İşte Windows 10!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Slothere bunu yazdı

9 yine ara sürüm. Ek paket olması lazımken, 8.2 gibi yayınlanması lazımken yeni OS diye yayınlanacak. 10'un reklamı şimdiden başladığına göre 9 için pek ümitli olmamakta fayda var. 8'e sahip olanların 9'a ücretsiz geçeceğine dair haberleri son günlerde çokça görmeye başladım. Bu da ara sürüm mevzusunu pekiştirir nitelikte. 7 gibi stabil bir işletim sistemi varken Metro arayüzüne sahip geçiş modellerini lazım olmadıkça tercih etmemekte fayda görüyorum. 7 öncenin XP'si gibi bir devamlılığa sahip olacak. Özellikle Türk insanı için. 

9 diye bişey yok direk 10 çıkıcak yani 9 u tanıttılar 10 olarak :D

Nasıl yani 9 iptal mi oldu yoksa 10 olarak yeniden adlandırılıp seneye mi çıkacak? Kafamı karıştırdı.

Windows 9 diye bir işletim sistemi yok, olmayacak. 8.1'den sonra çıkacak olan windows : Windows 10.

Yani 9.windows sürümünün adı Windows 10 olacak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Windows 95   -    İyi ama hata dolu

windows 98   -    İyi

windows me  -  Rezalet

windows 2000  - Çok iyi

windows xp - Çok iyi

Windows vista  - Rezalet

windows 7 - Çok iyi

windows 8 - Hızlı ama berbat

Windows 9 - Yok

Windows 10.......... Yükleniyor.

Bakalım nasıl olacak.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

linuxda ve macOS da çoklu masaüstü uygulaması çoktan vardı, microsoft yeni yapıyor.. win 8 de ekranı iki bölüyorlardı gerçi :)

nedense windowstan acayip soğudum.. şu metro arayüzü falan hiç olmadı. dokunmatiğe gider ama normal bilgisayarlar için iyi tasarlanmadığını düşünüyorum

visual studio olmasaydı windowsu kullanmazdım o derece uzaklaştım

Windows varken windows kullanılır hocam. Bu kadar net:) Bana kimse çıkıp da linux hoppidi hoppidi, Macos şakkıdı şukkudu falan demesin, duyguları ile oynarım.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

o sacının tipine ektiğimin :) (videodaki eleman)

biri diyoki ne kadar geriden geliyoz daha 8 geçemedik türkiye geri kalmış birader dünya 8 geçmediki sen neyin derdindesin

biri diyoki 9 nerde 9 la yok olm dokuk falan adamların yeni sürüm adı windows 10 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

linuxda ve macOS da çoklu masaüstü uygulaması çoktan vardı, microsoft yeni yapıyor.. win 8 de ekranı iki bölüyorlardı gerçi :)

nedense windowstan acayip soğudum.. şu metro arayüzü falan hiç olmadı. dokunmatiğe gider ama normal bilgisayarlar için iyi tasarlanmadığını düşünüyorum

Windows varken windows kullanılır hocam. Bu kadar net:) Bana kimse çıkıp da linux hoppidi hoppidi, Macos şakkıdı şukkudu falan demesin, duyguları ile oynarım.

valla sürekli demek isteyip de diyemediğim şey hocam +1

windowsa bok atacam diye linuxla ısdırap çekenleri tebrik ediyorum. bir kere ubuntu kullanma gafletine düştüm, application gibi exception fırlattı sistemden attı benim için o gün linux bitti.

mac'e gelince bir kere kullandım google'a "mac dns değiştirme" yazınca anladım ki benlik birşey değil.

windows rulz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Vay amk adamlara bak sürekli yenilik. Kurum Yazılımcı ekibe yanlış çalışan kıçı kırık bir programı düzelttiremedik iyi mi üstelik çözümünü de maille gönderdim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Tanıtımı yapan adamın saçı windows kullanmamaya neden olur,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

valla sürekli demek isteyip de diyemediğim şey hocam +1

windowsa bok atacam diye linuxla ısdırap çekenleri tebrik ediyorum. bir kere ubuntu kullanma gafletine düştüm, application gibi exception fırlattı sistemden attı benim için o gün linux bitti.

mac'e gelince bir kere kullandım google'a "mac dns değiştirme" yazınca anladım ki benlik birşey değil.

windows rulz.

şeyhin bi sözü var, "facebookta durum güncelleyip, twet atacaksanız mac kullanın iyidir" 

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kalite bi bilgisayar alabilsem ubuntu falan kurup çok lazım win uygulamalarını da sanalda kullanıp geçicem. windows çekilmiyor. linuxteki stabiliteye alışan geri dönmez.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Windows 8 henüz hazır olmadan çıkarılmıştı zaten.8.1'de toparladılar ama başlarda kötü anıldığı için bir daha düzelmedi.

Twitter'da Windows 8'e geçip küfreden insanlara denk geliyorum.Oysa 8.1 gerçekten güzel bir sistem.

Ama 9 ya da adı her neyse çok erken daha.. gerçi geliştirici ön izleme, kullanıcı önizleme derken 2015 sonlarına ancak kararlı sürüm çıkar diye tahmin ediyorum.

Windows 8'in satış rakamları düşük zaten.Şimdi yeni sistemin geleceğini duyan neden kötü şöhret sahibi 8'i alsın ki.İyice saçmaladılar... 

Windows 8'in en önemli özelliği Windows 7'de olmayan mağaza platformunun gelmesiydi.Yeni işletim sisteminde böyle büyük bir yenilik geleceğini sanmıyorum.Var olan mağaza 8'de de kullanılacak.. O zaman neden yeni işletim sistemi ? 

Her 5 yılda bir işletim sistemi çıkarmak zorunda değilsiniz.Güncelleme olarak vermeniz gerekiyor bu yenilikleri... Wtf!

Toplam Hit: 6810 Toplam Mesaj: 64