Javamı C# Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

ALINTIDIR

C# mı döver Java’mı döver sorusunun cevabına. Teke tek kalsalar Java C#’ı zar zor da olsa döver. Ama C#’ın babası (Microsoft), Java’nın babasını (Sun’ı) döver. Ancak Java’nın akrabaları çok kalabalık. Amcası Netscape var, dayısı IBM var, eniştesi Oracle var, daha bir sürü akrabası var. Kimin kimin döveceği, çingene kavgasına dönen bu dövüşte kimin galip geleceği hiç belli olmaz."

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Mimar Aslan var javacı üstad. Adamın paylaşımlarına bakınca insanın java öğrenesi geliyor. :D

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Mimar Aslan var javacı üstad. Adamın paylaşımlarına bakınca insanın java öğrenesi geliyor. :D

Tam tersine bana cok itici geliyor. 1 dakka dayanamiyorum kusura bakmasin.

Ayrica gercekten C/C++ dan başkası yalan. Hele ki C++17 ile gelen yenilikler falan enfes.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

C# öğren, yıllardır karşıtlığını yaptım ama şu an fikirlerim değişti.

Ben bilmiyorum C# fakat çok fazla olanağın var. Asp.Net'e geçer web yazarsın, C# ile desktop yazarsın, hoop Xamarine geçer mobil yazarsın.

Bir de tam bilmemekle birlikte arayüz ve kodlama hızı olarak Java yanına bile yaklaşamaz sanırım C# ın. Ürün çıkarma hızının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Gelelim bildiğim kısma; Java ile android yaparsın desktop yaparsın malum. Javanın en güzel yanı OOP'yi damarlarında hisseder, Design Pattern'ları iliklerine kadar hisseder, kendini gerçek bir coder gibi hissetiriyor pememenk :)

C# da böyle mi bilmiyorum.

İş bulmak istiyorsan yapıştır C# dan git. Türkiye geriden geliyor, çalışsın yeter kafasında çoğu yer. O yüzden yurtdışındaki trend teknolojilere özenip işsiz kalabilirsin. 

Tamamen şahsi düşüncelerim ve gözlemlerimdir. Hatalarım varsa düzeltebilir arkadaşlar.

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    Vac bunu yazdı

Dışarıyla irtibatı kesip bu aralar evden çalışıyorum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum. ufak tefek şeyler yazmak istiyorum. Az cok vb ve delphi gormuslugum var. Sizce nedenleri ile bu 2 dil arasında hangisine başlamalıyım ve öğrenme yolum ne olmalı ?

Hocam ticaretle ugras, siradan bir ise gir, para biriktir, bir yandan birseyler alip sat, marketing ogren vs. 

Birincisi hic bir zaman iyi bir programci olamayacaksin, cunku bu isi hobi degil meslek olarak goruyorsun. Ikincisi gec kalmissin. Ucuncusu bu dillerle Turkiye de duzgun bir firmada calisip insan muamelesi gorme ihtimalin cok dusuk.

Kendin bilirsin, bu basligin linkini bir yere kaydet 2 sene sonra bak benim yazdiklarima, simdi kizabilirsin ama senin iyiligin icin soyluyorum. 

SkynetX bunu yazdı

Ayrica gercekten C/C++ dan başkası yalan. Hele ki C++17 ile gelen yenilikler falan enfes.

Hocam kusura bakma ama sen mazosist olmussun. Birincisi C++ i ogrenmek imkansiz, dunyada bilen 10 kisi filan var, ikincisi onlar bile bikmis durumda her standartta gelen yeni feature lardan.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Ne için java ne için c# değişir.

Javayı web uygulamaları için hayatta önermem.

Web için c# + mvc framework

Masaüstü için .net core c# cross platformda javayı ezecek bak buraya yazıyorum

mobil android için zaten java

Game programming için c# unity ya da C++ openGL

Linux masaüstü için java olabilir belki ama dediğim gibi c# .net core ezecek.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

günümüzde artık mobile uyumlu projeler daha çok ön plana çıkıyor. bu sebeple java bilmek daha avantajlı olabilir.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

python diyorum

neden?

cunku bu kitap cok guzel anlatiyo : https://learnpythonthehardway.org/

google da arat pdf i de var

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Benim için C# eclipse'in netbeansin arayüzü acayip kötü boğucu geliyor bana. Visual studioda ki düzen yok.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek

Ingilizcen iyi ise java ile devam et, degilse csharp. Türkiye'de csharp piyasasi iyice düştü. Sana tavsiyem başka meslek secmek olurdu. 

Toplam Hit: 8492 Toplam Mesaj: 55
c# java