folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstediğin Gibi Mi Yaşamak, Topluma Göre Mi Yaşamak?

İstediğin Gibi Mi Yaşamak, Topluma Göre Mi Yaşamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hepimizin bildiği gibi topluma ait bazı normlar,etik kavramı yada yasal olmayan toplumca kemikleşmiş yasaklar var.
    Bazılarımızın zaman zaman "banane lan bence bu böyle olmamalı" dediği zamanlar oluyordur bazen.Bide bunu demekle kalmayıp uygulayan bir gurup var.Yani istediği gibi yaşayan ve mutlu olan sadece kendi doğrularına göre hareket eden bir kitle.Bide tam buna ters olan bir kitle var bunlarda bu toplumsal çizgileri çok savunan ve hayatını bence tam olarak istediği gibi yaşayamayan kuralcı kitle.

Bu 2.yani kuralcı kitle zamanla insanları sindiriyor.En basitinden ateistler internet dışında rahatça ateistim diyemiyor.Adam sarı pantolon giymek istiyor ama acaba millet ibne der mi diye çekiniyor.Dövme yaptırmak istiyor ama ailem yada başkaları ne der diye düşünüyor hadi önce bi geçici yaptırayımda eğer tepki almazsam birilerinden kalıcısını yaptırırım o zaman diyor.

Mesela bugün öpüşme eylemi yapmış bir gurup ve başka bir gurup onlara satırla saldırmış.Detaylar aşağıda.

http://www.hurriyet.com.tr/sondakika/23368807.asp

Aşağıdaki örnekde 2.gurubun sindirici olan kısmına örnek.Yorum atan adam tam anlamıyla hayatını başkaları için yaşıyor.Laf söz olur diye sokakda kız kardeşinizle bile selamlaşmayın diyor.

s

Peki sizce hayatı nasıl yaşamalı?

1.grupdakiler gibi milleti hiç sallamadan,kendi doğrularınızla kendi kurallarınızla,aklına eseni yaşayarak mı yoksa 2.grupdaki gibi dikkat çekmeden,kurallar dışına çıkmadan,kimsenin ağzına laf vermeden klasık bir hayat yaşamak mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Topluma göre yaşarsan sıkıntı çekmezsin kendine göre yaşarsan sıkıntı çekersin. Düşün ceza evine girdin orda bir düzen var düzeni bozarsan tüvalette şişlerler :D tabi böyle değil ama bu sroun sanki yumurta mı tavuktan mı çıkar tavuk mu yumurtadan en iyisi ben horoz meselesi yapayım ben anlamam ben s...m tavukları bilirim :D

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

İnsanlara zarar vermeden kendi doğrularımla yaşarım. İnanışları, yaşam tarzları, kültürleri, kuralları beni bağlamaz. Dogmatik cezaların hiç birisini kabul etmiyorum. Birgün kapıma bunlar yüzünden gelecek birisi olursa alnının ortasında havalandırma deliği açmak için tereddüt etmem.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

İddaam şu ki;

Buraya yazdıklarınızın tam tersini yaşıyorsunuz. Bu tür sorularada olmak istediğiniz gibi cevap veriyorsunuz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek

ben kendimi bildikten sonra kendini bilmeyenlerin benim hakkımda söylediklerinin ne önemi var..

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

İddaam şu ki;

Buraya yazdıklarınızın tam tersini yaşıyorsunuz. Bu tür sorularada olmak istediğiniz gibi cevap veriyorsunuz. 

Benim yaşadığım site zaman gazetesinin kurduğu bir site full + full cemaatçidir, gelen evimi bilen de bilir, ben içkimi alır siteme girer balkonumda içerim, arada bir farklı hatun arkadaşlarım da gelir kalır. Şu ana kadar laf eden olmadı, mırıldananın kafasına efes şişesi atmamın etkisi olmuş mudur bilemiyorum. Site yönetimi tümüyle aşırı muhafazakar olup şu ana kadar hiç bir uyarı ve kötü söylem almadım, evi tutarken de bekar olduğum biliniyordu. Yani benim için şu şekliyle sorun yok, ha olur da senden rahatsız oluyoruz diyen çıkarsa başına geleceği az çok biliyor. Kimse kendinden ödün vermezse bir bok yiyemezler.

RETRET tarafından 25/May/13 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

istediğin gibi yaşarsan farklı olursun,topluma göre yaşamak seni toplum yapar.toplum farklı olanı dışladığını sanarken aslında farklı olan dışlamıştır toplumu.bir de işin bildiğin yoldan mı yoksa çizdiğin yoldan mı gitmek versiyonu var.bence daha derin.

