folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İzmirin En Büyük Avm‘Si. Point Rezidans & AVM

İzmirin En Büyük Avm‘Si. Point Rezidans & AVM

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

İzmirde olanların bir kısmı bilir , bir kısmı bilmez. İzmir otogarının karşısına yapılan devasa bir beton blok var. 

Bu izmirin en büyük AVM si olacak blok.

46 Katlı olacak bu büyük yapı içerisinde AVM yanında rezidans da barındıracak.

Peki neden bu en büyük avm şehir merkezinde degil de neredeyse dağ başı taşra sayılabilecek bornova otogarında ? 

Ggbpq.jpg%20%281153×657%29

Sebebi 

1. Nerede olursanız olun izmirde güzel bir yerlerde alışveriş vs vs için ya ordan buraya ya burdan oraya biryerlere binmek zorundasınız ya metro ya eshot vs. Şimdi adamlar Tüm izmire tek vesait. Tüm ege bölgesi ulaşımına tek vesait. İstanbul , Ankara vb. büyük şehirlere tek vesait. (ankara aşti den bin , izmirde in karşında olacak avm )

Yani taktiksel açıdan büyük bir yatırım ve büyük meyvesini alacaklar.

mte0otiwmz-point.jpg%20%28468×300%29

2015 de dükkanların açılışı yapılacakmış ve büyük meyvesini neyle yiyeceklerini size söyliyeyim.

Yine bildiğiniz gibi evka 3 de biten metro ilerletilecek ve bornova merkeze ulaşacak , bornova merkezden binip otogarda inebileceksiniz veya ege ünversitesinden binip 9 eylülde inebileceksiniz. Bu metro ağını erken haber alan bazı ticari zekalar olanı ortaya koymuş yatırmış.

o arsa kim bilir kaç para idi , şimdi pahabiçilmez olacak.

izmir_metro_dura.gif%20%28610×554%29

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

hayırdır birader ortağı mısın :D

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bunu niye paylaştım.

Bornova bölgesi ev fiyatları ve kiraları kat kat artacak. Haberiniz olsun, yine metro ağı üzerinde (planlanan ) büyük bir değişiklik olmaz ise bölgelerdeki arsa ve ev fiyatları tavan yapacak.

Arsa alacka ( arsası olan ) Ev alacak veya evi olan kişilerin izmir gibi her ay farklı yönde gelişen bir şehirde 1-2 beyin fırtınası yaparak sermayesini katlayabilir. 

İzmir metrosu ödemişe , ödemiş tireni kiraza kadar gidecek.

Kiraz arsaları sudan ucuz , bir kaç yıl sonra  yatırımın 10 katına bile çıkabilir. 

Garajın ve AVM nin etrafında kalan bölge bir çok boş arsa ve ucuz ev var. Benimki sadece öneri araştırmadan almayın. Eğer bu AVM sessiz sedasız ege bölgesinin çekim merkezi haline gelirse , demedi demeyin çok fena olacak bu bölge öyle böyle değil.

XunSNNu.png%20%28549×393%29

PanxeR tarafından 02/Ara/13 01:01 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    vesayret deilde vesayet olacak galiba. metronun uzamasida iyi olur aga havaalani otogar arasi kesintisiz demiryolu ohh mis

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    vesayret deilde vesayet olacak galiba. metronun uzamasida iyi olur aga havaalani otogar arasi kesintisiz demiryolu ohh mis

sen söyleyince baktım vesait imiş hacım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Sikim avm sini.. amk 10 yildir ucyoldan balcovaya metroyu baglayamadilar... En sonunda izmirden kactim..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    Sikim avm sini.. amk 10 yildir ucyoldan balcovaya metroyu baglayamadilar... En sonunda izmirden kactim..

metroya akp el attı. bakalim ne olacak.

tren hattına da öyle.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    haci beni bir uzaylı olarak görün ve şu soruma cevap verin.

özellikle gezi ile patlak veren avm karşıtlığının felsefesi nedir?

doğa tutkusu, beton yığınlarının arasında boğulma ve fight club(sisteme karşı gelme, beyaz yaka vs vs) karışımı bir şey mi nedir cidden merak ediyorum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı

doğa tutkusu, beton yığınlarının arasında boğulma ve fight club(sisteme karşı gelme, beyaz yaka vs vs) karışımı bir şey mi nedir cidden merak ediyorum.

avm karşıtı degiliz , avm yapılması iyidir fakat abi gelip şehirdeki 1-2 son kalan ağaçlık bölgeye avm yapmak isteyince iş değişiyor

AKP o gezi parkını güzelleştireceğine yıkıp avm yapmak istedi sanki betondan baska bisi yok sanki her yerde avm yok.

Mesela bornova ege üniversitesinin içine forum bornova var mis gibi yerde full çekio ama ege üniversitesinde zaten yeşillikten bol bişi yok , kampus dışında ise bornova   büyük park ve buz pistinin oldugu park hariç betoname.

sen git değeri düşük yerleri kamulastır yık sonra avm yap.

akp napıyor nerde yeşillik , nerde sit alanı , nerde rant kapısı alıp özel sektöre satıyor tüm kurumlarımızı sattığı gibi.

AVM ye karşı olmak değil olay , nefes alacak bırakında 1-2 yer kalsın olayı.

Karını çocugunu gezdirebileceğin bir yerler olsun. 

Ağaç görerek büyüsün yeni nesil.

PanxeR tarafından 02/Ara/13 01:57 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Mukavim_ bunu yazdı

avm karşıtı degiliz , avm yapılması iyidir fakat abi gelip şehirdeki 1-2 son kalan ağaçlık bölgeye avm yapmak isteyince iş değişiyor

AKP o gezi parkını güzelleştireceğine yıkıp avm yapmak istedi sanki betondan baska bisi yok sanki her yerde avm yok.

Mesela bornova ege üniversitesinin içine forum bornova var mis gibi yerde full çekio ama ege üniversitesinde zaten yeşillikten bol bişi yok , kampus dışında ise bornova   büyük park ve buz pistinin oldugu park hariç betoname.

sen git değeri düşük yerleri kamulastır yık sonra avm yap.

akp napıyor nerde yeşillik , nerde sit alanı , nerde rant kapısı alıp özel sektöre satıyor tüm kurumlarımızı sattığı gibi.

AVM ye karşı olmak değil olay , nefes alacak bırakında 1-2 yer kalsın olayı.

Karını çocugunu gezdirebileceğin bir yerler olsun. 

Ağaç görerek büyüsün yeni nesil.

hocam sana ithafen söylemedim önce onda bir anlaşalım.

ikinci olarak yeşil alanların betonlaştırılmasına ben de karşıyım ama olay farklılasti artık. felsefe, amaç bir kenara bırakılıp salt avm karşıtlığına dönüştü bu iş, ışte bu kolpalığı, amaçsızlıgı anlamıyorum. onun için sordum farklı bir felsefesi mı var bu işin diye.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

İzbanın Dokuz Eylüle gelişini mezun olmadan görebilecek miyim acaba :D

Toplam Hit: 5431 Toplam Mesaj: 28