İphone'dan Sonra Başka Telefon Kullanamayan ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Apple sadece ürün yapmıyor.Adamlar yaşam tarzı yaratıyor.Reklamlar, özendirici vs.. gibi etmenlerle bunu destekliyorlar.

Yinede ;

iPhone ile telefonlar çok farklı bir hale geldi.Annem ilk çıktığında aldı.3g, 3gs, 4 ve şimdi 4s alabilir ayda 5'i bekliyor (hazirandan sonra çıkar muhtemelen).

Eczacılık mezunu ve bilimsel işler yapıyor.İlaçlarla ilgili bir sürü app var.Resmen eli , ayağı, asistanı olmuş durumda.Galaxy s2'ye falan geçireyim dedim.Modelini falan herşeyini beğendi ama diyor ki apple.

--

iPhone kullandıktan sonra başka telefon kullanma oranı nedir ? ne değildir merak ettim.Bir fikriniz var mı ? yada iphone'dan sonra başka telefon alırım, almam diyeniniz var mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

kullanamıyorum.alışmışım herşeyi sade ve basit. örneğin; bi arkadaşda galaxy s var android en son sürüm var. resimli mesaj atmıs biri. acıyorum mesajı tıklıyorum üstüne görüntü acılmmıyor.farklı kaydediyorum oyle acabiliyorum.android henüz oturmus bir işletim sistemi değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

iphone kullandım. Gerçekten güzel telefondur. özellikle dediğin gibi uygulamaları marketi çok güzeldir. aklına gelmeyecek utgulamalar yüksek  çözünürlük ve esneklikte yazılmıştır.

Yanlız iphoneden sonra galaxy pro aldım ve android markete baktım. iphone yazılımlarının androide çevrilmiş olduğunu ve üstüne üstlük androit içinde kendi yazılımları olduğunu gördüm. yani android daha yeni çıkmasına rağmen bu kadar ücretli / ücretsiz yazılım desteği ile çok dikkatimi çekti ve aşağı kalır bir yanı yok şu anda.

kısacası android geliştiğinde çözünürlük ve dizayn olarak uygun bir telefon bulunduğunda iphoneden aşağı kalır bir yanı olacağını sanmıyorum ilerde.

Ama iphone estetiği, çözünürlüğü, e bide parası :D çok başkadır. bu arada 3gs kullanmıştım ben

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ayrıca iphonedan sonra android'in menüsü çok saçma geliyor.Tasarım, görsellik konusunda sıfır..sanırım iphone'un düzenini bende seviyorum.

edit :

@ iLLuMiNaTi : android linux olduğu için ve pazar payını ele geçirdiği için android'e yazılan uygulamaların apple'dakileri katlayacağını düşünüyorum (en azından fark açacaktır)...

Hatta iphone için cüretli olanb irşeyin, android için bedava olduğuna (aynı uygulama) defalarca şahit oldum.Fakat seninde dediğin gibi android'in tasarım sorunu var.Uygulama menüsünün tasarımı, renkleri vs.. vs..

Oldukça iğrenç geliyor.Hele bi uygulama indiriyorsun hava durumu ve arama, 4 uygulamanın yerini alıyor.İphone'da hepsi belirli pixel2dedir, hepsi bellidir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

streetw1se bunu yazdı:
    -----------------------------

kullanamıyorum.alışmışım herşeyi sade ve basit. örneğin; bi arkadaşda galaxy s var android en son sürüm var. resimli mesaj atmıs biri. acıyorum mesajı tıklıyorum üstüne görüntü acılmmıyor.farklı kaydediyorum oyle acabiliyorum.android henüz oturmus bir işletim sistemi değil.

