İnanç Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnsanların görüşlerine,inançlarına,saçına,başına saygı gösterilmez. İnsanların görüşlerini dile getirmesine, inançlı olup olmadığına yada hangi dinden ise onun emrettiği gibi yaşamasına,saçını kestirme kararına,kafa yapısı itibariyle sarf ettiği sözlere vs. saygı gösterilir. Ama insanlık bir türlü karşısında ki kişinin "şu şöyle bana göre" demesine saygı göstermeyi öğrenemedi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:
    -----------------------------

Mesele ne biliyor musun? Dindarların tarafsızlıktan uzak, bencil, hayatı sadece kendi dünyalarından gören insanlar olması. İtirazı olan şu aşağıdakilere yanlış desin:

Bir ateiste gidip "Allah var" dediğinde kendisine hakaret edilmiş hissetmez, iyi abi inan o zaman sen, ben inanmıyorum şu şu sebeplerden dolayı der.

Ama bir müslümana gidip "Allah yok" dediğinde kıyamet kopar, çünkü ona göre bu bir hakarettir, saygısızlıktır, şirk koşmaktır, allaha isyandır vs vs vs.

Bu yüzden adama deliler gibi saldırmaya başlar bizim mücahitler, e adam da elin adamı iki kuruşluk bilgisiyle kendine hakaret etsin diye yetiştirmedi ya kendini, gerek akıl mantık ile, gerek bundan anlamadığını düşündüğünü andan itibaren eşdeğer saygısızlık-alay vs. ile cevabını verecektir.

Kısacası ateistlerin tüm hakaret, saygısızlık, dalgaya alma vs. olarak gördüğünüz şeyleri %100 "etkiye tepki"dir. Önce siz bu adamı "hayatı boşa geçen, cehennemde yanacak hayvandan daha aşağı pis kafir" olarak görmeyi kesin, ardından da inancınıza aykırı düşünceleri saygısızlık olarak gören duygusallığınızı ve bencilliğinizi bi kenara bırakın, bakın ondan sonra ne kadar iyi dostluklar kuruyorsunuz en hayat görüşünüze ters adamla bile.

Ateist şahıs gayet sakin kendi doğrularından bahsederken "Allah yok, Kuran değiştirildi, Muhammedin söyledikleri doğru değil" dediğinde bunu "vay ak dinsizi nasıl inancıma hakaret edersin" olarak anlamayacaksın.

Yoksa sen "Allah var, Kuran hak din, Muhammedin her dediği doğru" dediğinde de o hakaret olarak anlar. Sonra vay ortamın haline.

Kardeşim sana göre yoksa yoktur bunu kıçına fener bağlayıp tepine tepine bağıra çağıra söyleme ihtiyacı neden duyulur anlamam?

Çünkü amaç tahrik etmektir, amaç vicdan rahatlatmaktır. Sana göre yoksa yok anlıyorum fakat bunu inanan birinin yanında bağıra çağıra söylemek elbetteki onur kırıcıdır karşılığını da bulur. Bu düşünce özgürlüğü kapsamınada girmez çünkü kutsal olana saldırıdır.

(Sözüm sana değil yanlış anlamıyacağını düşünerek yazıyorum)

Eğer x kişisi bunun düşünce özgürlüğüne gireceğini düşünüyorsa o x kişisine sorarım senin kutsalına aynısı yapılsa? tamam kutsalın yok mesela adam ailenden birine küfretse sonrada heheheh düşünce özgürlüğü oh ne rahat dese hiçbirimizin cevabı iç açıcı olmaz değilmi?

2. olarak neden Allah deme ihtiyacı duyar

2. cevap yine aynı çünkü amaç tahrik etmek vicdan rahatlatmak

ne bilm evrensel güç yok dese mesela veya herhangi başka bi isim emin ol tepki bu kadar sert olmaz...

İnanmıyorsan inanmazsın Hz.Muhammed'le işin ne? Ne diye saldırırsın kutsala bu insanlık suçudur...

Cevap yine aynı Tahrik etmek vicdan rahatlatmak...

İnsanların görüşlerine,inançlarına,saçına,başına saygı gösterilmez. İnsanların görüşlerini dile getirmesine, inançlı olup olmadığına yada hangi dinden ise onun emrettiği gibi yaşamasına,saçını kestirme kararına,kafa yapısı itibariyle sarf ettiği sözlere vs. saygı gösterilir. Ama insanlık bir türlü karşısında ki kişinin "şu şöyle bana göre" demesine saygı göstermeyi öğrenemedi.

1)Fikrini sormadan söylemenin delilikten başka birşey olmadığını düşünüyorum...

2)Görüşleri ve inançlarına saygı gösterilmeyeceğini tam olarak anlayamadım... Görüşü ve inancı(dinsel inanç anlamında değil) olmayan insanın boş konuşmaktan öteye geçebileceğini de zannetmiyorum..Yani herhangi bi görüşü olmayan yada bi ideolojiye inanmayan adamdan ne beklersin ki?

