folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder İşlerime Odaklanamıyorum...

İşlerime Odaklanamıyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Herseyi okumadim fakat anladigim kadariyla isinden zevk almoyorsun. Bu durumda yaptigin ise bir sure odaklanorsin sonra artik dama der ve daha fazla yol alamazsin. Bende de bole durumlar vardi, biraz g.tunu skacaksin, bide yanina abur cubur alacaksin.bide baslamadan once zihnini bosalt. Mesela su teknik ise yarar.rahat bi yerde otur ve kendini bir kirda hayal et.hicbir dusunce bunu bozmayana kadar dene. Bi sure sonra sadece orayi dusinuyor olacaksin.ondan sonra odaklanman refresh olur daha kolay halledersin

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Herseyi okumadim fakat anladigim kadariyla isinden zevk almoyorsun. Bu durumda yaptigin ise bir sure odaklanorsin sonra artik dama der ve daha fazla yol alamazsin. Bende de bole durumlar vardi, biraz g.tunu skacaksin, bide yanina abur cubur alacaksin.bide baslamadan once zihnini bosalt. Mesela su teknik ise yarar.rahat bi yerde otur ve kendini bir kirda hayal et.hicbir dusunce bunu bozmayana kadar dene. Bi sure sonra sadece orayi dusinuyor olacaksin.ondan sonra odaklanman refresh olur daha kolay halledersin

Teşekkür ederim hocam, bir algılama bozuklugu uzun zamandır var araba kullanırkende bunu yaşıyorum belirli bir yıolda birşey düşünmeden yanı direk odaklanıp sürüş sağlayamıyorum ya müzik olucak yada birileri muhabbet edicek babam sessizce yanımda dursa kaza yapıcak kadar dikkatım dağılıyor baya çettefili bir sorun haline geldi, fiziksel olarak birçok şeyi denememe rağmen bir etki alamadım lakin dediğin gibi bir terapi yapabilirsem kendime etkisi olabilirmi bakmak istiyorum, zihni boşaltmak en boktan olan şeyimde olsa bir şekilde bunu sağlamak zorundayım. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

DEPRESYON Depresyon; evet gerçekten de nedir depresyon?
    Artık herkes “Depresyondayım” diyor. Aslında
    depresyon, temel belirtileri isteksizlik, hayattan
    zevk alamamak, içinden hiçbir şey gelmemek
    olan bir hastalık halidir. Hastalığın üzerine
    basarak söylemek gerekirse, bir beyin bozukluğudur. Beyinin ön alanlarında, alın ve
    şakak bölgelerinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Depresif bozukluk hem vücudu, hem düşünceleri,
    hem de duygu durumunu (mood) etkileyebilir.
    Kişinin yemek yemesinden uyumasına, fiziksel
    dayanıklılığından sağlıklı düşünce üretebilmesine
    kadar her şeyini bozabilir. Depresyon, kesinlikle
    “geçici üzüntü” ile aynı şey değildir. Kimi zaman kendimizi dibe vurmuş gibi hissedebiliriz, bu her
    zaman depresyonda olduğumuz anlamına gelmez.
    Depresyonda olan kişiler, kendilerini yalnızca
    hayatın akışına bırakarak iyileşemeyebilirler.
    ‘Kendi kendine iyileşme’ depresyon geçiren
    hastaların yarısında mümkündür. Ancak tedavi olunmadığında belirtiler (semptomlar) haftalarca,
    aylarca, hatta yıllarca sürebilir. Oysa uygun
    tedavi, depresyondaki birçok insana yardımcı
    olabilir. Depresyonda şiddetli üzüntü ya da umutsuzluk
    hissi vardır ve en az iki hafta sürer. Kişinin
    çalışmak, yemek yemek, uyumak gibi günlük
    hayat etkinlikleri bozulur. Depresif kişiler ümitsiz
    olmaya ve kimseden yardım göremeyeceklerine
    inanmaya eğilimlidirler. Böyle hissettikleri için de kendilerini suçlarlar. Sosyal etkinliklere
    katılmaktan kaçınır, aile ve arkadaşlarından
    uzaklaşırlar. Hatta kimi zaman ölümü ya da
    intiharı düşünebilirler

asi_mali tarafından 03/Haz/15 09:33 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Tahribat'a girme. Haber siteleri, forumlar, sosyal medya vs. dalıp gidiyosun girme onlara çalışırken. 

Evet makale yazma işi sıkıcı. Seri olarak yapılan her iş sıkıcı aslında. Büyük ihtimal götünün iyice sıkıştığı son bi kaç saatte yardırır teslim edersin geç de olsa.

