folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İngiltere AB'den Ayrılır Mı? Ayrılırsa Ayrılmazsa Neler Olur?

İngiltere AB'den Ayrılır Mı? Ayrılırsa Ayrılmazsa Neler Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

30 yıllık hayatım boyunca ingilizler'den hep nefret ettim sakin duran sudan korkacaksın ibnelerin her işte parmağı var

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

İngiltere ayrılıyorsa vardır bunda bi iş :) 

Hocam, @Austen ' in dediği gibi ; ''Tek para politikası, bazı ülkelerin üreten bazılarının da beslenen olarak belirlenmesi vb. sebeplerle birlik içten içe zaten belirli bir hiyerarşiye sahipti.''

Üretenler artık beslenenleri beslemek istemiyor. Ayrıca bu ayrılığın sebebini %50 ekonomik %50 sınır güvenliği olarak düşünüyorum.Son zamanlarda Avrupa vize serbestisinden inanılmaz rahatsız gibi görünüyor.

TBT'ye Not : Sadece şahsi fikirlerim,doğru olmak zorunda değil. 

Kendinize göre antitezlerinizi uygun bir dille ve iğnelemeden anlatırsanız seviniriz. 

KILICH tarafından 24/Haz/16 10:24 tarihinde düzenlenmiştir

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

artık ab ' nin çöküşü tescillendi. ingiltere ekonomisi kısa bir süre sonra canladığı vakit avrupadaki tüm devletlerde ab karşıtı partiler güç kazanacaktır. bu asla önlenemeyecek bir süreçtir.

ki zaten ben avrupadaki bu dominonun öncüsünün de fransa olacagı kanısındayım. fransa'sız da bir ab düşünülemez.

bize etkisi olur mu. olur amk nasıl olur. doğu ve güney sınırımız tamamen açlarla çevrili. şimdi balkan sınırlarımızda açlarla çevrilicek. 

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeverSayNever
    NeverSayNever's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa Birliği'nden (AB) çıkış kararı (Brexit) ile sonuçlanan referandum sonrası "istifa ettiğini" açıkladı.

Bana göre AB üyelerindeki diğer ülkelerden bir kaçı tehtid etti ya ingilterede her yeri patlatırız vs. yada istifa edersin dediler. Adamda mecburen istifa etti. Şimdi diğer ülkeler AB nin dediğini yapacak bir başbakan getirecekler başa :) 

Asla Asla Deme. . .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AB falan değil de biz fena çöküyoruz. Hem insani açıdan, hem ekonomik açıdan.

Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor, tecavüz ediyor, yol vermediği için silahla vuruyor, farklı düşünceleri benimsediği için nefret ediyor.

Kimse de hoşgörü kalmamış. Hayatlarımız sürekli birilerini eleştirmek ve kendimizle ilgili sorunlarda bahane üretmek üzerine kurulu.

Ekonomik anlamda ellerindeki kartları alsalar, 10 günden fazla yaşayamayacak insanlarımız var. Buna rağmen egolarımızın kölesi olmuş vaziyetteyiz.

Herşeye haddinden fazla vergi ödüyoruz. Devlet halkına çalışmak yerine halk devlete çalışıyor.

Üstüne yetmez gibi bir sürü ne olduğu belirsiz insanlar ülkeye elini kolunu sallaya sallaya giriyorlar.

Yollarda abartısız adım başı birileri çeşitli dillerde para dileniyor.

Ve bizler bütün bu olan bitenlere rağmen hala starbucks da lattemizi içebiliyoruz. 

Bakalım ne zaman iflas bayrağını çekeceğiz.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orheyn
    orheyn's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

AB falan değil de biz fena çöküyoruz. Hem insani açıdan, hem ekonomik açıdan.

Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor, tecavüz ediyor, yol vermediği için silahla vuruyor, farklı düşünceleri benimsediği için nefret ediyor.

Kimse de hoşgörü kalmamış. Hayatlarımız sürekli birilerini eleştirmek ve kendimizle ilgili sorunlarda bahane üretmek üzerine kurulu.

Ekonomik anlamda ellerindeki kartları alsalar, 10 günden fazla yaşayamayacak insanlarımız var. Buna rağmen egolarımızın kölesi olmuş vaziyetteyiz.