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Pisibaliqi bunu yazdı:

n2n2 bunu yazdı:

Mesele ne biliyor musun? Dindarların tarafsızlıktan uzak, bencil, hayatı sadece kendi dünyalarından gören insanlar olması. İtirazı olan şu aşağıdakilere yanlış desin:

Bir ateiste gidip "Allah var" dediğinde kendisine hakaret edilmiş hissetmez, iyi abi inan o zaman sen, ben inanmıyorum şu şu sebeplerden dolayı der.

Ama bir müslümana gidip "Allah yok" dediğinde kıyamet kopar, çünkü ona göre bu bir hakarettir, saygısızlıktır, şirk koşmaktır, allaha isyandır vs vs vs.

Bu yüzden adama deliler gibi saldırmaya başlar bizim mücahitler, e adam da elin adamı iki kuruşluk bilgisiyle kendine hakaret etsin diye yetiştirmedi ya kendini, gerek akıl mantık ile, gerek bundan anlamadığını düşündüğünü andan itibaren eşdeğer saygısızlık-alay vs. ile cevabını verecektir.

Kısacası ateistlerin tüm hakaret, saygısızlık, dalgaya alma vs. olarak gördüğünüz şeyleri %100 "etkiye tepki"dir. Önce siz bu adamı "hayatı boşa geçen, cehennemde yanacak hayvandan daha aşağı pis kafir" olarak görmeyi kesin, ardından da inancınıza aykırı düşünceleri saygısızlık olarak gören duygusallığınızı ve bencilliğinizi bi kenara bırakın, bakın ondan sonra ne kadar iyi dostluklar kuruyorsunuz en hayat görüşünüze ters adamla bile.

Ateist şahıs gayet sakin kendi doğrularından bahsederken "Allah yok, Kuran değiştirildi, Muhammedin söyledikleri doğru değil" dediğinde bunu "vay ak dinsizi nasıl inancıma hakaret edersin" olarak anlamayacaksın.

Yoksa sen "Allah var, Kuran hak din, Muhammedin her dediği doğru" dediğinde de o hakaret olarak anlar. Sonra vay ortamın haline.

Kardeşim sana göre yoksa yoktur bunu kıçına fener bağlayıp tepine tepine bağıra çağıra söyleme ihtiyacı neden duyulur anlamam?

Çünkü amaç tahrik etmektir, amaç vicdan rahatlatmaktır. Sana göre yoksa yok anlıyorum fakat bunu inanan birinin yanında bağıra çağıra söylemek elbetteki onur kırıcıdır karşılığını da bulur. Bu düşünce özgürlüğü kapsamınada girmez çünkü kutsal olana saldırıdır.

Hoca anlamamışsın işte diyoruz ki "Allah yok" demek hakaret değil, senin "Allah var" demen kadar normal bir şey.

Senin mantığınla düşünürsem ben de derim ki "ulan ben her gün günde beş kere "Allah vardır birdir vs" gibisinden şeyleri bağıra bağıra söyleyen bir adamı dinlemek zorunda mıyım (ezan)?" Ben de ezanı hakaret olarak kabul edeyim o zaman, benim düşünceme ters çünkü, bu ne kadar saçmaysa senin ateistin kendi düşüncesini bağıra çağıra duyurmasını hakaret olarak görmen o kadar saçma. Böyle ota boka kırılırsanız şeriat ülkesinden başka yerde yaşayamazsınız, (ki bi çoğunuzun hayali o zaten de neyse), madem bir arada yaşamaya karar vermişiz şu toplumda duygusallığı ve sadece kendi açından bakmayı bi kenara bırakıcaksın arkadaş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Özgürlük olarak gördüğün şey ataistlerin inançlarına karışmamak , aynı şekilde bir Tanrı'ya inanana karışmamak. Ona bakarsan bir inanç sistemini de eleştirmek özgürlüktür.  Ancak bu her iki inanç sisteminin de reddettiği bir olgudur.

İki tarafta eğer birbirlerine saldırmazlarsa varlık nedenlerini kaybederler.

Bu sebeple dinler-arası veya dinsiz-dindarlar arası savaş olmuştur, oluyordur, olacaktır da.

Ama bireysel olarak kimsenin kimseye sataşmasını bende doğru bulmuyorum. Benim Yahudi, Gregoryan Ermeni, Mahmut Hoca Cemaatinden de arkadaşlarım var. İnsanların kalplerini kırmamak lazım başka dindense veya dinsizse , herneyse.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Dini inanç/inançsızlık, kişisel görüşler konusunda fikir belirtmem.

İsterse ineğe ata tapsın umrumda olmaz.

Fakat; ateist görüşünde olanların açtıkları konulara dikkat etsinler.

Düşüncelerini tahrik ederek, başkalarına laf atarak aktarıyorlar.

Genel olarak burada tartışılan şey bu: "Ben ateistim siz inananlar gerizekalısınız"

Bu eyleme devam ederseniz tepki alırsınız doğal olarak. Bu yüzden başkalarını katmadan kendi düşüncelerinizi tartışmalısınız.

