Japonya'da Yaşamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Abi ben çok istiyorum ya nereye nasıl başvuruyoruz makine mühendisi illaki arıyorlardır allam çok efsane bi ırk bence, japonca da öğrenilebilir güzel bi dil bence. Üff ne hayal kurdum, benim acil kolonya içmeyi bırakmam gerekiyor galiba :S 

^^D` yapı olarak Japonca Türkçe'ye benziyormuş. harf'ler sıkıntı işte, biraz karışık.. ama zor değildir. monkey see, monkey does. ^^` but some monk does without seeing before. √

RitmFarbRacourci tarafından 30/Haz/21 02:51 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

Abi ben çok istiyorum ya nereye nasıl başvuruyoruz makine mühendisi illaki arıyorlardır allam çok efsane bi ırk bence, japonca da öğrenilebilir güzel bi dil bence. Üff ne hayal kurdum, benim acil kolonya içmeyi bırakmam gerekiyor galiba :S 

^^D` yapı olarak Japonca Türkçe'ye benziyormuş. harf'ler sıkıntı işte, biraz karışık.. ama zor değildir. monkey see, monkey does. ^^` but some monk does without seeing before. √

VS.

dcpromo tarafından 30/Haz/21 11:57 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    dcpromo bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

VS.

ya bende görsel hafıza var o yüzden çok rahatım bu tip sembolleri vs ezberlerken bi de zaten genel olarak dillerle ve dilleri kavramakla ilgili deyişik bi yatkınlığım da var. 

hacı bu görselleri ne diye arattırdın da buldun? ben dümdüz bir buçuk saat boyunca kitlenmiş bi şekilde bulamamıştım aq 

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    dcpromo bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

VS.

ya bende Görsel Hafıza var o yüzden çok rahatım bu Tip sembolleri vs ezberlerken bi de zaten genel olarak Dillerle ve dilleri kavramakla ilgili deyişik bi Yatkınlığım da var. 

hacı bu Görselleri ne diye arattırdın da buldun? ben dümdüz Bir Buçuk saat boyunca kitlenmiş bi şekilde bulamamıştım aq. 

daha önce, @UnBalanced ,^^`  paylaşmıştı diye hatırlıyorum. konu başlığını hatırlamıyorum ama. 

RitmFarbRacourci tarafından 30/Haz/21 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Giden gezen, yahut halihazırda orada konaklayan bir mürid var mı?

Havası, suyu, nemi, sıcaklığı İzmir'e benzeyen bir il arıyoruz orada.

Bir şekilde kapak atıp yerleşmeye çalışacağız.

neyle kapak atmayı planlıyon?

japoncan var mı? yoksa yazılım vs işlerinin tamamını unut

dünya haritasından yer beğenmek gibi olmuyor o işler

tarım vs biliyorsan her ülkede 1 şansın olur, diğer türlü paran olmadığı sürece mülteci gibi yaşar eziyet çeke çeke çürürsün

neverland tarafından 30/Haz/21 13:23 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

VS.

ilkokul bitene kadar 1945 tane kanji öğretiyorlarmış. üstüne bi de özel isimler için 900 küsür kanji varmış. pek kullanılmayanlar ise 5000den fazla. 

yani ortalama adamlar min 3000 tane kanji ezberliyor yazabiliyor helal olsun. orada doğup büyümek illa ki farklıdır ama bunları öğrenip hepsini yazabilmek büyük zanaat.

Kreyzi tarafından 30/Haz/21 14:00 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    end bunu yazdı

Giden gezen, yahut halihazırda orada konaklayan bir mürid var mı?

Havası, suyu, nemi, sıcaklığı İzmir'e benzeyen bir il arıyoruz orada.