Herşeye haddinden fazla vergi ödüyoruz. Devlet halkına çalışmak yerine halk devlete çalışıyor.

Üstüne yetmez gibi bir sürü ne olduğu belirsiz insanlar ülkeye elini kolunu sallaya sallaya giriyorlar.

Yollarda abartısız adım başı birileri çeşitli dillerde para dileniyor.

Ve bizler bütün bu olan bitenlere rağmen hala starbucks da lattemizi içebiliyoruz. 

Bakalım ne zaman iflas bayrağını çekeceğiz. 

Her şey'in özeti burda! 

Ek olarak: Dünyada ne olursa olsun biz hep zararlı çıkarız. Türk milletinin dünyadaki gelişmelere tepkisi hep - yönde olmuştur!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    NeverSayNever bunu yazdı

İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa Birliği'nden (AB) çıkış kararı (Brexit) ile sonuçlanan referandum sonrası "istifa ettiğini" açıkladı.

Bana göre AB üyelerindeki diğer ülkelerden bir kaçı tehtid etti ya ingilterede her yeri patlatırız vs. yada istifa edersin dediler. Adamda mecburen istifa etti. Şimdi diğer ülkeler AB nin dediğini yapacak bir başbakan getirecekler başa :) 

Alakası yok.

David Cameron zaten seçimler sırasında başa geçersem AB'den çıkma oayını referanduma götreceğim demişti. Yani bir nevi seçim vaadi idi adamın.

Başa geçtikten sonra da sözünü tuttu (Tabi biz bu seçim vaadlerinin tutulmasına yabancıyız)

Halk oylamasında çıkma kararı çıktığı için de, çıkış müzakerelerini yönetecek yeni bir hükümet kurulması için istifa etti. Çünkü kendisi AB'de kalmayı destekliyordu.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

ingilizceniz varsa burada bütün + - lerini anlatıyor

https://www.youtube.com/watch?v=iAgKHSNqxa8

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

artık ab ' nin çöküşü tescillendi. ingiltere ekonomisi kısa bir süre sonra canladığı vakit avrupadaki tüm devletlerde ab karşıtı partiler güç kazanacaktır. bu asla önlenemeyecek bir süreçtir.

ki zaten ben avrupadaki bu dominonun öncüsünün de fransa olacagı kanısındayım. fransa'sız da bir ab düşünülemez.

bize etkisi olur mu. olur amk nasıl olur. doğu ve güney sınırımız tamamen açlarla çevrili. şimdi balkan sınırlarımızda açlarla çevrilicek. 

tüm açlar türkiyeye gelsin abi
    bizi başka ne adam edebilir ki ?

ama şimdi bu ingilizler çıktı ya.. birlik dağılsın yada dağılmasın artık fark etmez, işleri bitti..
    bence tüm avrupa ülkeleri ilerde kendi yağında kavrulur hale gelecek çünkü ne sömürülecek nede keşfedilecek türde kaynak yok..
    ortadoğuda resmen terör ögrütleri üzerinden dünya savaşı yapılıyor, kimin elinde patlarsa fatura ona bağlanacak..
    gelelim amerika, eğer trump öküzü başkan olursa bu işin sonu çıkmaza gider çünkü amerikanın bu hayvanı kaldırabilecek gücü olduğunu sanmıyorum
    vay be ne dünya ama :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    DevilKingtr bunu yazdı

30 yıllık hayatım boyunca ingilizler'den hep nefret ettim sakin duran sudan korkacaksın ibnelerin her işte parmağı var

Geçen bir video izliyorum. Bir adamı sahneye aldılar gösteri için.

" sen ne sevimsiz duruyorsun" dedi sunucu.

Adam " ben ingilizim " dedi.

Herkes güldü. " Haaa tamam o zaman " dediler. :)

Kendileri de diğer milletlerde bilir ki ingilizler dünyanın en düzenbaz sevimsiz insanlarıdır. 

Sizce ab nin yok olması bize etkisi ne olacak? 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 6014 Toplam Mesaj: 47
ingiltere avrupa birliği