Kavga ve görüntü kirliliği olmaz böylece.. ki böyle konular ilgimi çekmediği için bakma gereği duymuyorum o ayrı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Bir inanmışla bir inanmamış arasında her zaman fark vardır.İnanmış biriyle inanmaış birini her zaman kolaylıkla ayırt etmek mümkün.

İnşallah onlarında kalbi iman nuru ile dolar.

Çok şükür müslümanız.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nirvana1912
    nirvana1912's avatar
    Erkek

omerelili bunu yazdı:

Bir inanmışla bir inanmamış arasında her zaman fark vardır.İnanmış biriyle inanmaış birini her zaman kolaylıkla ayırt etmek mümkün.

Çok şükür müslümanız.

her zaman kolaylıkla ayırt etmek nasıl oluyor ben anlamadım tam orasını?Biraz daha açarsan sevinirim.

Anlayamazsınız...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

omerelili bunu yazdı:

Çok şükür müslümanız.

Fark neymiş hoca onu da söyle bi zahmet.

Her Hakkım Saklıdır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ateistler ve Müslümanların, bu ateist - Müslüman tartışmasına bakış açıları bana göre şu sekildedir.

Bu yazıda müslümanları "ARI" olarak ele alalım.. Ateistleri de yuvaya çomak sokan kişiler olarak.

Hiç bir müslüman sokaklara cıkıp köşe bucak ateist arıyım da şunu müslüman yapayım diye düşünmez.. Ateistler müslümanları kendilerine bile bile düşman ettiler..Çünki rahat durmadılar,müslümanlara kutsal gelen ne varsa dalga geçtiler alay ettiler küfür ettiler. Müslümanlar da inançlarına,inandıklarına laf ettircek değiller pek tabi.

Ortada bi durum yokken gidip yuvaya,müslümanların kutsal bulduğu şeylere dinine vb. sine laf ederek çomak sokan ateistlerin kendisidir.

Sonra küfür yemek, ndn yobazlık olsun anlamadım. Bknz : kendi kaşınmak.. Ki forumda da bir cok örneğine sahit olduk..durduk yerde Hz.Muhammede hakaretler eden konular açıldı, sonra islam dini şu yönden eksik konuları acıldı, Vb. çok konu var böyle.. Herseyden önce ateist cemaati müslümanları yada inandıklarını yadırgadılar da sonra yobaz damgası vurdular sonra isimlerini örümcek beyinli koydular.. Onlara düşmediği halde üzerlerine vazife olmadığı halde.

yani sen bi müslümanın inancına yada inandıklarına durduk yere hakaret etmezsen,tabirimi caiz görün ama duran yuvaya çomak sokmazsan kimsede gelip senin neye inandıgına karışıcak yada sana düşmanlık beslicek diil. Aslında yazıcak çok şey lazım da.. okuyup anlayacak adam lazım.  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

emre_gss bunu yazdı:

TorNaVida bunu yazdı:

Madem sen inançlı bi insansın bunlarıda bilmen lazım ALLAH ın dinin yayman lazım senin gibi düşlünseydi ilk müslümanlar biz inanıyoruz gerisinden bizene deseydi şuan sende müslüman olmazdın.Eğer müslümansan dinini islamiyeti  güzel yolla anlatmalısın insanları teşvik etmelisin ama kimseyide zorla müslüman yapmazsın

Bak arkdaşım..O zmanla bu zman bir değil..O yıllarda insnalar cahildi..şuan öylemi..şu laf atan insnaların çoğu ..şurda şu teknolojiyi kullnıyor..Elinin altında internet..Ve sayamayacağı kadar çok kitap var..

Din o zmanlar insanlar aracaılığıyla neden yayılıyordu..

-internet mi vardı
    -kütüphane mi vardı

Ya Allah aşkına doğru düzgün kağıt yoktu ..Ayetler kürek kemklerine yazıldı..

Ama şu anda durum farklı..insanın belirli aralıklarla kulağına gelen ezan var...Tv lerde karşısına çıkıyor..Merak eden adam araştırır..Ki nitekim bu insanlar araştrmış ve böyle bir yolu seçmiş arkdaşlardır..

Ve bu laf anlatmaya çalıştığın kişiler kaç yaşlarında???.Engelliler hariç hepsinde düzgün çalışır beyinler var.Her insan seçim hakkını kullanmalı

Ben din güzelce anlatılmasın DA demiyorum dikkat edersen.. Karşlıklı kimsenin haddine olmayan satşmalar olmasın..

Bilmem anlatabildim mi..

Anlatabildin ama eger müslümansan dinini yaymak sana farzdır.Güzelbi dille dinini yaymalısın ateist dediğin bi insanda yaradanın kulu onu doğru yola cekmek hak dinine cekmek sana fazrdır.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
Toplam Hit: 5435 Toplam Mesaj: 37