folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

İş Kuranlardan İş Kuracaklara Tavsiyeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

butun yazilari okudum ama 2 madde unutulmus ticaretin en degerli 2 maddesi

1. buyuk is yoktur islerin buyuklugu senin beyninin alabildigi kadardir.

2. 10 kazaniyorsan 9 u kenara aticaksin.

gerisi genel becer ve yetenektir

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Birisine iş yaptırıyorsanız, mesela dükkana yapı işi felan olur, iş bitmeden parasını vermeyin. Dışardan kaynak kullanımına her gittiğinizde alacağınız hizmet için bitiş tarihi, projeler için proje bitiş tarihi, alacağınız mal içinde varış tarihi belirleyin. Bu saydıklarım elinize vardığında yada bittiğinde ödemeyi yapın. Çünkü parayı önce alan insanlar saçmalıyor ve hak ettiği gibi yapmyor işlerini. 

Çalışanlar kaytarmaya yönelik bir tutum içerisindedir sürekli ve önemsedikleri tek şey ise akşam olması ve eve gidince ne yapacağıdır. Çalışanların üzerinde hitlerin zamane almanyasında yaptığı gibi bir propaganda sistematiği kurun. Adamlar kendi işi gibi çalışsın. Yeri geldiğinde kazancınızın onlara yansıyacağını, yeri geldiğinde bireysel sorunlarını çalışarak beraber çözeceğinizi belirtin. Çalışanlarınızla öyle bir iletişim kurun ki her çalışan sizin karşınıza çıkıp herşeyi anlatabilsin. Çift gözle tüm iş yerinizi görüp, tek beyninizle tüm sorunları öngörüp çözüm üretemezsiniz. Çalışanlarınız gözlerini ve beyinlerinide kullanın. 

Her daim maliyetlerinizi düşürmek için düşünün. Elektrik faturasını düşürmek, kullanılan araçları az yakan araçlarla değiştirmek, kırtasiye harcamalarını azaltmak vb.. Bu küçük tasarruflar birleşince öyle bir hale geliyor ki şaşırırsınız..

Stok çok önemlidir. Stok miktarını belirlemek bir sanattır. Talep tahminine göre stok bulundurursunuz. Stokların azlığı müşterilerinize hayır gibi bir cevap verdirebilir ki bu inanın çok kötüdür. Stokların fazlalığı ise sizi stoğa vereceğiniz parayı çevirme fırsatını kaçırtır ve fırsat maliyetine katlanırsınız. 

Müşterilerinizle öyle bir ilişki kurun ki ailelerinden birisi olun. Bayramlarda msj yollayın, başarabilirseniz doğum günleri vb. olayları elde edin. Bunları yapabileceğiniz birçok yöntem var. Bunun size çok faydası olacaktır ve böylece kendi reklamınızı başlangıç aşamasında kendiniz yapabileceksiniz.

Teknolojiyi son noktasına kadar kullanın. Her alanda akıllı çözümler sunabilir size. 

Şunu unutmayın, her ne işletiyorsanız o sizin ülkenizdir ve padişahın ruh sağlığı önemlidir. Kendinize her daim vakit ayırın. Psikolojiniz her sabah sağlam olmalı ki işinizi düzgün yürütün. Müzik aleti çalın, sevdiğiniz aktiviteleri uygulayın vb... İşletmenizin gelişim sınırı sizin gelişim düzeyinizde olacaktır her daim. Kendinizi geliştirin herşeyden önce, sadece yeni bilgilerin harmanı yeni fikirleri oluşturabilir. 