MMS üzerinden bu konuyu tartışmak sence de çok saçma değil mi? Telefonlar arası görülen uyumsuzluğu androide yüklemen ayrı bir komik geldi.Bu arada iki sistemi de kullandım ios bana daha karmaşık geliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

ayrıca iphonedan sonra android'in menüsü çok saçma geliyor.Tasarım, görsellik konusunda sıfır..sanırım iphone'un düzenini bende seviyorum.

edit :

@ iLLuMiNaTi : android linux olduğu için ve pazar payını ele geçirdiği için android'e yazılan uygulamaların apple'dakileri katlayacağını düşünüyorum (en azından fark açacaktır)...

Hatta iphone için cüretli olanb irşeyin, android için bedava olduğuna (aynı uygulama) defalarca şahit oldum.Fakat seninde dediğin gibi android'in tasarım sorunu var.Uygulama menüsünün tasarımı, renkleri vs.. vs..

Oldukça iğrenç geliyor.Hele bi uygulama indiriyorsun hava durumu ve arama, 4 uygulamanın yerini alıyor.İphone'da hepsi belirli pixel2dedir, hepsi bellidir.

Yok hayır o uygulamalar boyutlandırılabiliyor ve hepsi aynı pixellerde bu konuda yanlışın var. Yanlız galaxy s2 ye felan bakarsan çözünürlüğün kralını görürsün :D

Ama tabiki eksikleri yokmu evet bence var. Ama daha yeni bir sistem sayılır ve yerine oturacaktır.

Ben iphone kadar sevdim ve işlevsel buldum. iki telefonda isteiğim proları ve işlevleri yerine getirebildiği için benim açımdan bi tarafa baskı yapmam ikiside süper bence.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

vallahi ipad2'nin ekran çözünürlüğüne, ekranın parlaklığına bakarsak (retina bilmem ne teknolojisi vardı) iphone5'in nasıl geleceğini anlarız.

kaldı ki iphone te 3.5 değil 4 inch ekran olacak...bence asıl bomba iphone5.Eğer steve jobs'un yaptığından daha iyisini yapmazlarsa onlarda biliyor başlarına gelecekleri.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

şuan piyasada en kullanışlı ve stabil çalışan sistem windows phone 7.5 tir. daha sonra ios gelir. android karmaşadır. basit kullanıcıya hitap etmez. linux tabanlı olması zaten bunu gerektiriyor alın geliştirin diyor adamlar. fakat biz geliştirebilen insanlar değiliz sadece tüketiriz. 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    İphone 4 kullaniyorum yaklasik bir aydir,alisamadim bi turlu..cok itici geliyor..benim icin gelmis gecmis en iyi telefon bana gore blackberrydir.asil yasam tarzi bence..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Babamda iphone 3g kullanıyordu bozulunca bıraktı nokia ya döndü. Fakat şu eğer parmaklar inceyse iphpne daha cazip hale geliyor :)

tahribat.com a can feda
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

benim en sevdiğim telefon nokia e71 di.Denize düştü, üstünden taksi geçti (mercedes ve teker başına 280-290 kg basınç var) ve birşey olmadı (çizikler harici).

Gerçekten sağlamdı.Fakay symbian sağ olsun beni delirtti.Donmalar şunlar bunlar.Yazılımda büyük problem vardı.

İphone'da da yazılımsal sorunlar mevcut.Hele 3gs te falan sürekli saçmalıyordu.İphone 4 te başlarda saçmaladı ama hızlı çözdüler sorunu şimdi iyi gibi.

---

windows phone'u merak eiyorum.Dokunmtik arayüz güzel olmuş.Renkli ve eğlenceli gibi duruyor.Yazılım konusunda nedir ne değildir bilemem.Fakat windows'a şans tanımıyorum açıkçası smart phone piyasasında.

Yani ios'u geçebileceğini düşünmüyorum.Masaüstü bilgisayarlard yaptığı atılımları uygulayamadı cep telfeonu konusunda.Nopkia ile anlaştı.Fakat nokia da windowsta bu anlaşmada kötü sonuç alacak diye düşünüyorum.

Toplam Hit: 5016 Toplam Mesaj: 50