İsrail...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:
    -----------------------------

Sencer bunu yazdı:

Yazılan senaryolar bir hayli uçuk.Zannediyoruz ki İsrail'in bütün işi gücü Türkiye,başka sıkıntısı yok.Gerek ekonomik gerek sosyal ve gerekse de siyasi olarak birçok çıkmazla karşı karşıya.İran,Mısır derken Türkiye'yi de kaybetti.Halkı zart zurt ayaklanıyor.Sırtını dayadığı ABD'den ses yok vs.
    Füze kalkanını ise İran'ın çıkışlarına karşılık bir rest ve tedbir olarak görüyorum.Ayağını sağlama al bizim eksenimiz çok kutupludur mesajı var gibi.Birkaç senedir askıda olan bu proje İran'ın,Suriye ve PKK meselesindeki deli dolu çıkışlarının paralelinde bir hamle niteliğinde kabul ediyorum.
    Süreç,ABD başkanlık seçimlerini sonuçlanıncaya değin tam bir netlik kazanmayacaktır.Eğer ki Birleşik Devletler'in yeni başkanı Cumhuriyetçilerden çıkacak olursa İsrail yeniden kendini toparlayıp siyasi arenadaki darlığını atacaktır.
    O vakte kadar atılacak adımlar PKK'ya destek,diplomatik baskılar,siyasi sataşmalar cart curt şeklinde sürecektir.

dostum öncelikle önceki postlara laf sokma kaygısı olmadan mantıklı bi açıklama yaptıgın için tesekkür ediyorum..

benim kafama girmeyen şey bu adamlar nasıl olurda siyasi arenada bir terör örgütüne destek cıkacagını alenen söyler ( evet pkkya yardımların oldugunu "çocuklarda bilir" ama konu o değil )

abd bile yaptıgı pis işleri saman altından yürütüp herkese mavi boncuk verirken israil bu tutumuyla ya gerçekten pis işlerini gücünü kullanarak yaparım diyor yada üstündeki baskıları sadece havlayarak atmaya çalışıyor

O konu devlet politikası haline gelmiş değil hocam.Akıl yoksunu Lieberman gerzeğinin önerilerini içeren ufak bir tasarı sadece.Netenyahu onun kadar kazma değil.Böyle şeylere girişseler de göstere göstere yapmazlar.İsrail'in karşı hamle yapıp da gayet güzel mesaj verebilme şansı var MOSSAD ile.Böyle muhtarlık seçimlerindeki sürtüşmeler gibi çıkışlara ihtiyacı yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HugeBroly
    HugeBroly's avatar
    Erkek

olası bi savaş durumunda bana göre iki ülkede büyük kayıplar verir ve bunu kimse göze alamaz çünkü iş buraya gelene kadar birileri tasmamızdan çeker ve oturtturur bunlar sadece dış politika ile siyası catışmalar birşey olcağı yok ferah tutun gölnünüzü.Çünkü tasma hala bizim boynumuzda.

hoş bedenlerin içine kafanızda hayal ettiginiz ruhları koyup adına aşk diyorsunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ne savaşı hocalar 21. yüzyılda 2 güçlü devletin savaşı mı kaldı ?? Kimsenin gözü yemez.

Savaş ne için yapılır bakalım ; menfaat için .

israil yada Türkiye toprak mı büyütecek bu savaşla ? hayr
    2 devlet birbirinden doğal kaynakları mı alacak ? hayır

ee ??

zaten bi ton firmamız yabancıların elinde, doğal kaynaklarda gidecek.O halde neden savaşsınlar.Saçmalamayın.Drduk yere kuruntu yapmayın