Teşekkürler..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

İnternet cafe Açma hocam Kesinlikle.
    Gıda sektörüne gir
    Bitmeyen meslek tutturusan kaar marjı düşük olursa ve marka Sağlam olursa tutarsın Hocam

Memento Mori
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numanbaba
    numanbaba's avatar
    Erkek

çizik

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Eskiden oyuncak sektöründen iyi para kazanıyorduk fakat teknoloji iyice geliştikçe çocuklar bilgisayarlara yönelmeye başladı.İşler kesat gibi şu aralar.Oyuncak sektöründe köylü halka hitap edersen iyi para kazanırsın.Bayramdan önce bi gecede 1.500 tl-2000 tl kazandığımızı bilirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Eskiden oyuncak sektöründen iyi para kazanıyorduk fakat teknoloji iyice geliştikçe çocuklar bilgisayarlara yönelmeye başladı.İşler kesat gibi şu aralar.Oyuncak sektöründe köylü halka hitap edersen iyi para kazanırsın.Bayramdan önce bi gecede 1.500 tl-2000 tl kazandığımızı bilirim

Demek ki oyuncakların içine biraz teknoloji katmanız gerekiyor. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaslar mesaj konu disidir.

Bana ozel mesaj gonderipte cevap alamayan arkadas varmi?

Mumkun mertebe herkese cevap vermeye calisiyorum ama bir dunya mesaj geldi, hem Japonya ile ilgili, hem Japonca ile ilgili hemde is kurma ile ilgili.

Cevap yazamadigim arkadaslar kusura bakmasin ve yanlis anlamasin lutfen.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Mumkun mertebe herkese cevap vermeye calisiyorum ama bir dunya mesaj geldi, hem Japonya ile ilgili, hem Japonca ile ilgili hemde is kurma ile ilgili.

benim sorum vardi 6.sayfada :)

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

hocam bende cevap alamadım :D

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

benim sorum vardi 6.sayfada :)

Ithalat/Ihracat sirketi kuracaksan oncelikle uykusuz gecelere kendini hazirlaman lazim.

Gecenin bir vakti, mal aldigin veya sattigin yerden ansizin telefon gelebilir.

Guvenli bir havayolu secmen gerekiyor, cunku ayda bir veya iki defa ticaret yaptigin ulkeye gitmen gerekebilir.

Kendine cok iyi bir Forwarder sirket bul.

Kar marjina en az 8 ay sonraki yakit fiyatlarini hesap ederek duzenle cunku ithalat/ihracat %99 gemi ile yapilir. Nakliye fiyatlari ise gunden gune degisiyor.

Musterine fiyat vermeden once kesinlikle nakliye firmasi ile konusup A noktasindan B noktasina 20ft lik bir konteyner in ne kadara gittigini ogren daha sonra musterine fiyat ver.

Mutlaka FOB calis.

Asla ve ASLA ve ASLA mali onceden gonderme. Ya elinde mali satacagin sirketin banka teminat mektubu olsun veya sattigin malin maliyetini mutlaka pesin al.

Asla ve ASLA ve ASLA tam olarak odemeyi almadan konsimentolari gonderme. Adama odemeyi yapmaz ise mali gumrukten cekemez.

Cin, Tayland...vs vs gibi boktan ulkelere mal satarken ASLA paranin %100 unu almadan mali gemiye yukleme. Cunku bu boktan ulkelerde gumrukte rusvet verip konteynerin icini bosaltip sana bos olarak geri gonderirler.

Simdilik aklima gelen bunlar, baska sorun olursa buradan sor, cevap vereyim.

Edit: Aklima geldi... Asla mal alacagin ulkedeki sirkete parayi onceden gonderme. Eger guvenilmez bir ulke veya sirket ise oraya gidip mali kendi gozlerinle gorup, konteynarin kapisi muhurlendikten sonra odemeyi yap.

Burada ufak bir celiski doguyor, soyleki;

Asla odemeyi %100 almadan mali gemiye yukleme demistim, simdi ise karsi taraf mali gemiye yuklemeden asla odeme yapma dedim. Buda ticaretin kurnazligi. Yani "Yagmur nereye yagarsa tarlani oraya cek" herseyi kendi cikarina gore dusunup yapman gerekiyor.

Ithalat/ihracat islerinde bir kac yuzbin dolari saniyeler icinde kaybetme riskin her zaman vardir.

sniperscope tarafından 14/Eki/12 08:47 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
Toplam Hit: 16105 Toplam Mesaj: 111