folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Inşaat Kazası En Az 10 Ölü- Bu Ülkede Can Ne Zaman Değerli?

Inşaat Kazası En Az 10 Ölü- Bu Ülkede Can Ne Zaman Değerli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

sz bide fabrikaları görün

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Allah rahmet eylesin. İş vereni korumak için isg çıkardılar. Bu kafa ile gidersek daha bunlar ne ki.

Kendi yaşadığım bir kaç örnek vereyim de anlayın zihniyeti.

bulunduğum yerde işçi arkadaşlara kask kemer takın maske giyinin diyorum ama siklemiyorlar. Şoför bile kemerini takmiyor. Şimdi burada suçlu kim? Sorumlu müdür mü? Isg mühendisi mi? Kendisi mi? Adam kendini düşünmüyor ben onu ne kadar düşünebilirim. Talimat yazıyorum işin ortasında gidiyorum hiç biri dediğini yapmıyorlar. Adam klor borusunu maskesiz değiştiriyor. O kadar kendinden emin. En son biri 27 gün komada yattı gördü ebesininkini... Bir diğeri yüksek Basınçlı hava su ile çalışıyor. Önünde halat var aşağısı 6 m yükseklik kemerini bağlamıyor. Neymiş rahat çalışamıyormuş.

Bizde zihniyet değişmesi lazım. Yasayı çıkardım demekle olmuyor. Isg sistemi kökten yanlış. Tabi amaç kodamanları korumak olduğundan çok güzel işliyor. Yeni iş sahası oluştu sözde.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ali Sami Yen Stadı'nda olan inşaat değilmiş beyler. Yanındaki residans inşaatında olmuş olay. Asansör daha hızlı çalışsın diye ayarını bozmuşlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

fıtratında var sorun yok

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Bence yapilan araastirmanin sonucunun medyaya servis edilmesini bekleyip yorumlamak daha dogru olabilir. Gerci bizim tipik olayimizdir, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ama.

Santiyelerde de biraz zaman gecirmis bir insaat muh. olarak soyluyorum, sucluya - sucsuza karar verip aforizmalar sicmadan olayin biraz aydinlanmasini bekleyelim.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    imlegend bunu yazdı

Allah rahmet eylesin. İş vereni korumak için isg çıkardılar. Bu kafa ile gidersek daha bunlar ne ki.

bulunduğum yerde işçi arkadaşlara kask kemer takın maske giyinin diyorum ama siklemiyorlar. Şoför bile kemerini takmiyor. Şimdi burada suçlu kim? Sorumlu müdür mü? Isg mühendisi mi? Kendisi mi? Adam kendini düşünmüyor ben onu ne kadar düşünebilirim. Talimat yazıyorum işin ortasında gidiyorum hiç biri dediğini yapmıyorlar. Adam klor borusunu maskesiz değiştiriyor. O kadar kendinden emin. En son biri 27 gün komada yattı gördü ebesininkini... Bir diğeri yüksek Basınçlı hava su ile çalışıyor. Önünde halat var aşağısı 6 m yükseklik kemerini bağlamıyor. Neymiş rahat çalışamıyormuş.

Bizde zihniyet değişmesi lazım. Yasayı çıkardım demekle olmuyor. Isg sistemi kökten yanlış. Tabi amaç kodamanları korumak olduğundan çok güzel işliyor. Yeni iş sahası oluştu sözde.

İki taraflı da zihniyetin değişmesi lazım. Örneğin döküm yapan bi fabrikada bişey olmaz diye maskesiz kıyafetsiz çalışan adamlar da var ama bir sıçrama yaşandığında yanan adama dönüp, ambulans gelene kadar çalışmaya devam diyen üstler de var.