van minüt dedikten sorna gidip milyon dolarlık silah anlaşmaları yapıldı yemesinler bizi.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    olası israil türkiye savaşını hesap etmek için arap-israil savaşlarına bakınız. araplar defalarca israile saldırdılar lsrail hepsini de skip attı. şimdi konuşmaya bile korkuyorlar. israil ile türkiye savaşa girerse kürtler ayaklanır, türkiyenin neredeyse tamamında kürtler yaşıyor. bir kürt ayaklanması olur, türkiyenin eli kolu bağlanır. hem kürt isyancılarla hemde israil uçaklarının bombardımanı ile mücadele edemeyiz. ki bu savaşa amerika ve bazı avrupa ülkeleri de dahil olur. türkiyeyi iyice köşeye sıkıştırırlar. isyancı kürtler bağımsızlık ilan ederler. asla özerklik ilan etmezler. doğu düşer... türk ordusu doğuda çarpışamaz çünkü bu esnada kışlalar batılı devletlerce bombalanır. uçaklarımız kalkıp israile yönelir. hepside f16... eğer uçakların yazılımını değiştirmeyi başarıp bir süre çarpışabilirlerse çarpışabilirler. lakin israik bunları düşürür. çünkü amerikan radarları f16 ları eliyle koymuş gibi bulurlar. zaman sonra f16 lar elimizde kalsa bile yıpranırlar. bakım yapmak gerek. lakin bakımını israil yapıyordu. şimdi kim yapacak ? hiç kimse. derken havada ve karada yeniliriz. denizde de amerikan ve israil gemileriyle türk gemileri mücadele edemezler. sonuç her alanda biteriz. dikkat ederseniz tüm yenilgilerimizin nedenini düşmanın silah üstünlüğüne bağladım. silahın yoksa otur oturduğun yerde. halkını eğitmedin televole izleyin dedin. futbol ile dizilerle uyuttun. düşman hayalet uçak üretti sen yattın. piyade tüfeği bile üretemedin. tankı uçağı uyduyu heronu uçak gemisini geçtim artık. devlete ihanet ettiniz. devleti geri bıraktınız. yediniz içtiniz sıçtınız. cezanızı halk vermedi halk devletine acıdı. ama düşman size acımayacak. savaş olursa saddam gibi, kaddafi gibi, nasır gibi, esad gibi sizde gideceksiniz. olan yine türk milletine olacak.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    olası israil türkiye savaşını hesap etmek için arap-israil savaşlarına bakınız. araplar defalarca israile saldırdılar lsrail hepsini de skip attı. şimdi konuşmaya bile korkuyorlar. israil ile türkiye savaşa girerse kürtler ayaklanır, türkiyenin neredeyse tamamında kürtler yaşıyor. bir kürt ayaklanması olur, türkiyenin eli kolu bağlanır. hem kürt isyancılarla hemde israil uçaklarının bombardımanı ile mücadele edemeyiz. ki bu savaşa amerika ve bazı avrupa ülkeleri de dahil olur. türkiyeyi iyice köşeye sıkıştırırlar. isyancı kürtler bağımsızlık ilan ederler. asla özerklik ilan etmezler. doğu düşer... türk ordusu doğuda çarpışamaz çünkü bu esnada kışlalar batılı devletlerce bombalanır. uçaklarımız kalkıp israile yönelir. hepside f16... eğer uçakların yazılımını değiştirmeyi başarıp bir süre çarpışabilirlerse çarpışabilirler. lakin israik bunları düşürür. çünkü amerikan radarları f16 ları eliyle koymuş gibi bulurlar. zaman sonra f16 lar elimizde kalsa bile yıpranırlar. bakım yapmak gerek. lakin bakımını israil yapıyordu. şimdi kim yapacak ? hiç kimse. derken havada ve karada yeniliriz. denizde de amerikan ve israil gemileriyle türk gemileri mücadele edemezler. sonuç her alanda biteriz. dikkat ederseniz tüm yenilgilerimizin nedenini düşmanın silah üstünlüğüne bağladım. silahın yoksa otur oturduğun yerde. halkını eğitmedin televole izleyin dedin. futbol ile dizilerle uyuttun. düşman hayalet uçak üretti sen yattın. piyade tüfeği bile üretemedin. tankı uçağı uyduyu heronu uçak gemisini geçtim artık. devlete ihanet ettiniz. devleti geri bıraktınız. yediniz içtiniz sıçtınız. cezanızı halk vermedi halk devletine acıdı. ama düşman size acımayacak. savaş olursa saddam gibi, kaddafi gibi, nasır gibi, esad gibi sizde gideceksiniz. olan yine türk milletine olacak.

sen kendi ordunu tanımamışsın daha...Hadi diyelim Türkiye ıraktan beter...

Türkiye stratejik olarak güçlü bir yerdedir.Ne rusya ne avrupa, ne iran nede araplar israile izin vermez.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı:

AK tayyibi Ulkeyi meceraya surukluyor. Istanbuldaki CILGIN proce si tutmayinca bu sefer daha da cilgin proce uretiyor.

Turkiye israil ile savassin 5 saat sonra israil toroslarin serin yaylalarinda soguk misis ayrani icer.

Turkiye israili dover, pandik atar diyen saftirikler sizin beyninizi ....

Elinizdeki butun silahlar yahudi mali, f-16 dir f-4 dur, skorsky dir, kullandiginiz bilgisayar, konustugunuz cep telefonu vs vs amk bugun israile savas acin 30 dakika sonra elinizde ancak tahta sopa kalir.

Bu basbakan harbi gerizekali, amk evladi Turkiye yi parcalamak icin her boku yiyor.

Once acilim sacmaligi cikti, bakti tutmadi, bu sefer Allah ne verdiyse Ordudaki subaylari iceri atti. Guneydogudaki arazileri yahudilere verecekti oda yemedi. geriye bir tek savas kaldi.

Not: Lan AQP yandaslari sakin benim mesajimdan alintida yapmayin, bana cevapta vermeyin.

