İpucu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

web sitesini sadece ismiyle (www. ve .com) uzantılarını yazmadan açmak için;

tarayıcıda adres satırına tahribat yazıp CTRL + ENTER basın, tahribat olarak yazdığınız adres otomatik olarak www.tahribat.com olur.

tahribat yazıp SHIFT + ENTER basarsanız , www.tahribat.net olur.

tahribat yazıp CTRL + SHIFT + ENTER basarsanız, www.tahribat.org olur.

örnekleri tbt üzerinden verdim bilmeyen vardır mutlaka.

bilgisayarınız kapalı iken POWER düğmesine basarsanız bilgisayarınız açılır :P

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

bigisayarınızı başlat>cmd> shutdown -s -t 300 diyerek 300 saniye sonra kapatabilirsiniz. Geri sayımı durdurmak için shutdown -a yazmanız yeterlidir. 

http://yigitdemirag.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Google üzerinde aradığınız bir mp3 ü kolayca bulmanın yolu; Index Of ŞarkıAdı.Mp3 şeklinde aratmaktır. Aynı şekilde farklı uzantıları da açık dizinler üzerinde arayarak kolayca bulup indirebilirsiniz.

since 2005 // tbt
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

F12 farkılı kaydet.

shift+F3 kelime işlemcilerinde (word vs) kelimelerin başharflerinin büyük bir daha basılırsa tüm harflar büyük olur.

boş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

Windows tuşu + Tab tuşu= pc ekranında açık olan dosyaları seçme kolaylığı sağlar.

xxx
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

programları kapatmak için illa sağdaki X'e basmak gerekmez.

resimdeki yere çift tıkladığımızda da kapanıcaktır :)

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    SysTeMeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------

affinity bunu yazdı:

BlackBerry Telefonlarda ALT+g+l+g+l (ALT tusuna basılı tutarak sırasıyla g l g l g ) tuşlarına basıldığında işlem geçmişi açılır, arada sırada temizlemek gerekir uzun zamanda telefonu acayip yavaşlatır.

iyiymis ise yaradi :)

Sagol hocam benimde cok isime yaradi bide ayrica ALT+N+M+L+L kombinasyonuyla cekim gucunu cubuk yerine sayisal deger olarak gorebilirsin sayisal deger ne kadar kucukse baz istasyonuna o kadar yakin olursun ve telefonun o kadar cok ceker boylece daha az sinyal yollayip daha az radyasyon yayar :D

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kast etmeye çalıştığım şu ;

İpucu, herkeste 10'a yakın ip ucu olsa bu konu zamanla ekolleşir, güçlenir zaten mantığı bunun üstünden açmıştım.

2 sayfa yorumda bile bayağı bilmediğim şeyi gördüm mesela...

Yani bu konuya süper işime yaradı güzel vs ve en en en istemediğim şey alay konusuna çevirilme çabası daha ilk sayfadan 1-2 örnekle gördük, yani bu konuda bile makara yapabilmek yerine 1 şey paylaşabiliriz.

Zaten diğer konularda makara bolca yapılıyor..

Adminden ricam, İpucu olmayan mesajları silebilirmi.

Lütfen ip ucu paylaşın,  bu döküman haline gelip TBT'ye ekledikmi arşive arşivdeyken onun altına yazarız mesela @nick bu sağlamdı hoşuma gitti falan gibi...

Yanlışmıyım daha güzel olmazmı ? Seri devamı gelebilecek 1 konu bunu batırmayalım bâri.. Çünkü benim konum değil bu, herkesin konusu...

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

word için ipucu

ctrl+shift+space  görünmez boşluk= yani kelimeleri kesmemek istediğinizde ama boşluk da olsun diyorsanız bu ipucu lazım olur gazeteci yada dergi işi yapanlar için kullanışlıdır.

klavye hatalarından biri için ipucu

laptopta bazen yanlışlıkla ş,i,ü,ğ harfi yerine ; ' ] [  mi yazıyor alt ile shift tuşuna birlikte basmışsınız demek ki

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Konu yukarlara çıksın bende bi ara yazarım..

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
Toplam Hit: 9393 Toplam Mesaj: 58