Word'ü açıp sabaha kadar ona baktığını sanmıyorum yani, oyalanıyosundur.

Bu sorun sana özel bişey değil eğer böyleyse durum. Browser'ın 1 sekmesi o an yaptığım işle ilgiliyse 50 sekme alakasız şey doluyor. Hatta şuan bile öyle olması çok çarpıcı :D Pc'de çalışan herkeste oluyodur diye tahmin ediyorum bu olay. 

Makale yazarlığı dahil pc'de her türlü işi yapmış/yapan biri olarak söylüyorum çözümü yok. Ya da en azından ben bulamadım.

Kolay gelsin.

Altan naptın oğlum :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Herkersin bir derdi var, ben de (abartmıyorum) kağıda yazı yazmayı unutmuşum.

1 kira kontratını 5 sefer çıktı alarak ancak doldurabildim geçen gün.

Bankada evrak doldururken, formların anasını skmediğim kaldı, 1 kredi kartı başvuru formunu 3 kez doldurdum.

Adam en sonunda kalk siktirgit daha yazı yazmayı bilmiyorsun diyecek diye korktum resmen..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

@Sweety hocam çok tehlikeli sularda yüzüyorsun haberin olsun.

Ritalin dediğin ilaç öyle bakkaldan alır gibi reçete yazan doktorlardan alıp çerez gibi kullanıp tak diye bırakabileceğin bir ilaç değil.

İnsan hayatıylada kendi hayatınızlada oynamayın. Araba sürmeyi bilmeyen adama ferrari anahtarı veriyosun birde ferrari bağışlayan birini öneriyorsun. Duvara tosladığında burda ne sen olursun ne ben.

Dipnot: Bende ritalin kullanıyorum. Hemde 2 haftadır değil. Daha etkilerinden ve yan etkilerinden bile bir habersiniz. Hayatınızı mahvedersiniz sizin iyiliğiniz için söylüyorum. 

Edit: Konu birde gizli değil. Burda dikkatim çok dağınık aslında einsteinım diye google'da arama yapan 15 yaşında çocukları bile etkilersiniz haberiniz olsun. 

Easx tarafından 03/Haz/15 21:25 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Usta durum ne şuan bilmiyorum ama, basit çözümleri dene her zaman. Bilgisayarın laptopsa

a) temiz havalı bir balkona sahipsen al orada çalış

b) şehre in bir kafeye gir kahve durağı vs orada çalış. Sıkıldıkça etrafı izleyebileceğin ama dikkatini dağıtacak tanıdık kimsenin olmayacağı bir kafe mesela. 

Masaüstü kullanıyorsan veya alternatif 

c) kapat bilgisayarı telefonu, evde bırak, cüzdan dahi alma yanına, kimlik ve 10 liran olsun, rahat bir şeyler giy kot gömlek değil de eşofman tişört mesela, varsa bisikletine atla yoksa yürüyerek biraz gezin. Sahil varsa sahile in, yeşil alan park bahçe kır varsa oralara git. Yarım saat bir saat gez. Bi paket mentollü sigara al 1-2 tane iç. Seyyar çaycılardan bir çay al. İnsanları izle. 

Bence senin ortamını değiştirmekten çok farklı bir ortama girmen gerekiyor geçici olarak. Yani duş almak veya ışıkları kısıp açmak yerine biraz bulunmadığın mekanlarda bulunup geri dön derim. :)

En önemlisi pozitif düşün!

Bol şans!

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Gece uykusunun olmaması, elektronik aletlerin ışığına vs. haddinden fazla maruz kalmak, ara vermeden çalışmak, papatya çayı içmemek, abur cubur yemek, ara sıra hava almamak . Uzatmaya gerek yok. Tek sebebi bunlar. Psikiyatrik bir rahatsızlığın yoksa (  ki gördüğüm kadarıyla yok ) bunlardan başka sebep de yok. İş verimsizliği ve harici bir can sıkan meselenin de işin içine dahil olmasıyla anksiyete bozukluğundan başlar bipolara major depresyona vs. kadar yol bulursun.

işin özü: Kendine vakit ayır, geceleri çalışma, yukarıda yazdıklarıma dikkat et. 6 senelik tecrübe ürünüdür yazdıklarım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Hocam ruhdoktoruna gidip, bunları ona anlatırsan, özellikle odaklanma sorunu üzerinde durarak, sana ilaç yazabilir ve bu iyi gelebilir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

senin reçeteni yazıyorum Ritalin tabii alabilirsen

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
Toplam Hit: 3662 Toplam Mesaj: 28