Japonya'da Yaşamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    Sadakat bunu yazdı

Japonyaya gitmek istediğine emin misin? Türkleri nasıl ezdiklerine, ırkımızla nasıl dalga geçtiklerine birebir şahidim. Türkiye'de japon dili ve edebiyatı bölümlerinde japon hocalarla az kavgam yok. Özellikle japon tarihi söz konusu olduğunda ve kültür karşılaştırmasında bariz bir şekilde üstün olduklarını sanıyor ve türkleri ezme gayretine giriyorlar. Tek özelliği çok çalışmak olan bir millet. Bunun dışında bir oyunları yok. Eğer onların içinde yaşayacaksan her zaman "gaijin"sin. Onların kanını taşımıyorsan her zaman yabancısın. İstediğin kadar makam sahibi ol fark etmiyor. Japonca bölümünü son sınıfta bırakıp giden kaç kişi istersin? Biri de tbt üyesi... Konuyu görünce eminim yazar.

Hiçbir ırka millete karşı ön yargım yok. Yalnız şu var, amerika kanatları altına yerleşip türk milletini küçümseyen bir topluma sempati duyamıyorum sadece. Bunu anlaman için şahit olman lazım. İlk başta her şey mükemmel görünüyor. 

bana direk 47 ronin'i çağrıştırdı inş. end hoca da giderde ırçılık yapanlara ronindeki gibi sker atar ortalığı, onda da bu samurai değil diye dışlıyorlardı sonra gtunu kurtardı hepsinin https://www.netflix.com/tr/title/70208107?source=35

benim yakın arkadaşım var japonyada eşi japon erasmusta tanışmışlardı yıllar önce kendisi gazeteci artık iha ya çalışıyor, eskiden japonyada mevzu olunca tüm tv lere bağlanıyordu 4g le 

https://www.instagram.com/brkersy/

ona da danışabiliriz bişiler

TxT tarafından 22/Haz/22 00:57 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Sadakat bunu yazdı

Japonyaya gitmek istediğine emin misin? Türkleri nasıl ezdiklerine, ırkımızla nasıl dalga geçtiklerine birebir şahidim. Türkiye'de japon dili ve edebiyatı bölümlerinde japon hocalarla az kavgam yok. Özellikle japon tarihi söz konusu olduğunda ve kültür karşılaştırmasında bariz bir şekilde üstün olduklarını sanıyor ve türkleri ezme gayretine giriyorlar. Tek özelliği çok çalışmak olan bir millet. Bunun dışında bir oyunları yok. Eğer onların içinde yaşayacaksan her zaman "gaijin"sin. Onların kanını taşımıyorsan her zaman yabancısın. İstediğin kadar makam sahibi ol fark etmiyor. Japonca bölümünü son sınıfta bırakıp giden kaç kişi istersin? Biri de tbt üyesi... Konuyu görünce eminim yazar.

Hiçbir ırka millete karşı ön yargım yok. Yalnız şu var, amerika kanatları altına yerleşip türk milletini küçümseyen bir topluma sempati duyamıyorum sadece. Bunu anlaman için şahit olman lazım. İlk başta her şey mükemmel görünüyor. 

türk milleti derken neyi kastettiğini bilmiyorum ama ben oğuz türklerinin çebi boyundanım. kastettiğin millet şu an türkiye de yaşayan insanlarsa küçümsenecek insanlar zaten.

sikilmedik bi kulağının arkası kalmış milletle bilimde teknolojide ortalığın amına koymuş milleti bir tutamazsın.

3 bin yıl önce atalarımız şunu yaptı, 500 yıl önce atalarımız bunu yaptı vs muhabbetini de geçin. sene 2022. 10 yıl önceki durum bile alakasız şu an. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuth
    tuth's avatar
    Erkek

bu japonya için hangi youtube videosunu izlesem yorumlarda adamlara fedoncu diyorlar anlamadım gitti

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Bir kac yil önce asya turu yaptik (japonya, güney kore, hongkong ve singapur). Japonya'ya giderken cok güzel duygularla gittim bir cok türk'ün zaten sahip oldugu ve beni daha önce uyarmislardi, japonlar irkci millet falan diye ama olur mu öyle sey diye düsünmüstüm ama kisa süreli bir tatil bana yetti bile. Artik turist olarak bile japonya'ya gitmem.

Evet japonlar cok saygili insanlar ancak japonlara karsi. Bir cok millet gibi kendilerini üstün irk olarak görüyorlar bir sey diyemem ama orada sahsen yasayamam.

Öncelikle ülke cok güzel, temiz ve her sey organize, muhtemelen maaslari da iyidir. Tembel adam orada yapamaz orasi ayri ama onun disinda her sey iyi görünüyor.

