folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnternet Bağımlılığı

İnternet Bağımlılığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    visualeffects bunu yazdı

bişeyin bağımlılık olabilmesi için kullandığın süre önemli değil sosyal hayatına engel olup olmadığı önemli,
    bilgisayar yüzünden dışarı çıkmıyosan işlerini aksatıyosan sosyal hayatını aksatıyosan o zaman bağımlılık oluyor,
    misal ben sadece yalnızken bilgisayara otururum arkadaşlarımlayken hiç bilgisayarı aramam, hatırlamam.
    bazı günler boş olurum dışarı çıkıcak param v.s yoktur 24 saat bilgisayar başında dururum ama genelde 6-7 saati bulur ortalama.
    evde televizyon izlemek yada boş boş oturmak  yerine internetten arkadaşlarımla konuşuyorum müzik dinliyorum film izliyorum yeni şeyler öğreniyorum v.s.
    dediğim gibi sosyal hayatınıza mani olmadığı sürece bağımlılık sayılmaz

Hocam kullandigin süre de önemli, işin olmadığı her an pc basindaysan bu da bağımlılık olmaz mı? Esas nokta işini, ilişkilerini aksatmayacak şekilde ve abartmadan kullanmak. Tv, pc, internet bunlara fazla bağımlı olmak (lüzumsuz yere abartılı kullanmak) hayatı kaçırmamıza neden olup, beyinlerimizi uyusturuyor. Sanal alemden uzak yapilan iki üç günlük tatil dahi adamın zihnini açıyor, beynindeki buzları çözüyor resmen. Onun için ben gereksiz yere fazla kullanmaya da bagimlilik diyorum.
Toplam Hit: 3722 Toplam Mesaj: 32