Sırf denetleme yapılacak diye bir gece boyunca mesai yaptırıp güvenlik önlemlerini alan fabrika, denetleme yapıldıktan sonra iş yavaşlıyor diye, pardon pardon işçilerimiz rahat çalışamıyor diye o önlemi söktürüyor. Yani rahat çalışamıyorum diyen adamın düşündüğü şey ben bu işi şu saate bitirmezsem yarın beni sikmeseler bari oluyor. İş planları yapılır, çalışan adamın o iş planlarında yeri yoktur, önemli olan ne olursa olsun planın gerçekleşmesidir, biri gider diğeri gelir. mantık bu. Bu mantığı besleyen bir hükümet, o kadar ölüme yaşananlara rağmen, bu hükümeti de destekleyen bir sürü işçi var. Nerden tutsan elinde kalıyor dostum.

allcolorsarebeautiful.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

32. kata çıkacak asansör yapıyorsun acil emniyet valfi/halatı/seti vb. bişey yapmıyorsun

bu adamlar aşağı atlamadı asansör yere çakılmış bundan daha tedbirsizlik olabilir mi ? iş sahasına aldığın mühendislik ürünü puf bir anda yerle bir oluyor... bu kaza falan değil ihmal.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek
    Stigma bunu yazdı
    imlegend bunu yazdı

İki taraflı da zihniyetin değişmesi lazım. Örneğin döküm yapan bi fabrikada bişey olmaz diye maskesiz kıyafetsiz çalışan adamlar da var ama bir sıçrama yaşandığında yanan adama dönüp, ambulans gelene kadar çalışmaya devam diyen üstler de var.

Sırf denetleme yapılacak diye bir gece boyunca mesai yaptırıp güvenlik önlemlerini alan fabrika, denetleme yapıldıktan sonra iş yavaşlıyor diye, pardon pardon işçilerimiz rahat çalışamıyor diye o önlemi söktürüyor. Yani rahat çalışamıyorum diyen adamın düşündüğü şey ben bu işi şu saate bitirmezsem yarın beni sikmeseler bari oluyor. İş planları yapılır, çalışan adamın o iş planlarında yeri yoktur, önemli olan ne olursa olsun planın gerçekleşmesidir, biri gider diğeri gelir. mantık bu. Bu mantığı besleyen bir hükümet, o kadar ölüme yaşananlara rağmen, bu hükümeti de destekleyen bir sürü işçi var. Nerden tutsan elinde kalıyor dostum.

Katılıyorum iki tarafında zihniyetin değişmesi gerekiyor. Teknik lisede okuduğum için yazın bi fabrikada staj yapıyordum.Fabrikada gerekli önlemler alınıyor mu diye incelemeye geleceklerdi. Baktım pardon fabrikada bi kaç kişiyi görevlendirmiş yangın söndürme tüpü koyduruyor,yerlere sarı bantlar çektiriyor vs.vs. Diğer yandan evin dış cephe yalıtımını yaptırıyoruz. Daire sahipleri çalışacak olanlara sigorta yapacağız dedik adamlara, adam gerek yok cebinizden fazla para çıkmasın diyorlar. Böyle bi mantıkla gidiyor adamlar.Dünya'nın en iyi yasasınıda çıkarsak ben bi bok olacağını düşünmüyorum iş bizde bitiyor.

CorretzA tarafından 07/Eyl/14 15:58 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

beyaz türk öldüğünde değerli hocam

ölenler soytarı kro takımı olduğu için pek önemsemezler

acı ama gerçek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Asansörse bir tane beyaz yakalı ya da iş adamı olsaydı ne kadar denetçi, uzman sıfatına sahip, patron falan varsa toplanır sorguya çekilirdi. Ölen asgari ücret alan işçi oldu mu sabah göstermelik göz altına alırlar, öğlen yemek yedirir akşamüstü salarlar. Bu işlerin fıtratında bu var. Yok yere patronu zarara uğrattılar, baş ağrısı verdiler. Şimdi diğer işçilerden bunu çıkartmanın planlarını yapıyorlardır. 

Toplam Hit: 4224 Toplam Mesaj: 42