folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Inşaat Kazası En Az 10 Ölü- Bu Ülkede Can Ne Zaman Değerli?

Inşaat Kazası En Az 10 Ölü- Bu Ülkede Can Ne Zaman Değerli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

"19 unda Ferdi ve 25 inde Tahirin laneti üzerinizde olacak, gecekondularından gelip boğazınızı kesecekler.

bekleyin!"

tabi lan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Bi kaç kez yabancı firmaların Türkiye'de kurdukları fabrikaları gezme şansım oldu ve şunu anladım; o dış mihrak denilen adamlar bizim canımıza bizden çok değer veriyorlar.

Fabrikalarda müthiş güvenlik önlemleri vardı. Ben üretim yapılan yere değil ofislerine gireceğim zaman bile bu güvenlikten ödün vermiyorlardı. fabrikaya girmeden önce hazırladıkları güvenlik filmini 2 kez izlettiler. 

Bizde ise en büyük güvenlik önlemi iktidara yakın olmak sanırım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Allah rahmet eylesin,

İş güvenlikçi tezzeği avuçladı arkadaşlar, 4yıllık mezunu olup, C sınıfı güvenlikçi belgesini alıp kiraya verenlerdendir %90.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mesele  güvenlik önlei alıp-almamk deği, kültür meselesi

Avrupa da bi inşaat işçisi kask giymeden  mümkün değilşantiyeye girmez , bizde  siksen işçiyi kaskla çalıştıramazsın ,rahat etmez

Avukat arkadaşımla konuşmuştuk bu konuyu ,Söyledikleri şu ,İş güvenliği yasası meselesinde de en büyük sorun , şirketlerde iş güvenliğ uzmanının parasını şitkerin vermesi ,  maaşını aldığı şirkette iş güvenliği yok diye işi durduran iş güvenliğ uzmanını patron anında kapıya koyar   ,

İş güvenlik uzmanının   parasını  devlet vercek , o şirkettende zorla alacak , iş kaybetme korkusu olmayan iş güvenliğ uzamnı da  iş güvenliği tamamen sağlanmadıkça işi başlatmayacak

Şu an bu kazadan o şitket sahibi cezasız kurtulur , çünkü muhakkk iş güvenli

ğinden sorumlu bi mühendis vardır , sıkıntı varsa güvenlikle ilgili tüm mesuliyeti o adama keserler.Şirket ben uzman ne dediysen yaptım der , işin işinden çıkar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

artık bu tarz olayları hiç umursamıyorum..adamlardaki mantık şu: bize bi şey olmaz.. olanlara da neden üzüleyim? bir sürü işçi görüyorum, kendiliğinden kask takmıyorlar, şoförler görüyorum kusura bakmayın ama emniyet kemeri takmama sebebiyle ölmüşse sonuna kadar hak etmiştir, gram acımıyorum. avrupada normal otobüslerde bile tüm yolcular emniyet kemeri takmak zorundalar bırakın taksileri. ben otobüste takmayı unutmuştum, muavin gelip uyardı, takmazsanız otobüs hareket etmeyecek diye.. 

kendi canına önem vermeyen adamların ölmesi iyi oluyor, ülke gereksiz insanlardan arınıyor.. avrupada en çok kaza ve ölümlü kaza türkiyede oluyor, trafik kazalarında ölenlerin haddi hesabı yok.. ulan bu kaderse gavur memleketlerinde neden bu kadar az oluyor? demek ki millet olarak hak ediyoruz. yaya geçidinde şerefsiz şoförlere ben yol veriyorum, Allah ın ayılarına ehliyet vermişler, yaya geçidinden geçenler için yavaşlayacaklarına iyice üstlerine gidiyor .. 

sendikalar gerektiği gibi aktif değil, halk gerçekten bilinçli değil, yani bu iş yasa koyma ile olmuyor, bu bilinç çocukluktan verilmesi lazım. kazık kadar olduktan sonra öküze bir şey anlatılmaz.. ondan sonra neymiş başbakan açıklıyor şehit hükmündedirler.. ahmaklık ne zaman şehitlik oluyormuş. adam gibi önlemini alacaksın arkadaşım.. toplumsal tepkiyi çekmemek için hemen şehit hükmünde diye açıklama yap.. zaten toplumdan da bi b*k olacağı yok ya.. soma da kaç kişi öldü 1 hafta sonra her şey unutuldu.. iyi oluyor iyi..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

O yükseklikten düşen biri o basınca dayanamaz ölür yani asansörde sensör olur belirli bir hıza çıktığında frenler paraşüt açar vs... Yani 1 sensörün bozulma ihtimali yüzde 1 ise, üç sensörün 1/1000000'dur, 6 ayda bir de bakımını denetimini yaparsın mis gibi çalışır, ayıp bizim hala bu tür basit kazalardan insanlarımızın ölüyor olmasında, yani trafik kazası olur ölürsün ona bişi demem, adam yardan uçmuş... fırtına olur gemi batar tamam ama asansör düşmesi nedir ya?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

O firma ve olay ile bilgisi olmayan ne kadar boş insan yorum yapmis.

