folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba müritler.

Bir süredir düşündüğüm ve inceden de mecbur kaldığım şehir değişikliğini gerçekleştirdim. İstanbul Anadolu yakasına yerleştim. Maltepe tarafındayım. İstanbulu iyi bilmediğim için oturduğum muhitin tam adını bilmiyorum.

İstanbul ile ilgili ilk izlenimlerim ise şöyle;

- Abicim bu kadar insanı nereden bulup toplamışlar amk? Bir İzmirli olarak yaşadığım şaşkınlığı anlatamam. 

- Apaçiliğin başkenti İstanbul. Bu şehirde ki ikinci günümde dostlarımla dışarı çıktım, yanımızda 3 tane de bayan var. Adamlar hayvan gibi bakıyor. Eşim var, arkadaşlarımın eşleri var. Noluyo lan der demez it sürüsü gibi toplandılar. İstanbulu bilen arkadaşların geri vitesi yüzünden he he deyip geçtik. Ben bu şehirde çok kavga ederim. Dilencisine ''git başımdan'' dediğinde atarlanıyor.

- Herkes kendi arabası ile yola çıkmak zorunda sanki. Her yol sıkışık, her caddede trafik var.

- Kimse hiç bir yeri bilmiyor. Doğma büyüme İstanbulluya soruyorum; x semtine gitmek istiyorum diyorum, adam adını ilk defa duyuyorum diyor. 

- Otobüs, metro, vapur, metrobüs, marmaray vs var ama bana çok karışık geldi. İşin içinden çıkmak zaman alacak.

- Sabah kahvaltılarında bizim İzmir'de pek yüzüne bakmadığımız poğaça ve küt böreği yiyorlar. Fırına gidip ''iki gevrek ver abi'' dedim. Derdimi anlatmam ve gevrekle zerre kadar alakası olmayan ve açma dediğimiz zımbırtıdan vermesi 10 dk sürdü. Boyozun adını bilen yok.

- Gözümün gördüğü her yer beton. Ağaçlık alanların tamamı ya mezarlık ya askeri bölge ya da bilmem ne yalısı. 

- Her yerde bir inşaat alanı var. Şantilerden şantiyelere geçiyor caddeler.

- İETT Engelli Kartı almak için Kadıköy Başvuru noktasına gittim. Kartı çıkartmam 15 dk sürdü. Aynı kartın İzmir için olanını almak için 5 gün uğraşmıştım. Bu açıdan beğendim.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Zamanla diğerlerini de yazarım. Anadolu yakasında olan müritlerle bir tanışma buluşması düzenleriz belki. Ama daha yeni iftar buluşması oldu sanırım...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Benim iştanbul fobim var görmedim ama görmekte iştemiyorum . sevmem kalabalığı . kapadokya tam bana göre sakin ve serin :)

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

Avrupa yakasına geçsen kaçarak anadolu yakasına ordan da izmirine geri dönersin

şaun cennettsin E5 e yakınsan hiç dert arama istanbulda

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

alışırsın hacı.

gebze de oturuyorum çok çok nadir giderim istanbul tarafına. o trafik o kalabalık boğuyor beni.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

istanbulda gevrek yok simit var

istanbulda kokoreç yok, onun yerine türlü denilecek kokoreç var.

istanbulda kelle söğüş yok, onun yerine bi bok yok.

istanbulda çiğdem yok, onun yerine çekirdek var.

istanbulda sabahları tanımadığınız insanlara günaydın demek yok, onun yerine birsürü hanzo var.

Saysam birton fark var.

Bende 4 Yıl önce istanbula ilk geldiğimde, 1 yıl beyin amjuklaması geçirdim.

Umarım alışırsın.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

İbneliklerin şehri istanbul.İzmirdeki insancıl tavırları sergilemek çok paran yoksa yemez.Otobüstesin örneğin, başına dikildi mi üç beş kişi. Siklemicen.Polise karışmican, taşaklı olarak belirtilen semtlerde ki buraları zamanla anlıyıcaksın artistlik peşinde koşmiyicaksın.Herşeye he he diyiceksin falan.10 yılı aşkın süredir Bağcılardayım.İlkokulunda bile arama yapıldığında tekel bayisi çıktığına şahit oldum amk.

@HolyCat oha insanlığı ağır basan şehirlerde sabahları tanışmayan insanlar günaydın mı diyorlar? Bağcılarda günaydın desek ne bakıyon amuuğğaagoduğum diyip bıçağı takarlar amk.

TheKorsans tarafından 24/Tem/14 10:41 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

ak 6 ay sonra bende istanbula donucem srfsizim aglayasim gelior bunlarida okudukca  arakdaslar anlatiyor heryer suriyeli krolar bitti bunlar cikti beyaz insan gormek imkansiz kara kuru adamlar sarmis mahalleleri  alismak zaman alicak gibi alisamazsakda yokki bi akraba falan ak kacalim izmir e falan

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

istanbulluyum kaçtım bıraktım amına kodumun şehirini. bu kadar tiksinç bi şehir yok yahu. geçen bi istanbula gidiyim dedim iner inmez boğuldum daraldım. insanı boktan, yolları boktan, evleri boktan, doğal güzellik falan yok bişey yok, boktan boktan boktan.

=)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

evet, istanbul böylelikle bir nüfus daha artmış oldu

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

zamanla nerde ne yapılır öğrenince sorun kalmaz.

nerelere eşinle gidilir nerelere gidilmez nereler sağlamdır nereler bozuktur..

hepsini çözünce sıkıntı olmaz..

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

bende aynı konuyu istanbuldan çıkıp izmir yada antalya için açarım inşALLAH

Toplam Hit: 9280 Toplam Mesaj: 93