folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnternet Bağımlılığı

İnternet Bağımlılığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı

Is icin kullaniyorum 18saat civari pc basindayim hatta is yogunluguna gore 24saati buluyor ve geciyorda :) Isim bunun uzerine olmasa ne olurdu bilemiyorum

:)

Memento Mori
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Herke$ genelde İşsazı issinin issassız o_0

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek

Benimde hiç bağımlılığım yok çok nadiren 5 saat dururum o da oyun oynadığımda günlük olarak en fazla 2 saattir olayı bayağı abartanlar varmış bu gerçekten kötü doğru kullanılmadığı zaman hastalık haline geliyor.

Günümüzde neti sadece face için kullanıyoruz genelde ben birçok konuda kullanıyorum face yoktur bende belgesel araştırma yapmak için falan kullanırım.

Eskisi gibi değildir belki!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

bağımlılık mı :D hocam tam beni tarif ettin bendeki hastalık derecesine vardı artık. ben uyku problemi çeken günde en fazla 5 saat uyuyabilen bi insanım, bilgisayarla ilişkim şudur günde 3 saat üniversiteye gittiğimi 1 saatte cart curt kıl yün için ayırdığımı düşünürsen 5 saatte uyuduğumu kabul edersen. 15 saatim rahat bilgisayar ile geçiyor. bilgisayarım sürekli yatağımın üstünde bu mesajıda yatağımdan yazıyorum :D diyeceksin ki yemek yemiyomusun hocam. yemeğede laptopla gidiyorum yanımda. ne bok yiyosun lan bu kadar oksijen tüpünmü bu lanet şey dersen bi online oyuna sardık 1 senedir. mahvetti beni okula gitmez oldum da yeni yeni düzeliyorum :D 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

lisede kaldım

ünide kaldım.

hep bu amk bilgisayarı yüzünden.. işte mesela söyle hesaplayalım kaç ediyor.

ben şimdi 7 gibi yatıcam.. 2-3 de kalkıcam sonra tekrar pc ye oturcam , ertesi sabah yine aynı.

varın siz hesaplayın.. pc olmasa laptop o olmasa telefon.. illa bişiler bulunuyor kopulamıyor..

çok bozuk kötü bi durum bu amk

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    ersn bunu yazdı

Yatağım bilgisayarın yanındadır.Sadece uyurken ondan ayrılıyorum ama yine pc açık , download yapıyor : )

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

12 saat iş yerinde bilgisayardayım.

Akşam 6 olduğunda eve gidiyorum. 19:30'a kadar yemektir cart curt. Sonra wowa giriyorum. Raid falan derken gece 02:00, 03:00 oluyor.

Her gün bu şekilde. Birtek hafta sonları dışarı çıkıp gezme şansım oluyor :D

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

iş için 9 saat zevkim için 6 saat toplam 15 saat

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

@khonyalim, hocam bu online oyun bokuna ben de üni de yakalanmıştım. Çok çok fena bir şey. Zaten online oyun oynayan adam illaki gece oynar, gündüz uyur. Sonra da ne okul kalıyor ne birşey.

Ulan şöyle bir düşününce 98 yılları falandı pc ile ilk tanıştığım zaman. O zamandan bu zamana lise, üni, iş hayatı vs her zaman hayatımdaydı, bildiğin organ gibi birşey oldu. Pc'den uzak kaldığım en uzun süre 6 aydı, o da zaten askerdeyken. 98 yılından bu yana tek mola bu.

Sabah kalktıktan akşam yatana kadar her an bilgisayar açık ve %80 işim olduğu için değil, alışkanlık olduğu için. Çoğu zaman bilgisayarı açarken neden açtığımızı dahi düşünmeyiz, öyle bir bağımlılık ki açık olmaması rahatsız ediyor. Zaten internet desen ayrı bir derya, neresinden başlayıp neresinde çıktığın belirsiz. Pizza kulesinin neden eğri olduğunu araştırırken brazzers'da bulabiliyorsun kendini.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

bişeyin bağımlılık olabilmesi için kullandığın süre önemli değil sosyal hayatına engel olup olmadığı önemli,
    bilgisayar yüzünden dışarı çıkmıyosan işlerini aksatıyosan sosyal hayatını aksatıyosan o zaman bağımlılık oluyor,
    misal ben sadece yalnızken bilgisayara otururum arkadaşlarımlayken hiç bilgisayarı aramam, hatırlamam.
    bazı günler boş olurum dışarı çıkıcak param v.s yoktur 24 saat bilgisayar başında dururum ama genelde 6-7 saati bulur ortalama.
    evde televizyon izlemek yada boş boş oturmak  yerine internetten arkadaşlarımla konuşuyorum müzik dinliyorum film izliyorum yeni şeyler öğreniyorum v.s.
    dediğim gibi sosyal hayatınıza mani olmadığı sürece bağımlılık sayılmaz

Toplam Hit: 3723 Toplam Mesaj: 32