Yazik...

Umarim böyle bir olay başınıza gelir.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı

mesele  güvenlik önlei alıp-almamk deği, kültür meselesi

Avrupa da bi inşaat işçisi kask giymeden  mümkün değilşantiyeye girmez , bizde  siksen işçiyi kaskla çalıştıramazsın ,rahat etmez

Avukat arkadaşımla konuşmuştuk bu konuyu ,Söyledikleri şu ,İş güvenliği yasası meselesinde de en büyük sorun , şirketlerde iş güvenliğ uzmanının parasını şitkerin vermesi ,  maaşını aldığı şirkette iş güvenliği yok diye işi durduran iş güvenliğ uzmanını patron anında kapıya koyar   ,

İş güvenlik uzmanının   parasını  devlet vercek , o şirkettende zorla alacak , iş kaybetme korkusu olmayan iş güvenliğ uzamnı da  iş güvenliği tamamen sağlanmadıkça işi başlatmayacak

Şu an bu kazadan o şitket sahibi cezasız kurtulur , çünkü muhakkk iş güvenli

ğinden sorumlu bi mühendis vardır , sıkıntı varsa güvenlikle ilgili tüm mesuliyeti o adama keserler.Şirket ben uzman ne dediysen yaptım der , işin işinden çıkar

Hayret yahu nadiren de olsa %100 katılıyorum tüm söylediklerine.

Patron-işçi idi ----> patron---iş güvenlikçi---işçi ------------ uygulamada sorumluluk iş güvenlikçi----işçi oldu.

Devlet yasayı çıkardı görevini yaptı topu attı "daha ne yapam" dedi, patron "iş güvenlikçi var iş yasası var "daha ne yapam" dedi yırttı.

İşçi "kefeni giydi" gitti , aileleri perişan. İş güvenlikçi şaştı kaldı, hayatı battı bir anda halbuki neler umuyordu.

Müebbet hapis versen koymazdı adama. 

Sonuç güç ve sermaye sahipleri konumlarını korudular, alt taraf (kusura bakmayın sistem bunu emrediyor) harcanarak telef oldu. Yerine yeni harcanacak elemanlar gelmiştir bile.

"Fuck The System" yani ne deyim...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

O firma ve olay ile bilgisi olmayan ne kadar boş insan yorum yapmis.

Yazik...

Umarim böyle bir olay başınıza gelir.

düşüp ölelim mi?

varsa işcilerimiz düşüp ölsün mü?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Her şey şirket politikasına ve hükümetin koyduğu kanunlara bakar. Şirket politikasını örnek alalım: Enka'da çalışan bir işçi baret takmazsa anında işten atılır, uyarılmaz! Nurol inşaatı ele alalım skini taşşağını sallaya sallaya şantiyede baretsiz dolaşırsın ses çıkaran olmaz. Enka dünyanın sayılı güvenilir şirketlerindedir, Nurol'un adı bile duyulmaz. Gelelim kanunlara: Almanyada bir işçi baret takmadı diye ölmüşse veya kemersiz çalışmış ve düşüp ölmüşse o işyerinin ruhsatı iptal edilir, burada kaç kişi çalışıyor diye bakmazlar tüm suç işçide olsa bile işyeri en az 15 gün kapalı kalır, işgüvenliği uzmanı kızağa çekilir muhtemelen işinden edilir, işçinin amiri gürevinden alınır çünkü ondan sorumludur. Ne Türkiye Almanya'dır ne de Enka gibi şirketlere Türkiye'de adam gibi iş verilir, Türkiyede işçi sadece bir maliyettir ve 70 li yıllarda patronların söylediği gibi bir anlam taşır: "işçi s.k.m.n kılı gibidir kestikçe yenisi gelir." işte işçi Türkiye'de budur ve bu hiç bir zaman değişmeyecektir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 4184 Toplam Mesaj: 42