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam o resimdeki işaretlenmiş yorum ile, halen örümcek kafalıların aramızda olduğu gerçeği bir defa daha su yüzüne çıkmış oldu. Bu şekilde yorumlayanların akıllarının nerelerde olduğu zaten belli. Benim kızkardeşimle sokakta konuşmamı laf söz edecek adama sokak ortasında öyle bir laf koyarım ki, bırakın beni artık o sokak onu konuşmaya başlar. Gördükçe sinirim bozuldu, töbe töbe...

Bana sorarsan, kendi doğrularımla kimseye rahasızlık vermeden, dahası kimsenin de rahatsız olmasına izin vermeden yaşarım. Ama tabi yaşadığınız yerin kurallarına uymak zorundasınız. Kendi yaşam tarzlarınızı, toplu yaşam bölgelerinde uymak zorunda olduğunuz kurallara (buradaki kasıt toplumun dayattığı kurallar değil, toplu yaşam alanlarında uyulması gereken kurallardır) paralel olarak yaşamak zorundasınız. Yani tutup "ben yüksek müzik seviyorum" diyerek arabasındaki bas seviyesini azamiye ayarlayıp milletin beynini zonklatmanın anlamı yok :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ya ben bu insanları anlayamıyorum, bazen farklı bir ülkenin vatandaşıyım gibi geliyor..

bu ülkede bir sürü sorun var, işçilr 700 liraya çalışıyorlar, çocuk işçiler var geçen 13 yaşında mı ne bi çocuk kafasını makinede ezdirmiş..

tershanelerde her gün insan ölüyor, hırsızlık almış başını gidiyor, gavur dediğimiz adamlar marstan toprak örnekleri alıp hayat araştırıyor, yeni

üslerini oraya taşımayı düşünüyorlar, bizim adam gibi dünyaca kabul edilmiş bir buluşumuz yok.. hala nelerle uğraşıyoruz, adamlar facebookta

organize oluyor da öpüşme eylemi yapıyorlar bir de tanımadığı insanlarla yapanlar var (haberlerde videosunu gördüm kız diyor ki tatlıymış !! )

bildiğim kadarıyla bu öpüşme eylemi ispanyada yapıldı sebep ise ZAMlar.. bizim insanlarımz gerçek problemleri görmezden geliyorlar, işin

makaarasında.. facebook a tc yazıyorlar da vatana hizmet ettiğini sanıyorlar.. nasıl bir gençlik var..  birileri öpüşürken diğerleri de tekbir getiriyor..  

bu milletin işi gücü yok mu? kimse düşünmüyor mu teknolojiyi, üretmeyi.. neden her şey şekilcilik üzerine kurulu.. ne kadar ahmak bir toplum

olmuşuz.. sorumlusu kim ,tvler mi iktidar mı.... yüzlerce sorun varken ve çözülmesi gereken varken, hep en önemsizleri gördük. Aşık emekçi'nin

dediği gibi "Ormanı görmedik ağacı gördük"

http://www.youtube.com/watch?v=dvv98DWs-io

sözleri bugünü özetliyor..

Niye mi bu hala, düştük niye mi?

Haksızlığa boyun büktüğümüzden,

Dilimiz çok keskin, elimiz hasta,

Her gölgeye ışık yaktığımızdan

Çoğu bulamazken, kıymışız aza,

İşe yanaşmadık, doymadık söze,

Bir kusur, yüz kusur doğurdu bize,

Kusur var demekten korktuğumuzdan

Ne merhem tanıdık, ne yara sardık,

Dostluğun önüne, duvarlar ördük,

Ormanı görmedik, ağacı gördük,

Dünyaya tek gözle baktığımızdan

Emekçi kaybettik, yıllardan beri,

Hani nerde bunun dersi, eseri,

Bu gemiler böyle gitmez ileri,

Zor yapıp da kolay yıktığımızdan

unbalanced tarafından 26/May/13 00:04 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

topluma göre yaşamak değil o.

baskıya boyun eğmek gerçeği, özgür olmayı bilmeyen toplumlarda gözlenir.

örneğin biz.

He is finding himself.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

Yanlış anlamayın ama toplum içinde ulu orta yerde öpüşülmesi, elleşilmesi pek hoş değil. Bizim kültürümüzde bu tarz şeyler zaten aile

geleneklerine uygun değil. evet özgürlük iyi hoş ama adabına uygun davranmak için dikkat edilmeli. Toplum içerisindeki Ahlak kuralları diye bir

kavram var mı? var. o zaman sorun nerede? 

Toplam Hit: 7317 Toplam Mesaj: 63