hacet

...
Toplam Hit: 5406 Toplam Mesaj: 37