Negatif yanlari ise cok daha fazla; öncelikle iklim berbat (eylül ayinda gitmistik), yolda yürürken bile sipir sipir terliyor insan asiri nemden dolayi, bir cok insan boynunda havluyla geziyor, animelerden gördügümüz genis pantolonun sebebini orada ögrendim cünkü diger her sey terden yapisiyor, hava cok bogucu. Hong-kong'da da ayni hava vardi ve bir de üstüne acayip bir hayvan diskisi ya da agir baharat kokusu ülkeyi kaplamis. Güney kore'nin havasi normaldi ama öyle mi denk geldi bilmiyorum.

Adamlar ingilizce nerdeyse hic bilmiyor, gittigimde bir cihaz alip onunla interneti yanimizda tasimistik yoksa hic bir adres bulmak mümkün degil, yardim istiyorsun bir kisi bile etmiyor, o kadar kisi arasinda sadece tren istasyonundaki görevli yardim etti. Zaten onlarin bu tavirlarindan sonra mümkün mertebe sormuyorduk.

Otel resepsiyonlari güya ingilizce konusuyorlar, benim sarj adaptörüm kaybolmustu, onu söyledim, 5 kere kiza dedigini tekrarlattirdim yine anlamadim :) o yüzden sanirim cogu insanlar ingilizce konusmuyorlar cünkü anlasilmiyor.

Bir yere girince, görevlilerin bir japona ve bir yabanciya davranisini cok rahat görebiliyorsunuz zaten..

Gittigimiz zaman sel falan olmustu, adamlar her yere uyari asmislar, metrolar calismayacak bu saatten sonra vs ama gel gör ki hepsi japonya yazili, iki kelime ingilizce uyari yok. Isin komik yani bu durumu türk haber kanalindan ögreniyorum.. Orada bir sürü turist avel avel dolasiyordu haberleri bile yoktu.. 

Geminin biri havaalanina giden köprüye vurup kirmis, o yüzden ucuslar iptal edilmis vs ama ne bir bilgilendirme ne bir sey, yine kendi cabamizla ögrendik, baska havaalanindan bilet aldik, havaalaninda uyuduk o gece vs.. ülkeden resmen kacmaya calistik..

Japonca bilen adam icin iyi olabilir orasi ama yine de ne olursa olsun japon degilsen, 10-0 yenik basliyorsun her seye.. 

Daha aydin kafali ülkelere gitmekte fayda var mesela güney kore.. Bir gün kafam eserse ve asya ülkelerinden birine gidersem güney kore'de yasayabilirim. Onlar da ingilizce cok bilmiyorlar ama en azindan güler yüzlü ve yardim severler. 

15 tane ülkeye gittim japonya gibi bir yer görmedim. Adamlara dost olarak gidip, düsman olarak döndüm. 

Bu arada fiyatlar baya pahali, ben isvicre'den gittigim icin, fiyatlar buraya kiyasla biraz ucuz ama türkiye'den gidecekler icin cok fazla olacaktir. O yüzden onu da hesaba katmanizda fayda var.

Sonuc olarak: bir daha ne japonya'ya giderim, ne de bir japona iyilik yaparim. Benim icin japonya bitmistir :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

japonic denen eleman hollandaya taşındı kanalından takip edilebilir.. adblock açıp izliyom benden zırnık geçmesin diye :D:D

yunusdogan tarafından 22/Haz/22 17:23 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    circuit500
    circuit500's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Atalarımız sik kafalı capon askeri diye boşuna dememiş. Bunları bir şu anki Türkler iyi biliyor. Hata, kötülük yapınca intihar etmelerinin sebebi mahalle baskısından başka bişey değil. Öyle bilindiği gibi gururlu falan değiller. Amerika nükleer bombayla üstlerinden geçmiş. Her yerde köpekliğini yapıyorlar. Japon kültüründe yaş, statü hiyerarşisi var. Birim 731'i araştırın. Hitler yanlarında melek kalıyor. Televizyonlarına Youtubeda açıp bakın. Ruh sağlıkları ciddi düzeyde bozuk. 

circuit500 tarafından 22/Haz/22 21:15 tarihinde düzenlenmiştir

Tuğra
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    circuit500
    circuit500's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sadakat bunu yazdı

Buna katılıyorum. Japonlar Türkiye'de yanlış tanınıyor. Uzak memleket + Amerikan propagandası. Japonlar psikolojisi bozuk, boktan bir topluluk. Bunları tanımayan bilemez. Bunları takip edenlerinde psikolojisi bozuk. .Çünkü Japon kültürü denilen şey sıkıntılı. Adamların çocuk çizgfilminde erotiklik,tecavüz, pedofili, intihar ne ararsan var. Bir ormana gidip kendilerini asıp duruyorlar. Bunlardan ve sapık kültürlerinden uzak durulmalı. 

circuit500 tarafından 22/Haz/22 21:16 tarihinde düzenlenmiştir

Tuğra
Toplam Hit: 5857 Toplam Mesaj: 48
japonya iklim