Bir şekilde kapak atıp yerleşmeye çalışacağız.

neyle kapak atmayı planlıyon?

japoncan var mı? yoksa yazılım vs işlerinin tamamını unut

dünya haritasından yer beğenmek gibi olmuyor o işler

tarım vs biliyorsan her ülkede 1 şansın olur, diğer türlü paran olmadığı sürece mülteci gibi yaşar eziyet çeke çeke çürürsün

su an icin hayatta kalip selamlasacak, az bucuk derdimi anlatacak kadar japoncam var. sik kullanilan hiraganayla birlikte 30 kadar kanjiyi ezberledim, katakanayi da ezberleyip dil bilgisiyle birlikte kanji dagarcigini arttirmak kaliyor geriye sadece.

dikkatini cekerim, "japonya cok guzel bi yere benziyo cekiklere bayiliyom gidip orada yasasam harika olacak" gibi bir cumle yok konuda. Japonyadaki refah seviyesi, ve ozellikle toplumun yasayis bicimi karakterime uygun oldugu icin Japonya'yi istiyorum. 

Tarimla alakam yok. Yazilim ile olmak zorunda degil fakat gayet de tutunabilirim bununla. Sikeyim yazilimi, gidip doner kessem bile buradaki hayatimdan ve hayatinizdan daha makul bir sekilde yasam surebilecegimi biliyorum, bolca arastirdim ekonomi ve devlet hizmeti olaylari uzerine.

Kaldi ki konu nasil gidebilirim uzerine degil. Izmir/Turkiye iklimine yakin bir/birkac sehir tavsiyesi isteme uzerine.

Eziyet ceke ceke curursun dedigin sey bu ulkenin vatandaslarinin kaderi zaten. Ana baba seni maddi olarak beslemiyorsa bir hicsin.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

@end hocam

Ibrahim abinin yazdiklarini aktariyorum sana

Osaka kdr sicak olmayan yakin hfif serin, kisin biraz soguk olarak japon denizi tarfi var.

Fukui, Tottori, Toyama(kisin soguk olur) , iliman olarak Okayama, Yamaguchi idiri.

Daha Kuzeye ciktikca kislari eksi 20 30 lari gorur

GIfu, Aichi gibi orta eyaletler ise muthis soguk kislari

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

@end hocam

Ibrahim abinin yazdiklarini aktariyorum sana

Osaka kdr sicak olmayan yakin hfif serin, kisin biraz soguk olarak japon denizi tarfi var.

Fukui, Tottori, Toyama(kisin soguk olur) , iliman olarak Okayama, Yamaguchi idiri.

Daha Kuzeye ciktikca kislari eksi 20 30 lari gorur

GIfu, Aichi gibi orta eyaletler ise muthis soguk kislari

Ikinize de çok teşekkür ederim hocam. Var olun :)

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

end hocam Selam, James May'in 6 bölümlük Japonya belgeselini de bir izle, popüler şehirler dışında diğer şehirleri de geziyor (Amazon Prime'da var), ben Japonya ve tanıtımı tarzı video-vlogları çok severek izlerim ona rağmen birçok farklı şey gördüm bu seride. 

Bu arada o fedoncu eleman "japonik", burdan oraya fedon okulunda beden öğretmenliği yapmak üzere gitti, ilk dönemler çok güzel tanıtım vlogları vardı (tabii kendi sığ görüşüne göre bomba yorumları ayrı tutuyorum, misal japonların hiçbir şeyini beğenmez bu eleman), sonradan muhtemelen yine ağalarının desteğiyle araba kaçakçılığı işine girdi, 3-5'e kapattığı klasik-spor vs. araçları avrupa'ya çakıyor birkaç senedir, tabii bal tutan parmağını yalar, japonya'da yıllarca çalışan bir mühendisin alamayacağı şeyleri aldı eleman. son dönemde de "ehliyet-trafik cezasından" hapse girmiş bir süre (yersen) japonya'yı terkedecekmiş, japon hükümeti araba kaçakçılığını farkedip sapladı diyemiyor tabii... 

"İstikbal göklerdedir..."
Toplam Hit: 5797 Toplam Mesaj: 48
japonya iklim