şunu biri sustursun zinciri açıldı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    iran hariç hepsi de isralin tarafında olur. rusya biraz çekimser kalır ama ne kadar destek verir meçhul. sonuç olarak başkasının şeyi ile gerdeğe girilmez. bizde silah yok stokta var ama devamını yapacak fabrikalar yok. tankları modernize edemiyoruz. uçak bozulacak kim yapacak. gemi arıza yapacak parçası avrupadan vs. taşıma suyla değirmen dönmez. avrupa ve amerika ile artı israil ile türkiye mücadele edemez. kimse yardım da etmez. edemez.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

beyler herkes savaşa girmeye çok meraklı türkiye yener bilmem ne. belki yener belki yenemez ama savaşlar eskisi gibi sadece silahla yapılmıo unutmayın Türkiye'nin muhtemel bir savaşı geleceği çok büyük bir karanlığa sürükler bu 1.si. 2.si evet başa çıkamayız ancak daha önce olduğu gibi Türkiye'nin paylaşılması sırasında yine kavga çıkacaktır Türkiye yine Türkiye olarak kalır ancak biz Türk kalır mıyız onu bilmiyorum o yüzden Ben bu milletin bu devletin bu israil bile olsa bu sebepten dolayı savaşmaması gerektiğini savunuyorum.

NEDEN? (soru olarak)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

obama yönetimi ile birlikte usa deki yahudi locası cok aktif halde değil önceki başkanlar dönemlerine göre. 

Dünya ne kadar usa israil tarafından yönetiliyor vs en azından bızım ulkemızde oyle denılsede bunun tam tersi olmakta.gecen bınlerce kısı ayaklanmazdı hayat pahalılıgından dolayı israilde ..

pkk teröristleri ve filistindeki militanların yetiştirildiği yerin suriye suriyeoldugunu (musevi bir abimle bir muahbbetimiz aklımda kaldı onun dedikler, pkk ve flistin ) rusya bazlı ama işte bu çıkar dengeleri tamamen farklı olmakta ülkeler arasındakı durumlarda. Boyle bır ılıskı varsa bıle zor.

İsrailin eski gücü kalmadı bunu toparlama derdinde eğer bir taviz daha verirse zaten zedelenmiş olan sözünün geçmemesi durumu usa de başladı tayyıbın one minute muhabbeti (gerçi ne kadar siyasal magazin olsada ) ,ve şimdiki olaydada özür dilerse iyice kötü duruma gelecektir.ben böyle yorumluyorum düşünüyorum.

Ki tr ile iplerin koparılması demek müslüman ülkelerine satılan bır cok urun ceşidir tr uzerınden paravan şirketler aracılığıyla gonderılmekte ıdı. Bunların bıtmesı demek. Tr demek çok şey demek müslüman ülkeleri parvan şirketler sayesinde gönderilen birçok ürün çeşidi,tr tohum ilaç ,hayvan hayvan ilaçları ve binlerce ürün israil in geliştirdiği tr de kullanılmakta. İlşler ilerledğinde böyle bir konu yaşanacağı çok aşikar.BÖlgede zaten meydana gelen isyan olaylarından sonra böyle bir durumun aniden olmasada ekonomide hissedileceği çok mumkun .

Konuyu okumadım ama gundem oldugunu düşündüğüm için böyle birşeyler karalamak istedim

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hazilar sizin dunyadan haberiniz yok.

Israilin elinde yuzlerce nukleer silah var. Ya Turkiye'de?

1959 yilinda amerikanin rusyaya karsi yerlestirdigi jupiter fuzeleri var onlarinda teknolojisi 1959 model arica kumanda dugmeleride amerikanin elinde.

Elimizde f-16 var ama general dynamics yapimi yani israil mali. Eeee ne olmus yani israil mali elimizde F-4 ler var. maalesef onlarida israilde modernize ettik yani onlarda israil mali.

Peki israilde ne var? tam 362 tane F-16i var yani F-16 israil. Bunlar israil icin ozel yapimdir. Ne bizim kullandigimiz Block 40-50 ye benzer nede amerikanin kullandiklarina. %100 israil aviyonikleriyle ucar. 107 tane F-15 i var adamlarda. Sozde 1988 de biten ASM-15 ASAT fuzelerinden en az 2 duzine var.

Adamlarin kendi yapimi ve zirh teknolojisi tamamen kendilerine ait olan Merkava tanklarinda yaklasik 2230 tane var. Bizde ne var? 1662 tane tank var bunlarin 760 kusur tanesi M48 ve 760 kusur tanesi M60 yani taaaaaaaaaaaa 1960 model amerikan tanklari. Bunlarin zirhini RPG-7 delip geciyor. Baska ne var Kici kirik 298 tane Leopar 2 tanki(onlarda 1979 alman teknolojisi).

Arkadaslar ayaginizi yere saglam basin. Bu sartlarda Turkiye asla israil ile bas edemez.

Muridin teki demiski Kurtler ayaklanir. Haci sen merak etme. Ayaklanacak kurt sayisi siksen 40-50 bini gecmez. Onlarida savas orataminda kim vurduya gider, anasini belleriz.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
Toplam Hit: 7522 Toplam Mesaj: 59