folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Istanbulda Starwars7 İ İzleyebilecegim En İyi Sinema Salonu?

Istanbulda Starwars7 İ İzleyebilecegim En İyi Sinema Salonu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Demirören avm'deki salon hem 5k sony hemde koltuklar kesinlikle çok çok rahat.

The Beginning and The End.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de bi' tek IMAX'ler 2k dan yüksek çözünürlük sağlıyor (3k,4k).. Diğer salonlar 2k görüntü verir, projektörün 4k,5k olmasının pek bir önemi yok çünkü dağıtım 2k yapılıyor. Bir sene önceye kadar felan böyleydi, sanmıyorum ama belki de değişmiştir, bilginize.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de bi' tek IMAX'ler 2k dan yüksek çözünürlük sağlıyor (3k,4k).. Diğer salonlar 2k görüntü verir, projektörün 4k,5k olmasının pek bir önemi yok çünkü dağıtım 2k yapılıyor. Bir sene önceye kadar felan böyleydi, sanmıyorum ama belki de değişmiştir, bilginize.

Hocam tbi ki dağıtımın 4k olması gerekiyor ama artık çoğu popüler film 4k olarak uyumlu sinemalarda gösteriliyor. Hatta dolby atmos ses sistemi de aynı şekilde uygun olan filmlerde sunuluyor.

Tahminim Star Wars'da 4k olarak dağıtımı ve seyri yapılacak bir film olacaktır.

http://vimeo.com/98226743

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

Hocam tbi ki dağıtımın 4k olması gerekiyor ama artık çoğu popüler film 4k olarak uyumlu sinemalarda gösteriliyor. Hatta dolby atmos ses sistemi de aynı şekilde uygun olan filmlerde sunuluyor.

Tahminim Star Wars'da 4k olarak dağıtımı ve seyri yapılacak bir film olacaktır. 

selamlar, bana kalırsa filmlerin çözünürlüğü bellidir, onu bir şekilde oynatırsın, dolayısıyla 4k uyumlu projektör olur hocam ama 4k uyumlu film olmaz gibime geliyor. aslında tbt de sinemada çalışan (hatta makinist olan) birisi vardı, o görürse filmlerin 4k dağıtımının yapılıp yapılmadığını bilir gibime geliyor (yoksa sen miydin hocam, torpedo_XL :) İnternette aradım ama 4k dağıtım yapıldığını gösteren birşey bulamadım, bugün Cumartesi telefonla arayıp sormak da olmaz.

inşallah 3k-4k dağıtımlar olur, hatta HFR (Yüksek Çerçeve Oranı, High Frame Rate) olur çok merak ediyorum HFR filmleri, de artık HFR film çıkmıyor sanırım, Hobbit'le bitti bu HFR furyası da.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

İstanbul'da klavyesinden monitörüne en kaliteli, en yeni, en pahalı, en teknolojik bileşenleri kullanan, gerekirse oyuncu ekipmanlarına sahip (direksiyon, pedal vb.) kaliteli yiyecek-içecek, teras, lobi, lavabo imkanlarına sahip, temiz ve hijyenik, çocuk çoluğun giremediği internet cafe bilen kimse var mı?

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

istinye park imax de doya doya izlersin.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

seriyi izlemeyi az once bitirdim konuyu takıpteyım 

üşenmessem bursadan bu iş için istanbula gelebilirim..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Filmden önce bi mağazaya git poset ıste sonra yardir migrosa ardından sinemada yapistir aldıklarını mis :D

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Param olunca Alanya da sinema açıcam amk. Film çıkıyor izleyecek sinema yok.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Nerde izliyoruz şimdi Demirören mi İstinye mi? 

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 2954 Toplam Mesaj: 32
star wars vii vip sinema salonu